ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SONA DOĞRU TÜRKİYE / Çağrı Çertmek 2295 okunma - 18 Haziran 2015

Her biri birbirinden kıymetli aziz insanlarımıza Türk Milletine açıkça tekrarlatmak, hatırlatmak gerekir ki Türk Milliyetçilerini hiçbir zaman mahcup etmeyen MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ seçim akşamından itibaren MHP’ nin oyu üzerinden hedef alınmaktadır.  MHP ve ÜLKÜ OCAKLARI teşkilatları bu eleştirileri katı tutumunu sergilemelidir. Çünkü MHP GENEL BAŞKANI Devlet Bahçeli SORUMLU SİYASET ANLAYIŞINDAN ve Türk adet ve geleneklerinden olan parti içi istişare anlayışından ve demokrasinin gereğinden hiçbir zaman ve dünyanın hiçbir yerinde taviz vermeyen omurgalı siyaset yapan tek siyasi parti Genel başkanı konumundadır. Öncelikle MHP olarak hedef tek başına iktidar idi. Fakat aziz milletimizin iradesi bu yönde tecelli etmeyip hiçbir siyasi partiye tek başına iktidar olmalarını sağlayacak oyu vermemiştir. Millet her siyasi partiye başta 13 yıldır Türkiye’yi ‘ASFALT’ gibi simsiyah eden ve ezen AKP’ ye kendilerini sorgulamalarını istemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi ise oylarını %3.40 oranında arttırmış ancak tek başına iktidara gelecek oya sahip olamamıştır. Bunun sebepleri arasında lideri ilgilendiren bir sorun yok demeyeceğiz.   Elbette lider Devlet Bahçeli’ de bu sonuçları sorgulayıp nerelerde yanlış yapıldığını ölçecek hem siyasi zekâya hem de tecrübeye sahiptir. Sorumlu devlet anlayışı ve Yüce millet sevgisi Lider Devlet Bahçeli’yi millete karşı görev hissiyatı oluşturmuş ve olası bir koalisyon olması durumunda şartlarını açıkça ilan etmiştir.

      1999 seçimlerinde Koalisyon ortağı oldu diye ülkenin ve milletin refahı için erken seçime gidilmesini istediği için suçlu ilan edilen Devlet Bahçeli bugün yine AKP ve yandaş medya tarafından koalisyona tamamen karşı gibi gösterip MHP’yi ve Devlet Bahçeli’yi millet nezdinde başarısızlığa mahkûm etme gibi projeler şuan hızla yayılmaktadır. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli milletimizin ve devletimizin önünü açacak tüm gelişmelere açık birisidir ve üstüne düşeni de yapacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır. Öncelikli olarak her bir teşkilat mensubu, Belediye başkanlarımız ve milletvekili adaylarımız da kendileri seçim sonuçlarını enine boyuna irdelemeli ve neler yapılıp nelerin yapılmamasını tekrar hatırlamalıdırlar. Devlet Bahçeli beyefendi piyasaların alt üst olmaması ve Türkiye’yi iktidarsız bırakmayacak tek isimdir. Tek başına iktidarı kurabilecek kadro ve tecrübe MHP ve onun saygı değer genel başkanı Devlet Bahçeli Bey’de mevcuttur.        

      İlerleyen süreçlerde hep birlikte takip edeceğiz ve göreceğiz ki AKP hükümetinin tek bir alternatifi bulunmaktadır. O da MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’dir. Bunu matematiksel olarak da şu şekilde ifade edebiliriz: 50 ilde MHP kaybettiği il merkezi sonuçlarında 2.parti olmuş CHP 3.parti konumundadır. Bu da göstermektedir ki AKP’nin alternatifi MHP’dir. 2015 genel seçim sonuçları içerisinde ise AKP artan nüfus ve seçmen sayısına rağmen oy kaybetmiş MHP ise oylarını arttırabilmiştir. Ana muhalefet konumunda olan parti ise aynı bantta seyretmiştir. Elbet bir gün aziz milletimiz tercihini MHP’den yana kullanacak ve MHP’yi tek başına iktidar lider Devlet Bahçeli’yi de BAŞBAKAN YAPACAKTIR…

Makaleyi Hemen Yorumla