ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRKMENLERİN AKLINI DEĞİL , AKP İÇİNDEKİ KARAKTERİNİ ÖLÇ ! / Yıldıray Çiçek 1884 okunma - 19 Haziran 2014

Şu Bülent Arınç'ta olmasa AKP'nin çevirdiği dolapları, siyasi ikiyüzlülüklerini öğrenemeyeceğiz. O konuşuyor her şeyi öğreniyor ve AKP'nin yaptığı olayları kıyaslayarak gerçeğe ulaşıyoruz.

Bülent Arınç son olarak AKP'nin "Türkmenlere tırlarla yardım yaptık" yalanını deşifre etti. Türkmen Cephesi Lideri Erşad Salihi'nin Türkiye'den insani ve silah yardığımı isteğini yönündeki iddiaların  sorulması üzerine  Bülent Arınç'ın "Irak Türkmen Cephesi akıllı insanladır. Onlar Türkiye'den silahlı bir yardım istemenin mümkün olmayacağını, bunun reel politikaya uygun olmayacağını, Türkiye'nin elindeki silahlı güçleriyle başka bir ülkenin topraklarına şu veya bu vesileyle girmesinin mümkün olmayacağını sizden de bizden de daha iyi bilirler." ifadelerini kullanması, bundan önce AKP'li yönetici ve yandaş yazarların "Türkmenlere her türlü yardımı yaptık" diyerek Irak ve Suriye'ye gönderilen tırlar savunmasını da çürütmüştür.

Irak'ın işgalinde başrol oynayacaksın, Suriye’de Esad yönetimini devirmek için tüm terörist/muhalif güçleri eğitecek, besleyecek ve yönlendireceksin, Libya’da Kaddafi'yi devirmek adına çantalarla muhaliflere para taşıyacaksın ama mesele Türkmenler olunca onları kendi başına bırakıp, birde akıllı olup olmadıklarını ölçeceksin!

"Türkmenler silah istemeyecek kadar akıllı" ise, Suriye’de tırlarla silah gönderdiğiniz, sınırlarımızda beslediğiniz, eğittiğiniz, yönlendirdiğiniz sözde muhalif güçler silah isteyecek kadar çok mu gerizekalı?

Türkiye'den Suriye'ye tonlarca silah gönderildiği iddiası (Bu resmi raporlarda da görülüyor) , Suriye'deki teröristlerin "silahları bize AKP temin ediyor" itirafları çok mu gerizekalı tutum oluyor Bülent Arınç?

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden hemen önce ortaya çıkan Suriye içerikli ses kayıtlarında, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın "2 bine yakın TIR malzeme gönderdik" ifadesine karşılık, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in "orada silaha değil mühimmata ihtiyaç olduğunu" söylemesi zaten her şeyin ispatı olmamış mıydı? Bu konuşmaları "montaj" demeden hepsi kabullenmişti.

Yine 30 Mart 2014 seçimlerinden önce ortaya çıkan (THY) Özel Kalem Müdürü Mehmet Karakaş'a ait olduğu iddia edilen bir ses kayıtında "Onlarca malzeme taşıyorum, Nijerya'ya gidiyor şu anda... Müslümanları mı Hıristiyanları mı öldürecek, vebal altındayım haberin olsun" ifadesi AKP iktidarının sadece komşu ülkelere değil, her yere bulaştığının belgesi olmamış mıydı?

Sen haritada bulamayacağın Nijerya'ya silah taşı, yanı başındaki Türkmenler feryatlar eşliğinde kendini korumak için silah ve mühimmat istediğinde onlara akıl testi yap! Öyle mi Arınç?

Türkmenler senin soydaşın olmayabilir Bülent Arınç ama kimsenin zekâsıyla dalga geçme… Herkese kargo şirketi gibi silah taşıyorsun da, mesele Türkmenler olunca mı "Başka ülke" masalları anlatıyorsun?

Türkmenler katliama uğruyor, Türkmen önderler "Bizi kurtarın" diye yalvarıyor. Hani nerede o "Biz Türkmenlere tırlarla yardım gönderiyoruz" diyen şeref yoksunları?

Kime ne gönderdiğiniz belli olmayan tırlar durdurulunca kuyruğunuza basılmış gibi niye bu kadar feryat ettiğiniz bugün daha iyi anlaşılmıştır. Geçen gün sormuştum, bugün yine soruyorum. O tırları kime pay ettiniz? IŞİD, El-Kaide, El-Nusra, PYD? Hangilerine Bülent Arınç?  Giderayak bunları da deşifre et hadi!

İncirlikten kalkan uçaklarla Irak işgal edilirken aklına gelmeyen uluslararası hukuk, Irak’taki Türkmenlere yardım eli uzatılacağı vakit mi aklına geldi? Dua ettiğiniz ABD askerleri  Irak'ta ne derse onu yaparken aklınıza gelmeyen kurallar şimdi mi aklınıza geldi?

Sen ölen PKK'lılara ağlayan, Türk ve Türkmen düşmanı Barzani ile sarmaş olan, Şivan Perver gibi bir alçakla el ele tutuşan adamsın, o yüzden Türkmen senin neyine Bülent Arınç…

Senin gibilere asla sitemim yok  Bülent Arınç, asıl sitemim sizin gibilere destek verenleredir.

Yoksa bu dünyaya Türk düşmanı olarak geldiğinizi ve  Türk düşmanı olarak gideceğinizi en iyi biz biliyoruz. 

Ha bu arada Yalçın Akdoğan'ın "fitnebaşı" içerikli mesajlarını da aldın mı Bülent Arınç?

Sen Türkmenlerin aklını ölçmeyi bırak da, AKP’de senin karakterini ölçüyorlar ona bak!

http://1.bp.blogspot.com/-yF0Obw-qexs/UyiGO5-8GmI/AAAAAAAAmNs/37ht2gYMpPs/s1600/55.jpg

http://media.sondevir.com/250x190/2013/08/26/silah-copy.jpg

http://www.sonkalemedya.com/uploads/images/1562_1.jpg

Makaleyi Hemen Yorumla