ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
PROVOKATÖR GAZETENİN SÖZLEŞMELİ PROVOKATÖRÜ / Yıldıray Çiçek 3333 okunma - 21 Ocak 2015

Türk medyası içinde provokatörlük ve çirkeflik konusunda eline su dökülmeyecek Yeni Akit isminde bir gazete var. Birde bunun sözde muhabiri, özde provokatör bir tipi var. 


İsmi Mehmet Özmen… 


Gittiği her basın toplantısı ve programda muhakkak bir olay çıkararak adını duyurmayı başarıyor. En son MHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen programda provokatörlük yaparken görüldü. MHP Genel Merkezi'nde dayak yediğini iddia ediyor. Muhabir olduğu iddia edilen bir adam her gittiği yerde niye dayak ve kavga konusuna muhatap olur ki?


İstanbul'da sözde muhabirlik yaptığı halde koştura koştura Ankara'daki MHP Genel Merkezi'ne gelen Mehmet Özmen provokatörlük için geldiği her halinden belliydi. Adamın soru sorma biçimi, el-kol hareketi, dengesizliği başlı başına zaten amacının ne olduğunu MHP Genel Merkezi'nde de kendisini göstermiştir. MHP Genel Merkezi'nde bugüne kadar yüzlerce basın toplantısı oldu. Ve bugüne kadar MHP Genel Merkezi'nden içeri adımını atmamış Mehmet Özmen, provokatörlük konusunda rolünü çok iyi oynadığı için mi Yeni Akit tarafından özellikle gönderilmiştir.


İstanbul Barosu'nun Olağanüstü Genel kurulunda yaptığı provokatörlük,


Gezi Parkı'ndaki olaylar esnasında Divan Oteli'nde yaptığı provokatörlük, 


Gazeteci Ekrem Dumanlı'nın TÜYAP kitap fuarında kitabını imzalarken yaptığı provokatörlük,


Kendini kimi zaman Show Tv muhabiri, kimi zaman Sol gazetenin muhabiri olarak tanıtarak yaptığı provokatörlük,


Validebağ Korusu'nun yanında yapılması planlanan caminin şantiyesi önünde yaşananları görüntüleyen ve Ehli Sünnet TV'den olduklarını söyleyen iki kişinin açıklama yaptıkları sırada açıklama yapan cübbeli ve sarıklı kişileri "Siz insan değil misiniz, neden buradan dışlanıyorsunuz?" şeklinde kışkırtarak yaptığı provokatörlük,


Kendisi PKK Açılımı yapan, Türklükten her daim rahatsız olan AKP'nin tetikçiliğini yaptığı halde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasına PKK'nın siyasi tasmalısı Selahattin Demirtaş'ın yaptığı toplantıda sorduğu sorularla yaptığı provokatörlük, Mehmet Özmen'in sicilinde bilinen olaylarıdır. Allah bilir, basına yansımayan hangi provokasyonlara imza atmıştır?


Muhabirden çok "sözleşmeli provokatör" tipi olan Mehmet Özmen bu serinin devamı olarak da MHP Genel Merkezi'nde provokatörlük yaparak görevini yerine getirmiştir. 


Yeni Akit herhalde Mehmet Özmen'i "Çık dışarıya ve şuralara bulaş, bize sansasyon haber çıkar" diye sokağa salıyor. O da muhabir kılığında sağa-sola bulaşıyor. Kimi yerlerde dayak yemesi, kimi yerlerde dayak yemekten kurtulması hep bu halinden kaynaklanıyor. Tipinde psikolojik sorunları olan, kiralık katil imajını barındıran Mehmet Özmen gerçekten tedavi olması gereken biridir. Basın toplantılarına ve programlara kesinlikle alınmamalıdır. Her an her yerde patlayacak canlı bomba hali vardır. Emniyet güçleri onun görüldüğü her yerde önlemler alarak, insanları korumalıdır.


Çünkü provokatör olan yerde her türlü olayın olması söz konusudur. Yeni Akit'in mayın eşeği gibi kullandığı Mehmet Özmen'in bu manadaki sicili ve özelliği herkese ders olmalıdır. 


Provokasyon tohumu, provokatör fidanı olan Mehmet Özmen asıl maaşını nerden alıyor, çok merak ediyorum. Yeni Akit'in de gazetecilik dışında her şeyi yaptığı düşünülürse, Mehmet Özmen'in de asıl sahipleri kim mutlaka araştırılmalıdır.


Haçlı Ordularına Zangoçluk yapan AKP'nin tetikçisi durumundaki Yeni Akit sanki İslam'ın temsilcisi gibi yayınlar yaparak kaç gündür MHP'ye saldırmakta ve her yanından çirkeflik akan yayınlar yapmaktadır. Yavru ile Katip gibi gelip MHP Genel Merkezi'nde olay çıkaran Mehmet Özmen ve Sinan Kaya ikilisi üzerinden mağdur cihatçı rolleri oynayan Yeni Akit gazetesine geçtiğimiz aylarda bazı sorular sormuştum. Henüz cevap veren olmadı. Hasan Karakaya, Serdar Arseven, Ali Karahasanoğlu MHP'ye çirkef soslu akıl ve nasihat vermeyi bırakarak şu sorularımızın cevabını vermelidir.


Ey Akit, Recep Tayyip Erdoğan'ın Haçlı Cübbe giymesine nasıl bakıyorsunuz?


Ey Akit, Recep Tayyip Erdoğan'ın Haçlı Seferlerini övmesine nasıl bakıyorsunuz?


Ey Akit, Recep Tayyip Erdoğan Haçlı Ordularına öncülük eden ABD askerlerine "ABD'nin Irak'ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız." şeklinde dua etmesine nasıl bakıyorsunuz?


Ey Akit, Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam ülkelerini kan gölüne çeviren, işgal eden ve milyonlarca Müslüman'ı öldüren Büyük Ortadoğu Projesi'nde yapmış olduğu "Eşbaşkanlık" görevine nasıl bakıyorsunuz?

 

Bu soruları daha önce sormuştum. Biraz daha ilave ederek soruyorum.


AKP'li çeşitli yöneticilerin Recep Tayyip Erdoğan'ı Allah ve Peygamber yerine koyan açıklamalarına nasıl bakıyorsunuz?


Egemen Bağış'ın Allah'ın ayetiyle "Bakara-Makara" diyerek, "Her Cuma bir ayet sallıyorum" diyerek dalga geçmesine nasıl bakıyorsunuz?


ABD'nin de İsrail'i korumak için Malatya/ Kürecik'e yerleştirdiği ve "Bu bir ABD radarıdır. Dünyanın her tarafındaki ABD radar ve sensörlerinden gelen veriler, füze savunmamızın verimliliğini artırmak için birleştirilebilir. Hiçbir anlaşma, bizim İsrail Devleti'ni savunma kabiliyetimizi kısıtlayamaz." Şeklinde sahiplendiği "Füze Radarına" nasıl bakıyorsunuz?


Yahudi Cesaret Ödüllü Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyonizm'in kurucusu olan Theodor Herzl'in anıt mezarında ayin gibi programa katılıp, çelenk bırakmasına nasıl bakıyorsunuz? 


Bunların yüzde birini bir başkası yapsa salyalı kalemlerinizle saldırıya geçerdiniz değil mi?


Ey Yeni Akit  !


Bu sorular o kadar çoğaltılabilir ki, sadece birini bile cevaplasanız yeter…


Bu kadar çirkefliği üzerinizde barındırıp, bu İslami pozlar vermekte neyin nesi bir türlü anlayamadık.


Mehmet Özmen gibi adamları muhabir diye toplantıya göndermeniz bile gerçekten klinik bir vaka olduğunuzu gösteriyor.


Allah acil şifa versin… Gerçekten sizin gazete diye, Mehmet Özmen gibilerin muhabirin diye dolandığı bu ortamda toplumun huzuru, güvenliği gerçekten dinamitleniyor.


Neymiş "Yeni Akit'e yapılan saldırılar, Yeni Türkiye'ye yapılıyormuş"


Yeni Türkiye dediğiniz manzarada hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk, hukuksuzluk, adaletsizlik, vatan hainliği dışında ne var da kendinizi nimetten sayıyorsunuz?


Biz bu yazıyı yazarken, siz Allah bilir nerede provokatörlük planları yapıyorsunuz?


Mehmet Özmen'in yeni provokasyon adresi neresi acaba?

 

makaleye cevap vermeleri lazım.
bu makaleye acilen cevap vermesi lazım akit gazetesinin yöneticileri özellikle sorulan soruları cevaplamaları lazım.yoksa yalaka oldukları zannedilir.ya müslüman olacakksın kellen gitsede dogruları yazıp söyleyeceksin yoksa çıkarın için islam dininde olmayan birşeyleri yapanları korumak onların pisliklerini örtmek için yalakalık yapıp dinden çıkmayacaksın akit tez elden bu suallere cevap vermeli..
süleyman kaplan 21.1.2015