ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MISIR'DAKİ ESMA'YA YALANDAN SAHİP ÇIKIYORDU IRAK'TAKİ TÜRKMEN'E GERÇEKTEN SAHİP ÇIKMIYOR / Yıldıray Çiçek 1737 okunma - 24 Haziran 2014

AKP'nin toz konduramadığı IŞİD isimli sapık terör örgütü Irak'ta Türkmenleri yok ederek, onların yaşadığı topraklarını ele geçirerek ilerliyor. Türk ve Türklük dendiği vakit cinnet geçiren Başbakan Erdoğan'da  ilk gün nasıl kayıtsız kalmışsa, aynı kayıtsızlıklarla Türkmenlere yapılan katliamları izlemektedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli haklı olarak "Türkmen kızlarının ismi Esma, Türkmen erkeklerinin ismi Mursi olmadığı ve bunlar topluca Rabia yapmadığı için mi sen Türkmeneli'ne duyarsız ve kayıtsızsın?" diye sormuştu. Bu soru elbette yine cevapsız kaldı.

Mısır'daki Esma'ya sahip çıktığından da değil, oradan kendine siyaset malzemesi yakaladığı için eliyle Rabia işareti yapıp, gözüyle timsah gözyaşları dökmüştü.

 Irak'ta 2 milyon Müslümanı öldüren ABD askerlerine "ABD'nin Irak'ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız" diyen bir kişinin zaten ne Mısır'daki Esma’ya, ne de Türkmen Esma'lara gerçek manada sahip çıkması mümkündür.

Ama Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yalanlarla etkilediği meydanlarda, mitinglerde Rabia işareti yaparak Mısır'a ağıtlar yakanlar nerededir? Kefenler giyerek soytarı gibi ortada dolaşanlar nerededir? Merakımız sadece budur.

Diğer İslam ülkelerinde olduğu gibi Mısır'ı da mikser gibi birbirine karıştırıp, orada Müslümanların birbirini öldürmesini bile siyasi ranta çeviren AKP için bu dünyada bir değer yargısı yoktur. Varsa yoksa küresel misyonu çerçevesinde şahsi ve siyasi çıkarlarıdır.

Mısır'daki Esma'ya sahip çıkıyor gözükürken, Türkmen Esma'lara sahip çıkıyor görüntüsü dahi vermemektedir. Ne kadar acı, ne kadar rezil bir manzara bu değil mi?

Türk olmayan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türklük düşmanlığını bu derece ön planda tutması Türk milleti adına büyük bir talihsizliktir.

IŞİD'in saldırıları başladığı günden bu yana Türkmenler "Bize yardım edin" diye adeta çığlıklar atıyor. AKP kulaklarını tıkayarak kayıtsız kalıyorlar.

Recep Tayyip Erdoğan, bu hengâmede bile Barzani'yi parlatmanın, onu masumlaştırmanın yollarını aramaktadır. Sanki Irak işgal edildiği günden itibaren Türkmen önderleri öldüren, Türkmenlerin tapularını yağmalayan, Türkmenlere zulüm eden Barzani değilmiş gibi, Barzani’ye "Ben bugünlerin kısa bir süreç olduğunu ve bu zor günlerin devam etmeyeceğini düşünüyorum. Şüphesiz bu tür adımlar Kürt ve Türkmen kardeşliğini güçlendiriyor ve ben bu konuda içim rahat ki yeni hükümetle yönetiminiz, Irak Kürdistan Bölgesinde yaşayan Türkmenlerin hak ve menfaatlerini koruyor." cümlelerinin de  yer aldığı mektubu yazıyor ve bunu da kamuoyu ile paylaşıyor.

İŞİD yol açıyor, Barzani’de bu yolu Kürdistan'a dönüştürmeye çalışıyor. Elbette bu planı gizli tutmak içinde Barzani'yi Türkmenlere sahip çıkan adam olarak sunuyor. Böylece AKP'nin Kürdistan kurma misyonunu da bu propagandalarla ve tezgâhla yürütüyor.

Türkmenler katliama uğrarken Türkiye'de MHP Lideri Devlet Bahçeli'den başka Türkmenlere ne sahip çıkan, ne de onların çığlıklarını duyan olmuştur. 

Bir hükümet yetkilisinden Türkmenlerin yaşadığı duruma vurgu yapan 5 dakikalık konuşma dahi duyamadık. Eğer saldırılar Peşmergelere yapılmış olsaydı inanın "Barzani kardeşimize bu nasıl yapılır" diye kameralar önünde kendilerini parçalar, yırtınırlardı. Başbakan başta olmak üzere hükümetin tüm bakanları sınıra gider, Barzani ve Peşmergeler için eylem yaparlardı. Çünkü Barzani, AKP’nin ailesinden birisidir. Türkmen onlara göre nedir ki? Altı-üstü sadece Müslüman-Türk'tür. AKP'ye Türk olmasında ne olursa olsun… Soylarını-soplarını bir kenara bırakın, vicdanları dahi Türk'ün acısı karşısında körelmektedir. Türk değiller, yaptıkları hiçbir davranış Müslüman'a benzemiyor ama insan gibi dahi davranmamaktadırlar. Bu zihniyetin özeti bence budur.

AKP'nin kayıtsızlığı, vurdumduymazlığı sayesinde Türkmenler katliama uğruyor. AKP'ye destek veren Türkler için bu utanç yeterlidir.

Barzani’ye, PKK’ya, IŞİD’e, PYD’ye , El-Kaide'ye herkese ama herkese sahip çıkanlar mesele Türkmen olduğu vakit üç maymun rolünü oynamaktadır.

 Türk milleti bunu çok iyi gördü değil mi artık? Bu AKP mi yönetecek hala Türkiye'yi?

 Bu Recep Tayyip Erdoğan mı Cumhurbaşkanı adayı olacak bu ülkede?

http://im.haberturk.com/galeri/2013/11/16/433112/bff106ee130c8d1d2e5963a6d052704c_k.jpg?1384769198

http://www.haberlere.com/wp-content/uploads/2013/11/Ba%C5%9Fbakan-Recep-Tayyip-Erdo%C4%9Fan-21.jpg

http://www.haberedikkat.com.tr/haber_resim/thumb/e_barzani-erdoganin-kurdistan-demesi-cok-hosuma-gitti-ana58k1.jpg

 

Makaleyi Hemen Yorumla