ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKIL VE ZEKÂ İLE DALGA GEÇMEK MESLEKLERİ OLMUŞ! / Yıldıray Çiçek 2973 okunma - 07 Mart 2015

Tarafsızlık üzerine namusu ve şerefi üzerine Anayasa yemini ettiği halde sözde Cumhurbaşkanı MHP'ye saldırıyor, bu Cumhurbaşkanı’nın ihtirasları için ülkeyi uçuruma sürükleyen sözde Başbakan MHP'ye saldırıyor, bunların kadrosu MHP'ye saldırıyor, yandaş ve havuz medyası MHP'ye saldırıyor, mafya bozuntuları MHP'ye saldırıyor, sanatçı bozuntuları MHP'ye saldırıyor, sivil toplum kuruluşları MHP'ye saldırıyor, PKK'lılar MHP'ye saldırıyor,  sözde Genelkurmay Başkanları MHP'ye saldırıyor. MHP'ye saldırmanın yine moda olduğu günleri yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan'ın gözüne girmek için MHP'ye saldırma modasında kuyruğa girip adeta defile yapıyorlar.

Bu saldırılar hem MHP'nin doğru yolda olduğunun, hem de MHP'nin seçimler öncesi siyasi ivme kazandığının işaretidir. 7 Haziran'a kadar MHP'ye yönelik saldırılar artacak ve AKP merkezli her türlü tezgâh denenecektir.

Gelelim geçen günlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın gözüne girmek için MHP'ye saldırma modasının olduğu şu günlerin diliyle defilesini yapan Saray şeysine…

Adı Aydın Ünal… 

Kaçak Saray'daki zatın danışmanıydı, AKP'den milletvekili adayı olmak için istifa etti. Ekranlara çıkar çıkmaz adamın ilk işi MHP'ye ve Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırmak oldu.

Yandaş kanalda geneli MHP'ye saldırmakla geçen konuşmasının bir bölümünde diyor ki: “Biz metin ekibi olarak bütün siyasilerin konuşmalarını pür dikkat dinliyorduk. Ne diyor, nasıl bir yöntem izliyor, bunu çözmeye çalışıyorduk. Sayın Bahçeli'yi hiç dinlemiyorduk. Tahammül edilmesi çok zor konuşmalardı. Cümle de çıkmıyor. Cevap vermeniz gerektirecek bir şey de çıkmıyor. Plan, proje hiç yok. Siyasete ilişkin bir şey söylese de oradan yürüsek, öyle bir durum da yok. Özellikle son dönemde hakaret dozu çok fazla arttı. Ve gerçekten Sayın Bahçeli'nin konuşmaları dinleniyor olsa Türkiye'de çok ciddi sıkıntı oluşur. Dinlenmiyor olması Türkiye adına bir talih.”

***

Bu cümleler bir saniye önce söylediğini, bir saniye sonra inkâr etme özelliği olan, kendisini eleştiren herkese ağız dolusu hakaretler eden, ilkokul öğrencilerini bile gözaltına aldıran, karikatürlere bile dava açan, her konuşmasını işine geldiği gibi yapan Recep Tayyip Erdoğan gibi birinin metinlerini yazdığını söyleyen kişiye ait… 

Güler misin, ağlar mısın?

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasını dinlemeden, AKP'nin en tepesinden AKP Genel Merkezi’ndeki çaycısına kadar laf yetiştirmeye çalışıyorlar, bir de o konuşmaları dinleseler acaba ne olurdu? 

MHP Lideri Devlet Bahçeli madem etkisiz konuşuyor, cevap verecek bir şey bulamıyorsunuz niye tüm AKP'liler her konuşmasından sonra koro halinde saldırıya geçiyor?

Aydın Ünal, madem MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarını dinlemiyorsunuz, metinlerini yazdığın Recep Tayyip Erdoğan niçin Fas’tan Alo Fatih’e telefon açıp MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşması Haber Türk’te geçtiği için sansürleme talimatı veriyordu?

"Benim, bunlar, faiz lobisi, dış mihraklar, iyi biliriz ve Cehape. "gibi kelimeler de olmasa konuşma yapamayacak olan Recep Tayyip Erdoğan'a konuşma metinleri hazırladığını söyleyen Aydın Ünal, Türkiye'de en basit konuşmaları Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığını henüz idrak edememiştir, çünkü konuşmaları kendi yazdığı için dağın zirvesinde durduğunu sanıyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarında siyasi yalanları ve yaşananları bol bol inkâr olaylarını kenara koysak sizce ne konuşabilir? İnanın üç cümle kuramaz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin MHP Genel Başkanı olduğu günden bu yana konuşmaları arasında bir tane çelişki bulamazsınız. Yıllar önce, aylar önce, haftalar önce yaptığı tespitlerin bir bir çıktığını görürsünüz. 

Ama Recep Tayyip Erdoğan hakkında "Bir Başbakan, iki Erdoğan" başlıklı dört adet video yapılmış ve evlere şenlik hali sosyal medyada izlenme rekoru kırmıştır.

"Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir."  dediği halde daha sonra "İmralı'ya, Kandil'e, Oslo'ya gönderen benim" itirafını Recep Tayyip Erdoğan'a yaptıran metinler sana mı ait Aydın Ünal?

Milyonların huzurunda "Benim milletimin dili tektir, Türkçedir" dediği halde daha sonra "Ben ne 'tek dil' dedim, 'ne tek din' dedim. Hiçbir yerde benim böyle bir ifadem yok. Çünkü onlar yalan makinesi." şeklindeki Recep Tayyip Erdoğan'ın inkâr konuşmalarını da sen mi yazdın Aydın Ünal?

"MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmalarında Plan, proje hiç yok." diyorsunuz, MHP'nin 2023 vizyonundan, şarkısından, sloganından, bayrağına kadar her şeyi çalıyorsunuz. Bu nasıl bir pişkinliktir Aydın Ünal?

Aydın Ünal'ın konuşması içindeki "13 yıl hükümette çalıştım, 7 yıl da Sayın Cumhurbaşkanımızın (Başbakanımızın) metin yazarlığını yaptım. Gündem değiştirmeye yönelik çabasını görmedim. Çok samimi olarak görüyorum. Böyle bir ihtiyacı da hiçbir zaman olmadı." cümlesi de kendisinin gerçekten mizah metni yazarı olduğunu göstermektedir. En alakasız anlarda bile üç çocuk, kürtaj, sezeryan, Küba'ya cami gibi konuları açarak düştükleri gündem değiştirme halini görmüyorlar.

Aydın Ünal'ın programda söylediği şu cümleleri de okuyunca tamam dedim, bu arkadaş mizah ustası, komedi yazarı… 

Aydın Ünal demiş ki: "Ülkücü camia gerçekten çok değişti. Özellikle MHP'nin yönetimi ile ülkücü ocağının arasında artık çok ciddi bir farklılık var. MHP'nin üst yönetimi farklı bir yere bakıyor, taban farklı bir yerde. Taban aynı tarafta ama üst tarafta CHP ile işbirliği var. Onu bırakıp paralel ile işbirliği yapabiliyor ve ya üçü bir arada ittifaklar kurabiliyorlar. Bakıyorsunuz Türk Solu ile HDP ile bir araya gelip Meclis’te direniş de yapabiliyor. Yani bütün sınırlar, ilkeler flulaşmış durumda."

MHP'yi, CHP'li olmayan bir Cumhurbaşkanı adayını destekleme konusunda CHP ile işbirliği yapmasını eleştiren bu mizah ustası, metinlerini yazdığı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yasağını CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yasağını kaldırmaya destek vermekle kendimle iftihar ediyorum" sözleriyle kaldırdığını unutarak ahkâm kesiyor. 12 yıldır cemaatin kucağında siyasi yolculuk yaparken ve bunu da "Cemaat ne istedi de vermedik" şeklinde itiraf eden bu zihniyetin, MHP'yi paralel ile işbirliği yapmakla suçlamasına herhalde kargalar güler… 

Bir zamanlar Hüseyin Çelik ne diyordu? 

"Cemaat devleti ele geçirdi iddialarına kargalar güler!" 

Şimdi de Aydın Ünal'a gülmeyen kuş çeşidi yok… 

"HDP ile bir araya gelip Meclis’te direniş de yapabiliyor" cümlesine de herhalde dünyadaki tüm hayvanlar gülse yeri vardır. 

Aydın Ünal bu cümleleri kurduğu günlerde Dolmabahçe'de Atatürk resmi ve Türk bayrağı önünde HDP sıfatlı PKK'lılarla -AKP'nin en etkili -yetkili kişileri kırk bin kişinin katili Bebek katili Öcalan'ın mesajlarını kameraların önünde beraber okuyordu.

Aydın Ünal bu gerçeğe rağmen MHP'ye HDP ile hareket etme iftirasında nasıl bulunuyorsun?

Yüce Allah biraz akıl, biraz karakter nasip eylesin…

(AB)(D)ullah Öcalan'ın "Tayyip Erdoğan'a tebriklerimi iletirsiniz, APO sizi kutluyor dersiniz" dediği mektuplar İmralı'dan Kandil'e yolculuk yaparken Kaçak Saray'ın hangi odasında içine giren Aktrol'le meşgul idin Aydın Ünal?

Ya da (AB)(D)ullah Öcalan İmralı'da "Biz Tayyip (Erdoğan) Bey'in başkanlığını destekleriz. Biz  AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz" dediğinde Başbakanlık’ta hangi mizah metinlerini kaleme alıyordun?

Aydın Ünal, sen en iyisi bırak bu milletvekili adaylığını da, AKtrollerle birlikte mizah dergisi çıkarmaya bak… Sende böyle bir cevher var. Harcanma…

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ALO FATİH’İ ARIYOR: BAHÇELİ’NİN ALT YAZI DA GEÇEN AÇIKLAMALARINI KALDIR

https://www.youtube.com/watch?v=6BVSiLr1OsE

ey insan görünümlü yaratik
Ey insan görünümlü yaratık sizi sevmeyen herkes yada sizin gibi düşünmeyen herkes ya sözde sanatçı ya sözde Başbakan sözde cumhurbaşkanı iskembeyi kübradan atiyorsun sen aslinda cumhurbaşkanına hakaret edeyim derken türkiyenin yiyüzde ellisine hakaret ediyorsun sizden olsa olsa insan görünümlü çakal sürüsü olur boşuna yirtinma
mahmut temurci 10.3.2015