ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ERCİYES'TEKİ MHP DÜŞMANLARI! / Burak Özcan 709 okunma - 5 Ağustos 2015

Siyasetin doğasında vardır.

Aynı hedefler doğrultusunda hareket etmek isteyen insanların bile yöntemler noktasında anlaşamadıklarına şahit olunmuştur.

“Muhalif” kelimesinin anlamı “bir tutuma, bir görüşe, bir davranışa karşı olan, aykırı olan kimse”dir.

***

Türk Dil Kurumunun verdiği “muhalif” kelimesinin anlamına bakıldığında siyaset arenasındaki “muhalif” kelimesini tam olarak karşılamadığı görülür.

Çünkü siyasette bazı “muhalif” tipler bir tutuma, bir görüşe, bir davranışa karşı gibi görünüp, aykırı kimliklerini“fitneciliklerine” maske yaparak kullanılırlar.

Bu tarz fitnecilerin saldırılarına en fazla maruz kalmış siyasetçi Sayın Devlet Bahçeli’dir.

***

Hepsine sorun, MHP Liderini ilk fırsatta eleştirmelerini, sırtından hançerlemelerini haklı çıkarmaya çalışacak kendilerine göre bir bahaneleri, bir kılıfları vardır.

Kimi aday yapılmamasına sinirlidir, kimi aday yapılsa bile aday sıralamasından memnun değildir.

Geçen Pazar günü Erciyes Dağı Tekir Yaylasında toplanmış tiplere bakınca bu yazdıklarımı düşündüm.

***

Her yıl kurultay adı altında toplanmaya devam edenler “Başbuğun emanetine sahip çıkıyoruz” sloganını kullanarak Başbuğun emaneti MHP’yi ve onun Liderini hedef alan açıklamalar yapmaktalardı.

Gizliden yürütmeye çalıştıkları ama 2010 yılındaki referanduma “evet” diyeceklerinin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de “Erdoğan’ı destekleyeceklerinin” ortaya çıkması ile muhalif değil aslında fitneci olduklarını defalarca kez kanıtlayanlar, bu yıl yapmış oldukları “PKK’nın azmasının tek sebebi MHP’dir.” söylemiyle artık gerçek niyetlerini ortaya koymuşlardır.

Zannediyorum ki, bu denli küstahlaşmaları sonucunda neyin ne olduğunu tüm ülkücü camia artık anlamıştır.

***

Eyyy Başbuğun emanetine sahip çıkma maskesi takarak, Başbuğun emaneti MHP’ye saldıran komite başkanı…

MHP ne yapmıştır da PKK’yı azdırmıştır?

Hangi araştırma veya hangi elle tutulur gözleme dayanarak böyle bir söylemde bulunduğunu açıklamazsan, seni bugüne kadar MHP Liderine saldıran en şerefsiz fitneci ilan edeceğim.

***

Diğer bir sorumda Pazar gününden önce yazdığı yazılarla Erciyes’e davet yapan fitneçağ gazetesinin borazanı Yavuz Selim Demirağ’a olacak.

Üyesi olduğun komitenin başkanının “PKK’nın azmasının tek sebebi MHP’dir.” söylemi kendi düşüncesi mi yoksa senin de çorbada tuzunuz var mı?

Kurultayı “Erciyes Özgür Fikir Meydanı” başlığıyla pazarlamışsınız da…

Makaleyi Hemen Yorumla