ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRKİYE'Yİ SARAN STRATEJİK DERİNLİK REZALETLERİ VE MİMARLARI / Yıldıray Çiçek 1454 okunma - 14 Haziran 2014

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dünya Lideri" , Ahmet Davutoğlu'nun "Stratejik Derinlik Dehası" diye sıfatlandırıldığı Türkiye'de yaşadıklarımıza bakıp , "Daha bu en iyi günlerimizdir." diyebiliriz. Yönettikleri Türkiye'de Türk bayrağının gönderde dalgalanmasını koruyamayan adamlara bu sıfatı verenlerin zekâsı da elbette bilim adamlarınca incelenmelidir.

12 yıldır Türkiye'yi başka devletlerin  ve  küresel güçlerin hesabına yöneten bu zihniyetten Türkiye'yi korumalarını beklemek  bunların sıfatları kadar hayalidir. BOP'un doğurduğu bir parti olan AKP, Türkiye adına sakat doğum olmuştur. Bu sakat doğumun 12 yıldır Türkiye'yi yönetmesi yüzünden milli devlet anlayışı ve ülkemizin varlığını / geleceğini koruyacak tüm kırmızı çizgiler ortadan kaldırılmıştır.

Türkiye'yi yönetenler, ülkenin  tüm enerjisini  komşu ülkelerin emperyalist güçlerin hedefleri adına işgal edilmesine ve dönüştürülmesine kullanmış ve kullanmaya devam etmektedir. Irak, Libya, Suriye, Mısır, Tunus, İran ve diğer ülkelerindeki hedefler için çantacılıktan tutunda her türlü hizmetkârlığı ve taşeronluğu öncelikli vazife edinmişlerdir. ABD ve İsrail'in projelerindeki figüranlık adına başımıza çuval geçirilmesinden tutunda gelmeyen olay kalmamıştır. Hem ABD, hem İsrail'e hizmette sınır tanımadığımız halde, bu ülkeler onurumuzla, bağımsızlığımızla ilgili oynamadık yerimizi bırakmamıştır.

 İncirlikten kalkan ABD uçakları Irak'ta yüzbinlerce Müslümanı öldürürken bile Türk askerinin başına çuval geçirilmesidir bizdeki "Stratejik Derinlik"

İran'a karşı İsrail'i korumak adına Malatya'ya "Füze Radarı" yerleştirip, Mavi Marmara gemisindeki vatandaşlarımızı İsrail'e öldürtmenin bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

PKK'yı Kandil'de koruyan, besleyen ve yönlendiren Barzani'yi AKP kongresine davet edip , "Türkiye seninle gurur duyuyor!" sloganları eşliğinde konuşturmanın, o Barzani'yi Diyarbakır'da sözde Kürdistan'ın paçavralarıyla karşılamanın bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

Kurulduğu günden bu yana Türk /Kürt ayrımı yapmadan kundaktaki çocukları, camiden çıkan yaşlı dedeleri dahi öldüren PKK'yı ve Apo'yu Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getiren, onlara bir devlet muamelesi yapmanın  bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

Suriye yönetimini ABD hesabı adına devirmek için tüm terör örgütleriyle içli dışlı olmanın , "Milli İstihbarat Teşkilatı, tehlikeli adım attıkları konusunda PYD' ye uyarılarda bulunacak. “deyip, PYD Başkanının buna karşılık "Ne fırçası beni çok iyi karşıladılar, Kürdistan'ı beraber kuracağımızı konuştuk." demesinin bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

Ortadoğu Bölgesinde emperyalist güçlerin taşeronu olarak çalışan ve şuan Irak'ta Konsolosluğumuzu basıp, görevlilerimizi rehin alan IŞİD'in beslemesi, El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi'ne mensup militanların 'Babamız Erdoğan, ona duacıyız' demesinin bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

Sapık terör örgütü IŞİD'in komutanlarını devlet hastanelerinde tedavi ettirmenin, onlara maddi ve manevi her türlü desteği sağlamanın bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

Suriye'deki terör örgütlerine Esad'ı devirmesi adına silah dahil her türlü erzak göndermenin, gönderilen yasa dışı tırları durduran ve soruşturan savcıları görevden almanın bizdeki adıdır "Stratejik Derinlik" .

"Stratejik Derinlik"  adıyla makyajladıkları "Stratejik Rezillikler" Türkiye'yi felakete doğru sürüklemektedir. Bu saydıklarımız inanın özet bile değildir.

Çok muhterem "Dünya Lideri" Recep Tayyip Erdoğan ve "Stratejik Derinlik Dehası" Ahmet Davutoğlu iç ve dış politikadaki bu rezaletleri daha nereye kadar kahramanlık ve başarı olarak sunmaya devam edecektir?

Bir avuç terör örgütüne esir olmuş AKP iktidarından "Dünya Lideri"," Stratejik Derinlik Dehası" çıkaranlar bence bu ülkenin asıl meselesidir. Yoksa Recep Tayyip Erdoğan’ında, Ahmet Davutoğlu'nun da Türk/İslam dünyasına bela ve fitne olmaktan başka bir misyonunun olması mümkün değildir.

http://www.superpoligon.com/img/news/tsk_abd_cuval.jpg

http://www.sonkalemedya.com/uploads/images/1562_1.jpg

http://www.cankayagundem.com/images/haberler/pyd_salih_muslum_bati_kurdistan_devletini_kuracagiz_h5860.jpg

Makaleyi Hemen Yorumla