ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ÇIKARI OLANA YAN VEREN / Burak Özcan 682 okunma - 27 Mayıs 2015

Muhalefeti hedef alan kasetler çıkınca “Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özeli oluyor? Kendi eşiyle değil yahu. Buna nasıl kendi özeli dersin? Bu özel değil. Bu genel, genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır.” dedi.

Yani kasetleri servis edenlerden taraftı.

Kasetler kendini hedef alınca “Kasetlerle siyasetin dizayn edilmesinin önüne geçiyoruz. Kasetler yoluyla dün CHP dizayn edildi, MHP tehdit edildi.” dedi, bu seferde muhalefetten taraftı.

***

Muhalefetin “PKK ile pazarlık yapılıyor” iddiasına “4 kez bunlarla bir arada oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar, bu alçakça iftirada bulunanlar bunun hesabını her yerde vereceklerdir. Bu güne kadar terör örgütüyle hiçbir zaman masaya oturmadık, hiçbir zamanda oturmayacağız.” dedi.

Yani Türk milletinden taraftı.

Daha sonra “İmralı ile görüştük, görüşüyoruz, görüşeceğiz” dedi, gördük ki aslında PKK’dan taraftı.

***

Tek dil konusunda “Benim milletimin dili tektir, Türkçedir. Bunu öğrenmediyseniz bundan sonra da öğrenemezsiniz.” dedi.

Türkçe’den taraftı.

“Kürtçe seçmeli ders oluyor.” dedi, kürtçe’den taraftı.

***

Bedelli askerlik tartışmalarına “Şahsen böyle bir sorumluluğun altına giremem. Çünkü parası olan var, olamayan var. Parası olan bastıracak parayı askerlikten kurtulacak, parası olamayanda gidecek askerlik yapacak. Kimlerle görüştüysem ben, kenar köşedeki hizbe yerlerdeki vatandaşım onlar hiç bu işe sıcak bakmıyor. Eee biz yola çıkarken kimsesizlerin kimi olarak çıktık, sessiz yığınların sesi olarak çıktık. O zaman sormamız lazım ona göre adımımızı atmamız lazım.” diyordu.

Yani fakirinden, fukaradan taraftı.

Bu sözleri kendi dememiş gibi birden bire nerden estiyse zenginden taraf oldu, bedelliyi müjdeledi.

***

Örnek çok; cemaatten, Fethullah Gülen’den, HDP’den, açılımlardan, çözüm sürecinden, laiklikten, milliyetçilikten, TSK’ya operasyondan, Haçlı Seferlerinden, Büyük Ortadoğu Projesinden taraf olduğu açıklaması var, karşı olduğu açıklaması var.

Şimdi ise “milleten tarafım” diyerek açılış açılış geziyor, AKP’ye oy istiyor.

Yarın seçimlerden AKP hezimetle çıkarsa kimden taraf olur bilemem ama bir önerim olacak.

***

TDK internet sitesinde müsait kelimesinin anlamının “flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen kadın”,esnaf kelimesinin de anlamının “kötü yola sapmış kadın”  şeklinde tanımlandığının ortaya çıkmasından sonra gerekli düzeltmeleri yapmıştı.

Tarafsız kelimesinin anlamını da “yansız” olarak tanımlamakta, böylece tarafsız kalacağı üzerine namusu ve şerefi üzerine yemin içenleri zan altında bırakmaktadır.

TDK yayınlasın hemen bir fetha, tarafsız kelimesinin anlamını “çıkarı olana yan veren” olarak değiştirsin, hem tarafsızlık tartışması bitsin hem de tarafsız kalamayanlar bazı ithamlardan kurtulsun.

Makaleyi Hemen Yorumla