ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP VE CHP'NİN AYAK OYUNLARI! / Yıldıray Çiçek 2795 okunma - 27 Haziran 2015

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan koalisyon manzarası için, partisinin şartlarını ve ahlaki duruşunu ortaya koyduğu halde, gerek AKP, gerekse CHP hala siyasi oyunlar peşindedir.

AKP, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu ilkeleri kabul edeceğine dair zerre bir işaret vermediği halde, AKP'nin medyası "AKP-MHP koalisyonu" üzerinden propagandalara devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise akıl almaz bir mantıkla, PKK'nın partisi HDP adına konuşarak, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye "Gel başbakan ol. Bu fedakârlığa varım. Ben ateşten gömleği girmeye hazırım" açıklamasını yapabiliyor. Sanırsın ki, Başbakanlık hisseleri CHP'nin elinde ve CHP Başbakanlık dağıtıyor.

AKP'de, CHP'de kendi tabanları için adeta top çevirmektedir. Her iki partide "Biz MHP'yi istedik, ama bizi AKP'ye yahut CHP'ye mecbur bıraktılar" demeye hazırlanmaktadırlar. 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da "AKP ile CHP bizim ilkelerimizi içerecek şekilde koalisyon kurarsa işlerini kolaylaştırırız, destek veririz" demişken ortaya en uyumlu koalisyon zaten çıkmış olmaktadır.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP ve CHP'ye göre daha omurgalı davranmaktadır. PKK'lılığı ve bölücülüğü konusunda duruşu neyse onu yaşatmaya devam edeceğini göstermektedir. AKP ve CHP gibi toplumu idare edeyim şeklinde değil, neyse o olduğunu yansıtmaktadır.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçimlerden önce "Öcalan'ın daha heykelini dikeceğiz." diyordu, seçimlerden sonrada "Öcalan'ı özgürlüğüne kavuşturmak onurumuzdur" diyerek bunu göstermiştir.

Mesela HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "MHP koalisyonun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil" diyor, Kemal Kılıçdaroğlu kendini komik duruma düşürme pahasına, PKK'nın siyasi taşeronu HDP adına konuşarak MHP'ye Başbakanlık teklifinde bulunabilir.

Olayları tam takip etmeyen vatandaşlarda, AKP'nin ve CHP'nin bu propagandalarına bakarak "MHP sorumluluktan kaçıyor" sanmaktadır. AKP ve CHP'nin tüm çabası da vatandaşı bu propagandaya inandırmaya yöneliktir. Oysa MHP, Türk milletinin hakkını ortaya koyduğu ilkelerle savunmakta ve korumaya çalışmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu ilkelere ve şartlara karşı gelebilecek bir tane vicdan sahibi, hukuk ve adalet inancı olan vatandaş zaten çıkmaz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli çok doğru bir duruş sergilemiş ve siyasetteki bu duruşunu da çok ölçülü göstermiştir. MHP adına konuşan yetkililer, yöneticiler bu duruşu ve ölçüyü vatandaşa tam olarak aktarırlarsa, MHP bu süreçte kara propagandalar karşısında zerre sıkıntı yaşamayacaktır.

Türkiye, PKK açılımında ortak noktası olan AKP-CHP-HDP birlikteliğine doğru ilerlemektedir. AKP'nin, CHP'nin, HDP'nin tüm açıklamaları bunu göstermektedir. Oyun içinde oyun oynayanların hedefinde MHP vardır, oyun içinde oyuna kananlar ise MHP'yi bu yüzden anlamakta zorlanmaktadır.

 

Görünmeyenler
Görünenleri biliyoruz lakin Görünmeyenleri Devlet Bey 3 maddeyle grup toplantısında açıkladı.Lakin bu üç maddenin içeriği halkımıza detaylı şekilde anlatılması gerekir. 1.İç ve dış uzantılı siyasi tanzim ve planları nelerdir. 2.Partimizi hedef alan siyasi mühendislik projesi nedir. 3.Partimiz üzerinde oynanan oyunları ve pazarlıklar nelerdir.
Sıtkı Karadağ2.7.2015