ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CEMAAT'TE Mİ HDP'YE ÇALIŞTI? / Kadir Yıldız 450 okunma - 6 Ağustos 2015

ÜSTLERİNDEN aldığı akıl ile MHP'ye asılsız iddialar üzerinden eleştiri yapmaya çalışan Bugün Gazetesi yazarı Nuh Gönültaş için 3 Ağustos tarihinde "AŞK ACISI" başlıklı bir yazı yazmıştım. Meğer mesele benim sandığımdan daha vahimmiş… 

Aşk acısı değil, kuyruk acısı varmış…

***

Bugün Gazetesi'nin talimatlı yazarı "HDP'ye oy veren şerefsizler" lafını üzerine alınarak çığırtkanlık yapmaya, "Kuyruk acısının bu kadarı" dedirtecek çığlıklar atmaya başladı.  Bu acı da ister istemez aklıma "Cemaat HDP'ye mi çalıştı?" sorusunu getirdi?

***

Bu müptezele göre, "HDP'ye oy veren şerefsizler" cümlesi bölücülük yapmak demekmiş. HDP'yi bölücü olarak nitelemeyen bu müptezel, PKK'yı meşrulaştıran yalı soytarılarına "şerefsiz" dendiği için MHP'nin bölücülük yaptığını ifade etmiş. Anlaşılan müptezel yazarın Kandil ile olan akrabalığı, onun HDP'yi bu kadar ciğerden savunmasını tetiklemiş. Burada bu müptezele MHP Lideri Sayın Bahçeli'nin şu sözlerini de hatırlatmak gerek; "Hırsıza hırsız demekten korkmamak ne kadar zorunluysa, şerefsize şerefsiz demek de o kadar yüksek ve milli bir sorumluluktur!"

***

"Batıda oturup, viski içip HDP'ye o veren şerefsizler" lafına takan Bugün'ün cahil, yarının müptezel kalemi "Ne yani, viski içenlerin siyasi tercihleri yanlış da meyve suyu içenlerin tercihleri daha mı doğru oluyor?" diyerek içilen suya dikkat çekmeye çalışmış ama oradaki "viski" kavramının "kalburüstü, bir eli yağda diğer eli balda, toplumun dertlerinden bi haber" insanlar için yapılan bir ironi olduğunu anlayamamış. Orada ha viski olmuş, ha rakı, ha meyve suyu… Meselenin özü milletin derdiyle dertlenmeyip,PKK'nın mazbatalı uzantılarına destek çıkarak, PKK'yı cici gösterme kepazeliğine yeltenmektir."Şeref için fedakârlık yapmak yerine, keyif için şerefe diyen bir avuç kaymak tabaka HDP ve PKK'nın kuyruğuna tutunmakla kaybetmişlerdir" diye boşuna demiyor Bilge Lider.

***

MHP ile HDP'nin aynı sayıda milletvekili çıkarmasını başarısızlık olarak niteleyen müptezeli, MHP'nin ilkeli duruşu ve Türk milletinin bekçisi olması ilgilendirmiyor. Bugün'ün cahiline göre; "İlkesiz olsun ama benim olsun" anlayışı tüm değerlerin üzerinde… Bu müptezel öne sürdüğü fikrin, 17-25 Aralık'ta rüşvet ve yolsuzluğa karışan 258 milletvekiline sahip AKP'yi "sütten çıkmış ak kaşık"ilan etmekle aynı anlamı taşıdığından da bihaber.  

***

"İnsanların hangi partiye oy verdiğine göre şerefli ya da şerefsiz olarak tasnif edilmeleri demokrasilerde yeni bir tasnif biçimi olsa gerek" diye eleştiri de bulunan talimatlı müptezel, meselenin partilere değil, terör örgütünün mazbatalı sözcülüğüne soyunanlara karşı gösterilen bir tavır olduğunu bile idrak edememiş. Bu kadar alınganlık göstermesinin altında, o şerefsizlerden birisinin de kendisinin olması mı yatıyor acaba?Yoksa o da mı her önüne gelene verenlerden? Değil mi ama… Yoksa niye bu kadar feryat figan etsin!

***

PKK'ya yapılan operasyonları kastederek "Bu işin böyle olmayacağını ne TC anladı ne de PKK" diyerek HDP ağzıyla konuşan bugün artığı, PKK'nın bitirilmesinden neden bu kadar kaygı duyuyor? "Bu iş terörle mücadele ederek olmaz" diyen müptezel, 1999-2002 yılları arasında yapılan mücadele sonucu terörün sıfır noktasına geldiğini bile bilmiyor. Bu da, Bugünün gazetecisi… Terörle mücadele konusunda AKP'nin sözde "çözüm süreci" tarafında saf tutmak, gelinen süreçte PKK'ya destek olmaktan başka ne anlama gelebilir ki?

***

"Kan dökmeden çözüm bulunacağını" ifade eden müsvedde yazar, 12 yılda binlerce şehidimiz toprağa düşerken, kendisi ABD-Türkiye arası mekik dokumakla mı meşguldü de şehitlerimizden haberi olmadı acaba? Bu müptezele göre silah bırakması gereken kimdir? TSK mı? Yoksa PKK mı?

Kıvırmazsa, cevabını mutlaka bulur!

*** 

HDP şakşakçısı, PKK yaltakçısı,Bugün'ün müptezel yazarı Nuh Gönültaş'ın hayatını anlatan dizilere on isim önerisi de bizden; 

1- Adını Vurgun Koydum

2- Gönültaş'ın Suçu Ne? 

3- Kavas Yelleri 

4- Aşk-ı Nuh'lu

5- Pelsilvanya'nın Dikmen'i 

6- İftira Teknesi

7- MüptEZEL

8- Dünün Saraylısı

9- Destek Vadisi Kandil

10- Şakirtler Duymasın

Makaleyi Hemen Yorumla