ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
OSCAR / Konuk Yazar 1281 okunma - 16 Temmuz 2014
 Misyonun yerli bir mafya babası rolüydü. Sana yazılanı oynadın ve rolün bitti. Kulisini bildiğimizin sahnesi bizi etkilemez. Ama sen uzatmaları oynayarak sana yapılan finali kabullenemedin ve rolüne fazla kaptırdın kendini. Önce sana reis denilmesini doğal bir yakıştırma zannedip bunu nüfusa da kabul ettirmek istedin ama mahkeme heyeti bile buna gülüp talebini kabul etmedi. Bence beis yok ama kafa kâğıdında reis yazsa ne olur? İyice kendini güldürürdün. Şimdi acın taze anlıyorum seni, ilk darbeyi masum bir isim değişikliğinde golü yiyince komik durumu ciddi bir çıkışla toparlamaya çalışman lazımdı. Ama bunu yaparken kendini hangi aynada nasıl gördüğüne anlam veremedim. Yeni cezaevinden çıkmış insan psikolojisini bilirim. Kaybedilen zamanı telafi ederken hızlı hareket etmene de hak veririm. Ama şunu unuttun sanırım “Hiç kimse teşkilattan büyük değildir.” Bunu daha ocağa giden ortaokul talebesi bile bilir. Nasıl atladın bunu. Şimdi kendini toparlamak isterken iyice bozdurdun. Özeline girmeyecem. Bunlar zaten telefon tapelerinde var. Merak eden google’dan bakar okur. +18 den dolayı buraya yazmayayım.
Ha birde bildiklerini yazarsan ortada parti marti kalmazmış. Ee sen bu işleri komple unutmuşsun. Derdi dava olanla, derdi tava olanı karıştırmışsın. Cennet mekan Başbuğun sözünü hatırlatayım;
 “ Sandıktan bize tek bir oy dahi çıkmasa, islam’dan, insaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz. Biz politikacı değil, bir Dava’nın takipçileriyiz.”
Bence sen başbuğun bu sözünü ajandana yaz. Hatta alnına yaz. Yaz işte biyere. Sık sık oku.
Fabrikasyon çalışması sonucu piyasaya sürülmüş ve iyi bir mutfak ürünü olan sen hangi yüzle teşkilatın Liderini ve Genel Başkan Yardımcısını eleştirirsin?
Aslında sendeki rol yapma cevherini değerlendirmek lazım. Yıllarca yutturulan rolünü iyi oynadığın aşikâr. Vallahi takdir ediyorum. Ee bizim daha oscar almış bir oyuncumuz yok. Gel iyi bir proje ile başrol oyna, getir memlekete oscarı. Finale sinema filmi iyi gider. Giderini de sinema da herkes yer. Son hizmetini böyle yapalım ve seni uluslararası arenaya açalım.  İnan senin için en iyi final bu olur. Yoksa hem bozdurulup hem de kendine küfür ettireceksin. Unutmadan adını oscar yapalım. Şaka yapmıyorum. O ki dünya piyasasına unisex ve rahat telaffuz edilen isimle girmen hem şansını attırır hem de dışlanmazsın piyasadan. Daha başlamadan madara olmazsın. Onlar bizdekiler gibi yemez çünkü. Bizim memlekette ki saf temiz insanlar gibi tepki vermez.
Samimi duygularla seven arkadaşlara üzülüyorum. Hayal kırıklığına uğramak çok zor bir travmadır. Ama kabul edilmezse başka kronik rahatsızlıklara yol açar. Yeşilcam filmlerinde, “N'ayır, n'olamaz! ” Repliğini aratmadığı su götürmez bir gerçek. Gayri meşhur alemin oscarlık oyuncusu. Kimine yedirdin, kimine yutturdun. Ama teşkilat ne yer, ne yutar. Tükürür.
Mikro milliyetçiliği oldum olası sevmem. Rizecilik oynayacaksan buyur oyna. Başbakana, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destek açıklaması yap, hemşericilik yap, yoluna devam et. 20 Tl’ye internette web sayfası alarak klavye turancılığı yaparsan sana bu rolü zamanında biçenlere ayıp etmiş olursun. Onlar çok büyük düşündü ama senin alışın küçük zannımca. Tvler röportajlar, yemek çadırları, hayır hasenat işleri organize ettiler. Her türlü parlat-cilala işleri itina ile yapıldı. Ya da bu rolün altında içine attıklarını kusuyorsun şimdi. Tabi zorla olmuyor bu işler. İlla patlak verirdi zaten. İçinde yoksa bir adamın istediğin kadar adamlığı oyna.
İnan bütün bildiklerimi yazsam Allah’ın bir kulu selam vermez ve sokağa çıkamazsın. Otur oturduğun yerde ve coğrafya da ki değişimi araştır, oku. Sınırları değişen ülkelere kafa yor biraz daha. Dün ne idiler? Şimdi ne oldular? Bunu düşün. Kendini yakan genci ve Mısır da zorla estirilen Arap baharını araştır.  Çadırı başına geçirilen Kaddafi’den ibret al. Kal sağlıcakla Oscar.
 
Makaleyi Hemen Yorumla