ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ATİLLA YILMAZ İLE SÖYLEŞİ / Burak Özcan 1224 okunma - 04 Haziran 2015

Atilla Yılmaz’ın beklenen son albümü çıktı. Atilla Yılmaz “Benim Türküm” diyerek 2015 yılına damga vurmayı hedefliyor.

Birbirinden güzel eserlerin bulunduğu albümün dinleyiciler tarafından beğenilerek zirveyi zorlayacağı düşünülüyor. Bu albümde herkesin kendisinden bir renk bulacağını belirten sanatçı Atilla Yılmaz “Albümüm bize özgü, bizi anlatan, bizim duygularımızı yansıtan parçalardan oluşuyor. Bu sebeple eserlerim için “İşte benim türküm” diyecek dinleyicilerimle aynı ruhta buluşacağımı düşünüyorum.” diye konuştu ve son albümü hakkında hazırladığımız soruları siz değerli okuyucularımız için cevapladı.

-Öncelikle yoğun konser programlarınız ve çalışmalarınız arasında bizlere vakit ayırdığınız teşekkür ederim. Yakın bir zaman önce sevenleriniz ile buluşturduğunuz “Benim Türküm” isimli yeni albümünüz hakkında konuşarak başlayalım mı?

Elbette. Ben de sizlere teşekkür ederek başlamak isterim cümlelerime. “Benim Türküm” albümüm benim 10’uncu albümüm. Her albümümde olduğu gibi bu çalışmamda da inandığım, sevdiğim, duygulara tercüman olacağını düşündüğüm eserlere yer verdim. Benim Türküm albümü için diyebilirim ki güzel ülkemin her bir dokusunu içerisinde barındıran bir çalışma. Benim Türküm, Ege’nin ruhunu hissederken, Karadeniz’le hareketlenen, Tokat’ın, Gaziantep’in ezgileriyle milli ruhu canlandıran bir albüm oldu.

Bu albüm ilgili olarak özellikle belirtmek istediğim kahpe kurşunların hedefi olan çok değerli ağabeyim şehit Cengiz Akyıldız ve yine okuduğu üniversitesinde haince saldırıya uğrayan çok değerli kardeşim şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu için söz ve müziği bana ait olan “Gittin Yiğit” isimli eserime yer vermiş olmamdır.

Gittin yiğit gittin ama

Attın bizi ataşlara

Yaktın yiğit yaktın ama

Minnettar bu vatan sana

Onları hiçbir zaman unutmayacağımızı bir kez daha sizin aracılığınızla söylemek isterim.

Ayrıca bu çalışmamda bir ilk olarak tüm parçaların enstrümantallerini ayrı bir CD’de derleyip ikinci bir CD olarak sevenlerime özel hazırladım.

Ben duygularımı acısıyla tatlısıyla sevenlerime sundum, beğeni ve takdir onların.

-Sizin bugüne kadar çıkardığınız tüm albümlerinizde Türk milletine ulaştırmak istediğiniz bir mesajınız olduğu bilinir. Bu albümünüzde de iletmeyi hedeflediğiniz bir mesajınız var mı?

Bu albümde hedeflediğim mesaj daha çok bizi yansıtan, sahip çıkmamız gerektiğine inandığım bizim değerlerimizi, milli kültürümüzü gelecek nesillere ulaştırmak. Bu sebeple “Benim Türküm” ismini vererek benliğimizi, özümüzü, kimliğimizi haykırmak istedim.

-Sizi biraz geçmişe götüreceğim. 2005 yılında yine dergimizde yayınlanan bir röportajınızda en büyük hayalinizin ne olduğu sorulduğunda “Bütün ülkücü sanatçıları aynı çatı altında toplamak. Tek firma, tek güç olmak.” şeklinde bir hedefiniz olduğundan bahsetmişsiniz. Aradan geçen 10 yılı düşünerek soruyorum, Atilla Yılmaz hayallerine ulaşabildi mi?

Allah’a çok şükür, 10 yıl önce bahsetmiş olduğum bu hedefime bugün ulaşmış olmanın gururunu yaşıyorum.  Kendi kurmuş olduğum Naz Müzik yapım isimli şirketimde Kaya Kuzucu,  Osman Öztunç, Mahmut Tülek, Emin Demir, Ümit Ateş, Yusuf Ardıçlar, Mahmut Polat gibi sanatçılarımızı tek çatı altında toplayarak albümler çıkartmaktayız.

-Saydığınız isimler arasında Ümit Ateş, Yusuf Ardıçlar gibi genç isimleri de görüyorum. Kendileri ile daha önce gerçekleştirdiğim söyleşilerde çıkarmış oldukları albümlerde sizin desteklerinizden bahsetmişlerdi. Kutlu davaya inanmış ve aynı zamanda ömrünü sanata adamak isteyen Ülkü Ocaklı gençlere vermek istediğiniz öğüt ya da mesajınız var mı?

Ben sanat aşığı biri olarak gençlerin bu alanda çalışmalar yapmasını çok isterim. Tabii ki sadece müzikle de sınırlı kalmamalı. Sinema, tiyatro gibi alanlarda da gençlerimizi görmekten büyük onur ve mutluluk duyarım. Müzik konusunda elimden geldiğince her türlü desteği sunarım ama özellikle vermek istediğim mesaj şudur ki; gençler hangi alanda çalışmalar yaparlarsa yapsınlar her zaman çok ama çok inanarak çalışmaları gerekmektedir. Her işte olduğu gibi sanatta da yeteneğin yanı sıra emeğin, azmin ve çalışmanın önemini unutmamalılar.

-Yeni albümünüzün beklenen satış rakamlarını yakalamasını ve bununla beraber Türk milletine vermek istediğiniz mesajın yerine ulaşmasını diliyorum. Bu keyifli söyleşi için teşekkür ederim. Son olarak dergimizin okuyucularına vermek istediğiniz bir mesajınız varsa onunla bitirelim.

Bu güzel dilekleriniz ve söyleşiniz için çok çok teşekkür ederim. Ben, tüm Türk milliyetçileri gibi milletimi çok değerli buluyor ve milli değerlerimizin her zaman bekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bizim bu manevi ruhumuz sanatımıza da yansıyor ve hissettiğimiz ruhumuzu gönüldaşlarımızla da paylaşarak daha büyük bir güç olduğumuza inanıyorum.

Makaleyi Hemen Yorumla