ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
NEDEN MHP? Rıfat Paça / Konuk Yazar 1264 okunma - 24 Şubat 2015

Öncelikle 20.02.2015 tarihinde Ege Üniversitesinde bölücüler tarafından haince saldırıya uğrayarak şehit düşen Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Başta ailesi olmak üzere, tüm Milliyetçi Ülkücü Hareket'in başı sağolsun.

Bilinmelidir ki, bu gibi hain saldırıların bedeli mutlaka sorulacak, hainler en ağır bir şekilde cezalandırılacaktır. Ancak şu hususu gözden kaçırmamız gerekir o da şudur ki, her ülkücü aklı selim bir şekilde davranmalıdır. Oluşacak olan iç çatışma ve kayıp ilk başta Milliyetçi Ülkücü Hareket'in olmak üzere tüm Türkiye'nin aleyhine olacaktır. Çıkan kargaşadan ve kaostan nemalanacak olan siyasi iktidar AKP ve PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'dir.

Bu gaz alma olarak algılanmasın ama şuda unutulmasın ki, herşeyin bir vakti zamanı var. Gereken vaktiği geldiğinde yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli okurlarım, Türk devleti ve milleti olarak çok zor virajdan geçmekteyiz. Ya bu virajı 7 Haziran 2015 tarihinde doğru dönüp kurtulacağız, ya da virajı alamayarak devlet ve millet olarak uçurumdan yuvarlanacağız.

Türkiye son 13 yılda siyasi iktidar AKP tarafından çok kötü yönetilmekte, millet ise çare aramaktadır. Her alanda yani siyasi, iktisadi, bürokrasi, ekonomi, hukuki, sosyal, eğitim vs gibi alanlarında ciddi çöküş içerisindeyiz. Bu vahim gidişattan kurtulmanın yolu, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerdir. Adres ise sandıklardır.

77 milyon olan T.C. vatandaşlarından 55 milyon T.C. vatandaşı 7 Haziran 2015 genel secimlerinde sandığa giderek Türk devletinin ve milletinin gelecegini ve kaderini oylayacaktır.

Buradan başta 77 milyon T.C. vatandaşı olmak üzere, seçme ve seçilme hakkına sahip 55 milyon T.C. vatandaşlarıma sesleniyorum. Gelin devletimizin ve milletimizin birliği, dirliği, huzuru ve kalkınması için MHP'de buluşalım!

Peki neden MHP? Gelin bu konuya kısaca/özetle değinelim.

 

Kıymetli okurlarım, üç hilalli MHP'nin iktidarlığında Türkiye'mizin üç kıtada yeniden hakimiyeti ele alarak bölgesel güç olması için MHP demeliyiz. Komşularımızla tekrar sıfır sorunlu bir siyasi, iktisadi ve ekonomik işbirliği gerçekleştirilmesi için MHP'ye tam yetki vermeliyiz.

Aynı zamanda Türkiye'mizin 783.500 km²'lik sınırları içerisinde terör örgütlerini bertaraf ederek huzuru, refahı ve asayişi yeniden sağlamak için MHP'yi görevlendirmeliyiz. Devletimizin gerektiğinde milleti dışında kimseden icazet almadan, devletinin ve milletinin birliğini, dirliğini ve huzurunu koruma amaçlı sınır ötesi operasyonlarıda gerçekleştirmek için MHP'ye tam yetki vermeliyiz.

Askerlerimiz çarşı izinlerinde sokak ortasına katledilerek sehit edilmesine son verilmelidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde terör olaylarını ve şehit sayılarını minimuma düşürmeliyiz. Bunun için MHP demeliyiz.

İflasın eşinine gelen ekonomimizi ''Milli ekonomi kalkınma'' planları ve programları ile yeniden toparlayıp yükselişe geçirmeliyiz. Vurulan gereksiz zamlarla milletimizin sırtından bu külfeti atmalıyız. Yabancı sermaye yerine yerli sermayeyi teşvik ederek ülkemizde ilimi ve bilimi yeniden inşa etmeliyiz. Tarım ve çiftçi yeniden kazanmalı, fırlayan cari açığı önlemeli, rekor kıran dış ve iç borçları yeniden düzenleyerek düşürmeliyiz. Her T.C. Vatandaşını mülk sahibi yapmalı ve milletler arenasında ilk 3'e taşmalıyız.

Artan işsizlik sayısını düşürerek 5 kişilik bir ailede en az bir kişiyi iş sahibi yapmalıyız. Aile gelirlerini yükseltmeli, aile içi borçlanmaları minimuma düşürmeliyiz.

Bir başka düşünülmesi gereken konu ise Eğitimdir. Her defasında eğitim sistemiyle oynanmakta, sınav sonuçları çalınmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan gençliğimizinde aklı bulanık bir şekilde eğitilmektedir. Buna artık son vermeli, adı gibi ''Milli Eğitim'' sistemi tesis edilerek geleceğimiz olan gençliğimizi sağlam temeller üzerinde eğitip yetiştirmeliyiz.

Gruplaşmaya ve kutuplaşmaya, ayrışmaya ve cepheleşmeye son vererek, etnik kökenleri, mezhepleri, inançları ve görüşleri ayırt etmeden 783.500 km² olan sınırlarımız içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde yaşamalıyız. Huzurlu, refah ve müreffeh bir toplum için bu şart. Nefret yerine sevgi ve saygı tohumları ekmeliyiz. Koas ortamı hepimize zarar vereceği gibi, bu tip olaylardan uzak durmalıyız.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olaylarıyla Türkiye'mizin dünya'daki itibarı zedelenmiştir. Bu kirli ve ahlaksız olaylarla ilişkilendirilen kişiler yargılanmamıştır. MHP iktidarlığında adil bir şekilde yargılama olacak, Türkiye'mizin dünya'daki itibarı yeniden eski düzeye getirilecektir.

 

Cumhuriyetimizin temel taşları ile oynanılmaması, Anayasanın ilk dört maddesine dokunulmaması, dini ve milli değerlerimizi siyasette malzeme yapılmaması için MHP diyoruz.

Hakkın ve hukukun, adaletin ve hürriyetin sağlanılması için MHP'de birleşiyoruz!

Kısaca şanlı Türk bayrağımızla 783.562 km²'lik sınırlarımızın içerisinde gururla ve şerefle taşıyabilmemiz, özgürce, rahat ve huzurlu bir şekilde dolaşabilmemiz için MHP'de buluşuyoruz!

Muzaffer olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şahlanması ve Aziz Türk Milletinin kalkınması için MHP!

Sevgi ve saygılarımla efendim

Bilgi paylasimi ve MHP nin Iktidar projeleri
Bilgi yonetiminin cok onemli oldugu bir zaman diliminde yasadigimiz bu yuzyilda kendini yenilemis egitimli ulkenin glecegine yon verebilecek ulkudaslarin sayilarinin artmasini gormek oldukca sevindirici. Ustun vasifli akilli sorgulayabilen yetenekli , Istikrar ve guvenligi saglayacak hain olmayan herkesi kucaklayan ekiplerin oldugu GUCLU MHP. De bulusmak temennisiyle.
Yusuf Kaya28.3.2015