ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BAK GÖRÜRSÜN ABDÜLKADİR ! / Yıldıray Çiçek 1425 okunma - 14 Kasım 2014

Bugün Doğu Perinçek'in kalemşoru Sebahattin Önkibar'ın Aydınlık Gazetesinde "Beleşçi Mansur" başlıklı yazısını değerlendirecektim. Ama Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun zihniyet çantacısı Abdülkadir Selvi'yi atlamak istemedim. Malum yakında çıkacak olan "Medyada Düşürülmüş Maskeler-2" kitabım bu gidişle çok geniş hacimli olacak. Bu türler o kitabın sayfalarını bol bol dolduracak.

Abdülkadir Selvi, Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde "Alevi açılımında ne var?" başlıklı bir yazı kaleme almış ve yazısının tamamına yakınını "Dersim tartışmaları" üzerinden MHP'ye ayırmış. Abdülkadir Selvi savunduğu adamlar  gibi bir dediği diğerini tutmayan karakterin biridir. Onun görevi AKP'nin ihanetlerini kimi zaman meşrulaştırmak, kimi zamanda gizlemektedir. Bu yüzden çoğu zamanda komik, seviyesiz ve cahil duruma düşebiliyor.

Daha geçtiğimiz ay televizyon ekranından Bebek katili (AB)(D)ullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını ''Öcalan bu süreçte çok sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. Çözüm sürecinin ilerleyen aşamalarında Öcalan'ın konumunu Türkiye artık tartışmalı'' şeklinde öneren Abdülkadir Selvi, son yazısında da MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye şunları söylüyor:  Peki ey Bahçeli çocuklar niye katledildi? Üstad Necip Fazıl'ı okudun mu? Nasıl anlatır kara yürekli, kara yüzlü birisinin dereye saklanmış çocukları nasıl tarayıp öldürdüğünü? Dersim tartışmasını uzatma niyetinde değilim. Ama Bahçeli başta olmak üzere her kim bu konuyu tartışmak isterse, Cumhuriyet arşivinden, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM arşivinden çıkardığım belgelerle tartışmaya hazırım.

***

Abdülkadir Selvi'nin zekâsı işte bu kadardır. Bir taraftan bebek katilinin serbest bırakılmasını isteyerek onu övüyor, diğer yandan ise İngiliz-Fransız beslemesi bir ihanete, isyana karşı çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi bu şekilde suçluyor.

Öyle zekâ seviyesi düşük cümleler kuruyor ki, sanki bu ihanete ve isyana karşı çıktığın zaman Kürt kökenli vatandaşlarımıza düşmanlık yapıyormuşsun gibi bir algı yaratmaya çalışıyor.

PKK'lı Emine Ayna'nın "Bugünün Seyit Rıza'sı Öcalan'dır" ifadesi ile Öcalan'ı öven ve serbest bırakılmasın ı isteyen Abdülkadir Selvi'nin ifadelerini yan yana getirin her şey çok net anlaşılır.

Öcalan'ın aklı ile PKK'yı yol ve dava arkadaşı edinenler için Dersim olayları elbette böyle gözükür. Mustafa Kemal Atatürk'e olan düşmanlıklarını, kinlerini de direkt yansıtamıyorlar dolaylı yollardan nefretlerini kusuyorlar.

Dersim olaylarında askerlerimizi kimler şehit etti Abdülkadir Selvi? Dedelerin mi, ataların mı?

Zaten kokuşmuş bir zihniyeti savunmasan aynı zamanda Kürt kökenli vatandaşlarımızın düşmanı olan PKK'yı  ve  Öcalan'ı Kürtlerin temsilcisi ve önderi haline getirmezdin.

"Kürtler kadar aşağılık bir topluluk yok, en ufak hatalarında kafalarını ezeceksin, yoksa laf dinletemezsin" 

"HEP'e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün"

 "Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir yada düşman" 

"Bir iki elin parmak sayısı kadar dürüst adam çıkmıyor.Kendi haline bıraksan çoğu sünepedir." gibi sözlerle Kürtlere nasıl zulüm ve hakaret ettiği ortada olan (AB)(D)ullah Öcalan işte (AB)(D)ülkadir Selvi gibilerin önderi konumundadır. Çünkü ustası Recep Tayyip Erdoğan, ondan bunu istiyor. Dersim olayları için hainlerden devlet adına özür dileyen Recep Tayyip Erdoğan yarın Dersim konusunda 'U' dönüşü yapsın, (AB)(D)ülkadir Selvi'de anında dönecek ve Dersim ihanetçilerini yerden yere vuracak karakterdedir. 

Beyninden zeka fışkıran ve taşan Albdülkadir Selvi yazısı içinde "Sakın ha ezanların susturulduğu, camilerin satıldığı Kur'an-ı Kerim'in yasaklandığı bir devri savunarak, alnı beş vakit secdeye giden ülkücü şehitlerin kemiklerini sızlatma Devlet Bey." diyor…Bir adamda zeka fışkırınca demek ki böyle oluyor.

Dünün Öcalan'ı olan Seyit Rıza, Türk devletine isyan ettiği, askerlerimizi şehit ettiği için gerekli cezasını alacak ve bunu hatırlatan MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi bu şekilde suçlayacaksın? 

Zavallı Abdülkadir Selvi, sahibinin sesi olduğu için Ülkücü katillerini AKP'den milletvekili yapanın ustası olduğunu gizliyor.

Ve sahibi durumundaki ustasının Ülkücülere "Terörist, köpekçi, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz, Fatih-a okumayı bilmezler, biz bunların cemaziyelevvelini biliriz, çapulcular" gibi hakaretleri unutuyor.

Milyonlarca Müslümanı öldüren ABD askerlerine dua edenin kalemi olduğunu unutmak ve İslam düşmanı, ateist Öcalan'la yol yürüyüp, MHP’ye İslam üzerinden akıl vermek nasıl bir karakter, nasıl bir zekadır Abdülkadir Selvi ?

Aleviler, Kürtler MHP'nin canı ve parçasıdır.

PKK'lılar, Öcalan ve benzer hainlerde sizlerin canı ve parçasıdır.

Fark burada Abdülkadir Selvi !

Bu farkı fark edecek bir zekâya sahip olsan, zaten bu kadar mantıksız cümleyi köşene yazı diye doldurmazdın.

"Alevi açılımı, Alevi açılımı" diye yazıp duruyorsun da bu "Alevi Açılımı" miting meydanlarında "Alevi dedeleri yargıdan temizledik" diye nutuk atan, onu-bunu "Alevi" olduğu için aşağılayan ustanın yolundan giden Ahmet Davutoğlu ile mi olacak? 

Abdülkadir Selvi, ileri de neden yargılanacağını çok iyi biliyorsun değil mi?

Neden yargılanacağını çok az kişi yani suç ortakların  biliyor. O günleri inşallah göreceğiz. MHP ve Ülkücü düşmanı ustanla yol yürümenin ve işbirliği yapmanın bedeli elbette olacaktır. Bu devir hep böyle gitmeyecek be Abdülkadir!

Bak görürsün…

 

 

Yüreğine sağlık
Bu makalenin yorumlanmasına ne hacet.Noktasına virgülüne ünlem işaretine hatta yanlış yazılan kelime varsa onlarada eyvallah reisim.Yüreğine kalemine sağlık karındaşım
Yüksel SEYMENOGLU22.11.2014
10 puan
Tebrikler isabetli güzel cevaplar olmuş haddini bilmez selviye başkanım
Halil öztürk 22.11.2014