ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SELVİ BOYLUM PKK YAZMALIM! / Bahadır Çoban 549 okunma - 04 Ağustos 2015

Gittikleri her şehirde şehit ailelerinin, gazilerin ve vatansever Türk evlatlarının hışmına uğrayan İmralı çantacısı çakma Akiller'den uzun süredir ses çıkmıyordu.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın hususi isteğiyle kurulup Türk milletinin PKK terörüne olan milli tepkisini "barış ve kardeşlik" martavalıyla sindirmeyi amaçlayan bu sözde aydın güruh bugün yine en karanlık ve köhne fikirleriyle sahneye çıkmıştır.

PKK, AKP ile mutabakata vardığı sözde çatışmasızlık ortamında dahi vatan evlatlarını katlederken ortalıkta gözükmeyen sözde Akil adamlar, Türk ordusu Kandil'i vurmaya başlayınca acil toplantı gerçekleştiriyor!

TSK'nın Kandil'deki hain yuvalarını yerle bir etmesinden dolayı derin kedere kapılan lafın gelişi akiller yaptıkları açıklamayla "Derhal silahlar susmalı" diyor ve TSK ile PKK arasında Abdullah Öcalan adına arabuluculuğa kalkıyorlar.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 63'lükler adını koyduğu İmralı çantacısı Ak-iller arasında Devlet Güvenlik Mahkeme'sinde yargılanmış, PKK'lı olmaktan hüküm giymiş bölücülerin yanı sıra ekmeğini Türk milletinin sırtından kazanan sözde sanatçı tiplemeleri de vardır.

Bunların en meşhurları da Yeşilçam'da biriktirdiği karizma kredisini PKK taşeronluğuyla eksilere indiren Kadir İnanır isimli sanatçı bozmasıdır.

Yıllarca Türk milletinin sırtından geçinmenin karşılığını, sırtını PKK'ya dayadıklarını söyleyen HDP'lilerle saf tutarak veren Kadir İnanır Türk milletini sırtından hançerleyen kişi olmuştur.

Bir zamanlar verdiği röportajda "Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz" sorusuna "Ben bir liderin işaretiyle parmak kaldırıp indirecek adam değilim!" cevabını veren Kadir İnanır Teröristbaşı'nın isteğiyle yollara düşüp PKK'yı şirin göstermeye çalışarak ne türde bir adam olduğunu kanıtlamıştır.

Demek ki "Ben bir liderin işaretiyle parmak kaldırıp indirecek adam değilim" diyen Kadir İnanır için Abdullah Öcalan bir liderden de fazla, belki de ilahı aşk derecesinde taptığı bir varlıktır.

HDP'liler 6-7 Ekim olaylarında Kobani'ye yardım böğürtüsüyle Türkiye'yi kan gölüne çevirirken bu Kadir İnanır yine durumdan vazife çıkararak açıklamalar yapıyor "Bu işin arkasında HDP'lilerin olduğuna asla inanmıyorum" diyerek teröristlere kol kanat geriyordu.

Onun terörist güzellemeciliğindeki takdire şayan gayreti karşısında HDP de dayanamayıp kendisine milletvekilliği teklifi götürmüştü.

Bu teklifi sağlık gerekçesiyle reddeden Kadir İnanır verdiği cevapta mealen "Benim sağlık koşullarım elverişli değil. Bu görevi layıkıyla yerine getirebileceğimi düşünmüyorum" diyor ve bu sözleriyle terörist gönülleri bir kez daha fethediyordu.

Nasıl fethetmesin ki?

Kadir İnanır'daki dava(!) aşkına bir bakın.

Sağlığı elvermediği için Abdullah Öcalan'ın Türkiye'yi bölme planlarına yeterince destek veremeyeceğini düşünerek milletvekilliği teklifini reddediyor.

Böyle bir aşk, böyle bir fedakarlık, böyle bir tevazu gerçekten de çekilecek bir filmle ölümsüzleştirilmeli ve gelecek nesillere Kadir İnanır'ı yakından tanıma imkanı verilmelidir.

Zaten Kadir İnanır böyle bir filmi arzuladığını "Barış süreci başarıya ulaştığında Abdullah Öcalan'ın filminin çekilmesi kaçınılmaz bir gerçektir" sözleriyle dile getirmişti.

Kadir İnanır hayalindeki bu filme isim bulmak istiyorsa çok uzaklara gitmemeli, kendisinin en çok bilinen filmlerinden biri olan "Selvi Boylum Al Yazmalım"ın isminde ufak bir değişiklikle bu konu halledilmelidir.

"Selvi boylum" Kürt açılımı sürecinin mimarı olan Recep Tayyip Erdoğan için pek uygun düşmektedir. Al yazmalım kısmını da Abdullah Öcalan'a uyarlayıp "PKK Yazmalım" şeklinde değiştirerek bu işe başlayabilirler.

Eminiz ki bu film Kandil'de, Kuzey Irak'ta ve PKK'nın işgal ettiği Mezopotamya şehirlerinde gişe rekorları kıracak, Kadir İnanır'ın nasıl bir PKK aşığı olduğu dilden dile bir destan gibi dolaşacaktır.

Makaleyi Hemen Yorumla