ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
EMİN PAZARCI PAZARI İYİ YERE AÇMADIN ! / Yıldıray Çiçek 3492 okunma - 26 Haziran 2014

Başbakan Erdoğan'ın el atmasıyla kendine "Havuz Medyası'nda" zar- zor yer bulan Emin Pazarcı, Akşam Gazetesi'nde sahibinin sesi olmaya devam ediyor. Emin Pazarcı'nın sahibi de patronu da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Daha önce bir yazımda da belirtmiştim. MHP düşmanlığında Emin Pazarcı ile ortak noktası olan, özellikle MHP'nin kongreleri zamanı aynı merkezler tarafından Emin Pazarcı ile birlikte kullanılan Sebahattin Önkibar bir köşe yazısında bu durumu deşifre etmişti. Başbakan Erdoğan'ın TRT ve yandaş gazetelerde Emin Pazarcı'ya nasıl iş bulduğunun serüvenini yazarak, bir nevi Emin Pazarcı'nın bugün niye böyle acınacak halde yazılar yazdığını izah etmişti. MHP'de kongre olduğu vakit sanki 40 yıllık MHP'li ve Ülkücü gibi maske takarak MHP tabanını karıştırmak için fitne içerikli yazılar yazan Emin Pazarcı, şimdi ekmek yediği kapının hakkını tam vermeye çalışıyor. MHP'yi karıştırma yazılarının karşılığını Recep Tayyip Erdoğan'dan iş kazanma olarak alan Emin Pazarcı komik ve basit yazılarıyla AKP'nin gözde yazarları arasında olmaya çalışıyor. Bu adamı okuyan var mı bilmiyorum ama her yazarı okuduğum gibi maalesef onu da yazdığı günlerde okuyorum. Hele Türk/İslam düşmanlığında ortaya koyduğu eserlerle bilinen AKP'yi İslamcı ve muhafazakâr diye pazarlamaya çalışması yok mu onun tam bir trajikomik hali olmaktadır. Bir adam pazarcı olurda, Emin kadar  pazarcı kadar olması mümkün değildir. Kurulduğu günden bu yana ABD, İsrail, Barzani, PKK gibi güçlerle düşüp kalkmasıyla meşhur AKP'yi  sanki biz tanımıyor bilmiyormuşuz gibi öyle bir yazıyor ki, sanki sütten çıkmış ak kaşık!

Kendisi bir küresel proje olan ve Ortadoğu Bölgesinde BOP'un sürüngenliğini yapan AKP'yi öyle bir tarif ediyor ki, sanki milli kahramanlık anıtı!

Emin bu ne yapsa yeri var, çünkü AKP'ye minnet borcu var! 

Recep Tayyip Erdoğan sayesinde nefes alıp veriyor. Şimdi de 'nefesim bitmesin' diye Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olma durumuna göre kaleminin koordinasyonunu ayarlamaya çalışıyor. 

Bu yüzden "Çatı Aday" olarak belirlenen Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'na saldırıya geçti. Gerçi bunların sahipleri,  hepsine "saldırın" talimatı vermiş olmalı ki , 'Havuz Medya'sında bu manada büyük bir hareketlilik söz konusudur.

Hele son yazısında "Yahudi Cesaret Ödüllü " adama sırtını dayayıp Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'na saldırması yok mu tam evlere şenlik bir haldi.

Emin Pazarcı köşe yazısına şöyle bir giriş yapmış ve yazısını bu minvalde sündürdükçe sündürmüş: 

2006 Yılı'nın 4 Ocak günüydü ve hac dönemiydi. Cidde'de bir yemek verildi. O yemekte, Türkiye'den hacca giden üst düzey bir grubun yanı sıra Ekmeleddin İhsanoğlu da bulunuyordu. 

Henüz çorbalar içiliyordu ki, bir haber geldi: 

-Ariel Şaron komaya girdi. 

Ekmeleddin İhsanoğlu, "yazık oldu" değerlendirmesini yaptı: 

-Devlet adamıydı. 

Bu değerlendirme son derece sert bir tepkiyi de beraberinde getirdi. Şanlıurfa eski belediye başkanı ve milletvekili İbrahim Halil Çelik, "Buraya bak" dedi: 

-Bu adam, Sabra ve Şatilla katilidir. Elinde Müslümanların kanı vardır. Öldüğünde ben oruç tutacağım. 

İhsanoğlu, beklemediği bu tepki karşısında şaşırdı. Çelik'e cevap vermedi. Çorbasını içmeye devam etti. 

Ariel Şaron, tam 8 sene çekti. 8 Ocak 2014 günü öldü. İbrahim Halil Çelik de 18 Ocak günü oruç tuttu. 

İhsanoğlu'nun CHP ve MHP'nin "Ortak Köşk Adayı" olarak açıklanmasının ardından, bu olay Meclis'te kulaktan kulağa yayılıyor… "

***

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu böyle bir diyalogun muhatabı mı bilmiyorum ama cevabını kendisi verir. Ama sahibinin sesi Emin Pazarcı, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu "İsrail adamı, Şaron hayranı" gibi gösterme kurnazlığı yaparak aklınca sahibine imaj kazandırmaya çalışıyor. Keşke bu zekâ seviyesi ile bu işlere hiç girmeseydi. Çünkü İsrail = Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan= İsrail denklemi altında kalır.

Böyle bir diyalog üreterek ve yazarak ne yapmaya çalışıyorsun Emin Pazarcı? Recep Tayyip Erdoğan'ı İsrail'e ve Şaron'a karşı mücadele veren mücahit falan mı sanıyorsun?

Ne komik adamsın be Emin Pazarcı…

Sen Ariel Şaron hastaneye kaldırıldıktan sonra dönemin İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav o günlerde Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı şu açıklamalardan hiç mi haberin olmadı Emin Pazarcı?

"Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geçmiş olsun telefonu Şaron'u derinden etkiledi" ,

"Erdoğan'ın telefonundan söz ederken gözleri parladı", 

"Şaron'u dün (Çarşamba) 48 saat hastanede kaldıktan sonra taburcu olmasının hemen ardından ziyaret ettim. Bana anlattığı ilk olay, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan aldığı geçmiş olsun telefonuydu"

"Şaron, Erdoğan'ın kendisini taburcu olur olmaz aramasının yanında, samimi ses tonundan da çok etkilendiğini söyledi"

***

Sahibin ve patronun Erdoğan'ın bu davranışı, Şaron’a sahip çıkması seni de duygulandırdı değil mi Emin'im? Emin'e mendil uzatın ağlamaya bile başladı.

Sahibin Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'e gidip Şaron'la görüştükten sonra beraber Siyonizm'in kurucusu olan Theodor Herzl'in anıt mezarını ziyaret edip, saygı duruşu ile birlikte çelenk bırakmamış mıydı? Hadi bu günleri de anlatsana Emin Pazarcı? 

Erdoğan'dan Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl'e çelenk ve saygı duruşu!

https://www.youtube.com/watch?v=3aNw3V4OKFs

Başbakan Erdoğan'ın Şaron'u Türkiye'ye "En kısa zamanda görmek istiyoruz." şeklinde davet ettiği ve Şaron'un ise "Erdoğan'dan çok etkilendim" dediği sahneleri de yazsana Emin Pazarcı?

Sanki ABD ve İsrail'in projesi olan BOP'un Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan değil, Ekmeleddin İhsanoğlu!

Sanki Malatya Kürecik'e İsrail'i İran'dan korumak için 'Füze Radarı'nı Recep Tayyip Erdoğan değil, Ekmeleddin İhsanoğlu yerleştirdi.

Sanki Şimon Perez'i TBMM konuşturan, ayakta alkışlayan, onunla kadeh tokuşturan Recep Tayyip Erdoğan değil, Ekmeleddin İhsanoğlu idi.

Yani bu hikâye o kadar uzar gider ki, Emin Pazarcı'nın ömrü bile yetmez takip etmeye…

Emin Pazarcı hiç girmemesi gereken bir alana girip sadece zavallı bir hale düşüyor. Ama çok zavallı hale düşse de bu durum kendinde fazla sırıtmamaktadır.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İsrail konusundaki tutumunu yansıtan açıklamalarına arşivden baktım ve şunları buldum.

İHSANOĞLU, İSRAİL SALDIRILARINI 'ŞİDDETLE' KINADI (15 Kasım 2012)

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını ''vahşice'' değerlendirerek, ''şiddetle'' kınadı.

İhsanoğlu, İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırılarda çok sayıda şehit ve yaralı olduğu belirtilirken, ''saldırıların iğrenç olduğunu ve apaçık uluslararası normların ve anlaşmaların ihlal edildiğini'' belirtti. 

***

İHSANOĞLU, İSRAİL'İ KINADI (9 Kasım 2010)

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Kudüs Belediyesinin 1300'den fazla konut inşaatına izin vermesi üzerine İsrail'i kınadı. İhsanoğlu, İsrail'in topraklar hususunda yeni ve farklı bir gerçekliği empoze ederek yeni binalar yapmak ve kutsal Kudüs şehrini Yahudileştirerek izole etmek yoluyla uluslararası hukuku çiğnediğini, bunun uluslararası meşruiyete karşı bir meydan okuma olduğunu söyledi.

***

İHSANOĞLU, FİLİSTİN MİLLETVEKİLLERİNİN İSRAİL TARAFINDAN "KAÇIRILMASINI" KINADI (28 Ocak 2012)

İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Filistin Yasama Konseyi'nin iki üst düzey üyesinin İsrail polisi tarafından kaçırıldığını belirterek, olayı şiddetle kınadı. Ekmeleddin İhsanoğlu, uluslararası toplumdan, Filistinli vekillerin serbest bırakılması için İsrail'e baskı yapmaları çağrısında bulundu.

***

İHSANOĞLU: İSRAİL SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR (18 NİSAN 2008)

İKT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu adına yapılan yazılı açıklamada, çocuklar ve gazetecilerin de aralarında olduğu birçok masumun öldürüldüğü saldırılar kınandı. Savaş suçu işleyen İsrail'in uluslararası hukuku hiçe saydığını vurgulayan İhsanoğlu, uluslararası toplumdan İsrail saldırılarına durdurmak için acilen harekete geçmesini istedi. İKT Genel Sekreteri İhsanoğlu, Filistin halkını İsrail saldırılarından ve devlet teröründen korunması çağrısını yaptı.

***

İHSANOĞLU: İSRAİL SALDIRILARI TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI (3 OCAK 2009)

İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Gazze Şeridini hedef alan İsrail saldırılarını ele almak üzere Teşkilatın Cidde'deki merkezinde düzenlenen İKT İcra Komitesi'nin Dışişleri Bakanları seviyesindeki olağanüstü toplantısının açılışında yaptığı konuşmada "bütün değerleri çiğneyen İsrail saldırılarının çok tehlikeli boyutlara ulaştığını" söyledi.

***

İHSANOĞLU, İSRAİL ASKERLERİNİN KUR'AN MUSHAFINI ÇİĞNEMESİNİ KINADI (4 Mart 2013)

 ***

İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ibadet özgürlüğüne ve kutsal mekanlara saldırı niteliği taşıyan bu davranış ile İsrail'in uluslararası hukuku çiğnediğini kaydetti. İhsanoğlu, ''Bu saldırı, apaçık bir provokasyon ve iğrenç bir suçtur'' dedi.

***

İHSANOĞLU, GAZZE'DEKİ KATLİAMI KINADI (28 NİSAN 2008)

İKT merkezinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in savaş suçlarında ve uluslararası hukuka aykırı hareketlerde ısrar ettiğin vurgulandı. İKT Genel Sekreteri İhsanoğlu, katliamların durdurulması için uluslararası toplumu acilen harekete geçmeye çağırdı. İhsanoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile Güvenlik Konseyi'ne de çağrı yaparak Filistinli sivillerin İsrail'in uyguladığı devlet teröründen korunmasını istedi.

 

***

İHSANOĞLU: İSRAİL'İ TEMİZE ÇIKARACAK HİÇBİR RAPOR KABUL EDİLEMEZ (3 Eylül 2011) 

İİT'den yapılan yazılı açıklamaya göre raporun hayal kırıklığına sebep olduğunu belirten Ekmeleddin İhsanoğlu, "İİT, İsrail'in insani yardım filosuna yaptığı saldırıyı temize çıkaran ve Gazze Şeridi'ndeki Filistinliler uyguladığı ablukaya göz yuman hiçbir raporu kabul edemez." dedi.

***

İHSANOĞLU, İSRAİL'İN YENİ YERLEŞİM BİRİMLERİ İNŞA ETME KARARINI KINADI (2 ARALIK 2012)

İhsanoğlu yazılı açıklamasında, Filistin'in BM'de ''gözlemci devlet'' statüsü ile tanınması kararına rağmen İsrail'in bu adımı atmasının bir meydan okuma olduğuna dikkati çekerek, bu dosyanın derhal BM Güvenlik Konseyi ve uluslararası kurumlara taşınması gerektiğini bildirdi.

***

İHSANOĞLU: İSRAİL'İN SALDIRISI ULUSLARARASI HUKUKA AYKIRI AĞIR BİR SUÇ ( 31 MAYIS 2010)

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan konvoya ve bu konvoyda olan çeşitli ülkelerden silahsız masum sivillere saldırılarını ağır bir dille kınadı. Uluslararası hukuka aykırı olan bu eylemden ve sonuçlarından, ayrıca konvoyda yer alanların can güvenliğinden İsrail'in sorumlu olduğunu belirtti.

***

İKT, İSRAİL'E YÖNELİK UYARILARDA BULUNDU ( 1 KASIM 2009)

Basın açıklamasında, İsrail'in E-1 planı olarak bilinen ve amaç olarak Doğu Kudüs'ü Batı Şeria'dan ayırmayı amaçlayan girişimlerinin sürdüğünü bildiren Ekmeleddin İhsanoğlu, bin 100 Filistinlinin Doğu Kudüs'teki Arap bölgesinde bulunan evlerinin yıkılmak istendiğine işaret etti. 

Kudüs şehrinin kırmızı çizgilerinin geçilmemesi uyarısında da bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu, Filistin için daha fazla geç olmadan tüm dünya müslümanlarını harekete geçmeye çağırdı.

***

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI'NDAN İSRAİL'E KINAMA ( 18 TEMMUZ 2012)

İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu, İsrail hükümetinin hukuk danışmanı Yehuda Feinstein'ın "Mescid-i Aksa İsrail topraklarının ayrılmaz bir parçasıdır" şeklindeki açıklamasını kınayarak, İsrail'i bu tür açıklamaların daha çok saldırganlığa yol açacağı konusunda uyardı. 

***

İKT: İSRAİL, KUDÜS'ÜN İSLAM KİMLİĞİNİ YOK ETMEK İSTİYOR (2 KASIM 2009)

Genel Sekreter Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çağrısı üzerine dün Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde olağanüstü toplanan İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) İcra Komitesi, 'İsrail'in Kudüs'e yönelik tecavüzleri'ni görüştü. Türkiye'yi Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın temsil ettiği toplantıya Suudi Arabistan, Filistin, Ürdün, Senegal ve Fas dışişleri bakanları ile Suriye dışişleri bakan yardımcısı katıldı. Toplantıda, İKT Genel Sekreteri İhsanoğlu'nun sunduğu 5 sayfalık raporda İsrail, sert bir şekilde eleştirildi. 

*** 

İKT, FİLİSTİN'DE İSRAİL YERLEŞİMLERİNİ KINAMAYAN ABD'Yİ KINADI ( 20 ŞUBAT 2011)

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Profesör Ekmeleddin İhsanoğlu, Filistin topraklarında İsrail'in sömürgeci yerleşimini kınayan BM kararına karşı ABD'nin veto hakkının kullanılmasını kınadı. İhsanoğlu, bu vetonun İsrail'i ihlallelere devam etme konusunda teşvik edeceğini ifade etti. 

***

İHSANOĞLU: KORSANLIK, SUÇ VE DEVLET TERÖRİZMİ ( 6 HAZİRAN 2010)

***

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren "Mavi Marmara" gemisine saldırısını "korsanlık, suç ve devlet terörizmi" olarak nitelendirdi. İhsanoğlu, "Ölümcül saldırı, hedefi, amacı ve misyonu belli olan uluslararası yardım konvoyunu hedef almıştır. Uluslararası sularda İsrail kuvvetlerince uluslararası hukuka aykırı olarak gerçekleştirilen saldırı, insanlık suçu işleyen sorumluların tespit edilmesi amacıyla uluslararası standartlara uygun bağımsız, tarafsız, güvenilir ve şeffaf bir soruşturma açılmasını gerektirmektedir" dedi.

***

Bu açıklamalardan görüleceği gibi Prof. Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri görevinde iken tüm mesaisi İsrail'in Müslümanlara yönelik alçaklıklarıyla, hukuksuzluklarıyla mücadeleyle geçmiştir. Bu açıklamalar  arşivlerden sadece seçebildiğim açıklamalar ve bunun gibi yüzlerce dünya kamuoyunu harekete geçmeye çağıran açıklamaları yer darlığından burada kullanamadım.  

O yüzden Emin Pazarcı "Yahudi Cesaret Ödüllü" patronu ile Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu birbirine karıştırmasın.

Şuan kalemiyle önünde paspas olduğu Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ta 2 milyon Müslümanı öldüren ABD askerlerine "ABD'nin Irak'ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız" şeklinde mektup yazarken, İslam ülkelerini işgal eden Büyük Ortadoğu Projesi'nde "Eşbaşkanlık" yaparken, Prof. Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu ''Irak'ın işgalinin terörle savaş kampanyası kapsamına dahil edilmesi birçok gözlemci için inandırıcı değildir. Irak savaşı bakımından gerçek sebepler ne olursa olsun, 'terörle savaş' ve 'Büyük Ortadoğu Projesi' girişimlerinde hareket noktasının doğru tespit ve tahliller üzerine inşa edilip edilmediği değerlendirilmelidir'' (21 Nisan 2006)  şeklinde AKP'nin de BOP sürüngenliği yaptığı projeyi ve  ABD'nin tavrını eleştiriyordu.

ABD ve İsrail üretimi olan AKP'yi savunmak için yanlış yerlere Pazar açma Emin Pazarcı!

AKP'nin alakası İslam'a hizmet ve bağlılık değil, İslam’ı sürekli hançerlemektedir. "Ben bu yazılarımla sadece ahmakları kandırıyorum" diyorsan aynen devam et. Aksi takdirde aklı, vicdanı olanlar için eğlence olmaktan başka hiçbir etkisi olmamaktadır. Ama şunu görüyoruz ki, ‘Havuz Medyası'nda bu komik yazılarında yerin git gide sağlamlaşıyor. Patronun seni kesin takdir ediyordur. Hadi Eminciğim patronunun sesi olmak için çok çalış ve bizi de bol bol güldür.

 

adam olana çok bile...
Trollerin, yandaşların heryerde karsimiza çıktığı bu günlerde bu yazı iyi geldi. Eline sağlık sayın Çiçek.
gokhan bey15.7.2014