ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KASET SİYASETİ YAPANLAR VE ONLARIN İZİNDEN GİDENLER! / Yıldıray Çiçek 3127 okunma - 13 Mayıs 2015

Türkiye'de kaset siyaseti Recep Tayyip Erdoğan ve AKP zihniyeti ile başladı ve yine onlarla devam ediyor. Yasadışı dinlemeler, görüntüler AKP iktidarıyla hayat buldu. Özellikle 2007 yılından itibaren çok yoğun kaset propagandası başlatıldı. AKP'nin yandaş gazete ve televizyonları bunları kullanarak muhalefeti sindirmeye çalıştı ve hala da çalışıyor.


Muhalefete yönelik kaset operasyonunu miting meydanlarında, televizyon ekranlarında, gazete köşelerinde kim kullanıyorsa, bu operasyonun baş sorumlusu da onlardır.


Mesela Deniz Baykal'ın kaseti ilk olarak AKP'nin yandaş sitesi Haber Vaktim'de yayınlandı.


Mesela Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal'ın kasetini miting meydanlarında şöyle pazarlıyordu.


* "Eşini aldatanları mağdur olarak göremeyiz"


* "Eee zaten Sayın Genel Başkanın Parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada Anayasayla uğraşırken, Sayın Başkan başka yerlerdeydi."


* "Bu tür ahlaki olmayan konulara, gayri meşru olaylara, 'Özelidir', 'Özel hayata müdahaledir' demeyi, halkının yüzde 99'u Müslüman olan toplumun ahlaki değerlerine ters yaklaşım olarak görüyorum. Bunu doğru bulmuyorum ve bunlarla da bizim ortak mücadele etmemizin gereğini iddia ediyorum. Çünkü, bunlar siyasetin içinde, eğer temsil noktasında olurlarsa, bizim Türk siyasetinin geleceği sıkıntıda, demektir. Çünkü siyasetin içinde yer alanların, her alanda örnek insanlar olması lazım"


* "(Baykal'ı kastederek) Kendisinden önceki beline hakim olamadı. Hala bu medya, bu siyasiler 'İnsanın özeline karışıyor' diyorlar. Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel oluyor. Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…"


* "Yahu senin hayatın bu işlerle geçti. Bir kasetle duman oldun. Söylemeyecektim en sonunda konuşturdun."


* "Komplo komplo dedi... Böyle birşey yapmadığını söylemiyor. İsmi geçen diğer kişi de bunu söylemiyor.


Mesela MHP'li bazı yetkililerin kasetlerini Türkiye'de ilk haber yapan televizyon kanalı, 0-5 yaş gurubu çocuk zekâsıyla konuşmalar yapan Melih Gökçek'e ait Beyaz TV idi.


Recep Tayyip Erdoğan'ın dili MHP kasetleri çıktığında da miting meydanlarında hiç durmadı. MHP'li bazı kişilere ait kasetlerin yayınlanmasına tepki gösterilmesine "Son zamanlarda Sayın Bahçeli de çıkmış, 'Ak Parti iktidarı insanların özeline giriyor' diyor. Niye? Çünkü kendi adamlarının da bu tür kasetleri çıkmaya başladı, ondan rahatsız olmaya başladı. 'İnsanların özeline giriyorlar' diyor. Yahu böyle özel olur mu Allah aşkına?" diyebilmiştir. Bu operasyonlarda parmağı olmayan birisi, hiç bu cümleleri kurar mı? Gözlüğünü takıp kasetleri kimin servise hazırladığını da tüm Türkiye hem görüntüsüyle, hem sesiyle görmüş ve dinlemiştir.


Recep Tayyip Erdoğan sıkıştığı her vakit kaset siyasetine sarılmaktadır.


Ortaya hiçbir görüntü, ses kaseti çıkmadan miting meydanlarından


"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kaseti var.


"Genelkurmay Başkanının kaseti var"


"TÜSİAD Başkanının kaseti var"


"Turgay Ciner'in kaseti var."


"Aydın Doğan'ın kaseti var."


"İdris Naim Şahin'in kaseti var." diye bas bas bağıran Recep Tayyip Erdoğan'dan başkası değildi.


Siz hayatınızda hiç böyle kaset siyaseti yapan başka birisini gördünüz, duydunuz mu?


Yarattıkları hayali "Paralel Devlet" sıfatıyla birilerini suçluyorlar. Ama ilginçtir onların ürettiğini iddia ettikleri kasetleri, miting meydanlarında, ekranlarda tehdit aracı olarak kullanan da bunlardır.


Geçtiğimiz günlerde böyle bir alçaklığı da aHaber isimli yalanın ve iftiranın merkezi haline dönüşmüş televizyon kanalında şahit olduk. Latif Erdoğan isimli cemaat dönmesi ve AKP yalaması sırf AKP'yi eleştiriyor diye MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'e yönelik büyük bir alçaklık yapmıştır.


aHaber'de yayınlanan Gece Ajansı programında, babasının yalakalık izinden giden Cemil Barlas "Meral Akşener'in de mi kaseti var, nasıl ele geçirdiler?" sorusunu soruyor, şerefini ekranlarda kaybeden Latif Erdoğan da "Cemil Bey'in dediği çok önemli. O kaseti olan biridir ve şu an esaret altındadır" cevabını veriyor. Belli ki, programdan önce yapılmış planlı-programlı bir tezgâh söz konusudur.


Ne de olsa bunların "Şunun kaseti var, bunun kaseti var" diye meydanlarda gezen ustası bellidir. aHaber isimli havuz parasıyla kurulmuş televizyon kanalını kimin yönettiğini tüm dünya bilmektedir. 


Cemil Barlas ve Latif Erdoğan ikilisi tepkiler çığ gibi gelince kıvırmışlar ve hatta birbirini satmaya kadar işi götürmüşlerdir. 


Ama yalakalıkları, menfaatleri için Meral Akşener gibi bir bayanın namusuna dil uzatacak kadar alçaklaşan kişiler olarak tarihe geçmişlerdir. Bu zihniyetin menfaatlerini için atmayacağı iftira, yapmayacağı davranış yoktur.


Yazımın başında da örnekleriyle ifade ettiğim gibi bunların ilham kaynağı bellidir. Türkiye'de kaset siyasetini kimin başlattığı ve kimlerin devam ettirdiği ortadadır. Türk siyaseti ve medyası hiçbir zaman bu kadar iğrenç bir hale gelmemişti.


Siyasetin Erdoğanları, medyanın Erdoğan'ları dört koldan bu tavırlarını sürdürüyorlar…


Allah bunların elinden Türk milletini korusun…

 

ŞOK KASET VİDEOSU AKP ve ERDOĞAN'IN TÜM KASET İFTİRALARI VE GERÇEKLER

https://www.youtube.com/watch?v=uIxfsREAZGw&feature=youtu.be


İHTİRASI AKLINDAN İLERİ ZAVALLILAR
Eline,beynine sağlık arkadaş.Ancak bu kadar güzel anlatılırdı.(KUR'AN ve RESUL hariç)Kime,neye bağlı olursa olsunlar,hiç bir cemaate,guruba metelik vermedim. bunlarınhepsi, analarını boyar,babalarına satarlar."Paralel yapıyı" kimin kurduğunu,kimin kullandığını bilyorduk da eşşek sürüsüne anlatmak mümkün değil...
Mahmut GÜLDEŞ18.5.2015