ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
Emanetin Ozanı mı, İhanetin Borazanı mı? / Kadir Yıldız 518 okunma - 8 Ağustos 2015

Evvela "önce ülkem ve milletim sonra, partim ve ben" demek günümüzün şahsiyet sahibi insanlarının sergileyeceği bir tavırdır. Bu tavrı özümseyemeyenler bu hareketin içerisinde "önce ben" diye hareket ederek yanlış bir batağın içine saplandılar. Yeri geldi böbürlendiler, yukarıdan baktılar, sadece küfür üzerinden konuşmalar yaparak ozanım diye geçindiler. 

Velhasıl kelam aç tavuk misali kendilerini buğday ambarında zannettiler. 

***

"Emanet emanet" diye yaygara koparıp ihanet çukuruna batan, Türk milliyetçiliğine düşman kesilen ne kadar isim varsa onlarla beraber yol yürüyen Ozan lakaplı Türkücü Şirine, ideolojik mensubiyeti bir kenara bırakarak, konjektür türkücüğülüne soyunmuş, "emanet" adı altında "ihanet" ağlarını meşrulaştırmanın derdine düşmüştür. 

Bunlar için emanet "ihanet" çarklarına buldukları kılıfın adıdır. Onu da kimden aldılar bilinmez...

***

Türkücü Şirine diyor ki; "bizim ülkücülüğümüzden şüphe duyulmaz."

Doğru, ülkücülüğün şüphe duyulmayacak kadar kırık, Arif Şirin adı ile yan yana gelmeyecek kadar da ulvi bir mensubiyettir.

***

Neden mi?

Cezaevinden çıkarken bir eli bozkurt, diğer eli ile de rabia işareti yapan, AKP'ye destek olduğunu her fırsatta dile getiren, ülkücü olmadığını defaatle söyleyen mafyöz kılıklı zibidilerle kol kola yürümek midir ülkücülük, yoksa onlara karşı bir duruş sergilemek mi?

"PKK'nın azmasının nedeni MHP'dir" şeklinde bir söylem içerisinde olanlara kucak açmak mıdır ülkücülük, yoksa buna karşı bir duruş sergilemek mi?

Doktordan bozma, Demokrat Parti'den bitme birinin MHP'ye küfretmesine çanak tutmak mıdır ülkücülük, yoksa buna karşı bir duruş sergilemek mi?

Sırf para veriyorlar diye AKP konserlerinde sahne biri ile ülkücülük adı altında düet yapmak mıdır ülkücülük, yoksa "bize yakışmaz" demek mi?

***

Biz, seni ülkücülerin ozanlığını yaptığın zamanları sevdik; AKP'ye çanak tutarak ihanetin borazanlığını yaptığın zamanları değil!

Biz, senin "Ülkücü derler bize" dediğin zamanları sevdik; kurt postu giyen çakallara eyvallah ettiğin zamanları değil!

Biz, senin "ölmez bu hareket ölmez bu dava" dediğin zamanları sevdik; Ülkücülere karga, dediğin zamanları değil!

Biz, Liderinin emrinde, hareketin yolunda bir Arif'i sevdik; Liderine ihanet eden, dümenini ihanet odaklarına kıran Şirine'yi değil!

Biz, bizim Ozan Arif'i sevdik; Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanların elinde oyuncak olan bir mafyöz'e yoldaşlık eden Türkücü Şirine'yi değil!

***

Başbuğ'un emaneti MHP ve ülkü ocaklarına her fırsatta hakaret ediyorsun, Ama Erciyes'te türkü söyleyince Başbuğ'un emanetine sahip çıkmış oluyorsun öyle mi?

Sen hangi emanete sahip çıktın Allah aşkına?

Takoz olmaktan, fitne yapmaktan, "para için AKP konserine bile çıkılır" diyerek HDP konserlerine yeşil ışık yakmaktan, milletin anasına, çoluk-çocuğuna sövmekten başka ne yaptın? Senin için ülkücülük bu mu?

***

Yol başçıları bir millet için son derece önemlidir. Yol başçılarına mutlak itaat lazımdır. Ama sen her fırsatta Lideri eleştirmekten de öteye gittin, bir ozana yakışmayacak kelimeler sarfettin.

Teşkilat desen onunla ilgili en güzel cümleyi de Başbuğumuz Alparslan Türkeş kurmuş, "Türk'ün en önemli vasfı teşkilatçılığıdır" demiştir. Sen her ortamda teşkilat aleyhine bir fitne kazanı kaynatmaya çalıştın.

Doktrin desen, Şahsiyetçilikten zaten sınıfta kaldın.

Sen, Başbuğ'un emanetine sahip çıktığına emin misin?

Ozan halktan alır, halka verir. Senin nereden, kimden, ne aldığın ve nerede, kime, ne verdiğin ortada değil mi?

***

"Çemkirenler kim, bilmiyorum, tanımıyorum" diyorsun.

Biz, senin gibi vilların içinde AKP'ye şakşakçılık yapan mafyözlerle oturup muhabbet edenlerden olmadığımız için tanımıyorsundur. Zira, ihanete saplanmış insanlarla edecek kelamımız da, sofralarından alacak nasibimiz de olmaz.

*** 

"Bizim ülkücülüğümüzden şüphe duyan, önce anasının nikâhından şüphe duysun" diyorsun ya…

Ne yazık ki senin ülkücülük adı altında yaptığın ihanet borazanlığı tartışılmayacak kadar net. "Anasının nikâhı" meselesine gelince; Bizim senin de dâhil tüm analara saygımız var. Cennet onların ayakları altında…

Sen kimin altında arıyorsun? 

Düşündün mü hiç? 

Yoksa aynı kareyi paylaştığın AKP'li mafyözün altında mı?

Makaleyi Hemen Yorumla