ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YENİ AKİT'İN PAÇAVRALARI / Kadir Yıldız 518 okunma - 22 Ağustos 2015

Erdoğan'ın vesayeti altında kalan ne yazık ki sadece Başbakan Davutoğlu değil, aynı zamanda medyada da AKP'nin tetikçiliğini üstlenen bazı yayın organları mevcut. Bu organın başını da "Yeni Akit" gazetesi çekiyor.

*** 

19 Ağustos'ta "Bahçeli bu vebalin altında kalır" diye manşet atan  paçavra gazete, asparagas ve tutar bir tarafı olmayan haberleri de spotuna taşımış. "Apo'yu ipten alan karara imza atan Bahçeli" diyerek çarpıtma haberler ile insanları yanıltmaya çalışan paçavra gazete, bebek katilini ipten alanın 2004 yılında AKP iktidarı olduğunu bildiği halde… Yok, bilmeden yazıp çiziyorlar ise tetikçiliklerini yaptıkları ağabeyleri ve beyefendileri delilleri ile birlikte bu konuda akitleri bilgilendirir. 

***

"Milliyetçi seçmen" üzerinden onların ifadeleriymiş gibi haber yapan bu paçavra gazete Sayın Bahçeli'nin tutumunun MHP seçmeni üzerindeki etkisini de merak etmeye başlamış. Meraklarını giderelim… Milliyetçi seçmen; AKP'nin, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olaylarının üzerinin açılmasını istemediğini, "çözüm süreci" adı altında sayısız şehit verdiğimiz şu günlerde dahi PKK ile sarmaş dolaş olmayı planladığını, Cumhurbaşkanının anayasal sınır tanımadığını ve toplumu kutuplaştırdığını, anayasanın ilk dört maddesi ile kavgalı hale geldiğini, Cumhuriyet rejimi ve üniter devlet yapısıyla sorunlu olduklarını adı gibi biliyor. 

Ve diyor ki! "AKP ya Bahçeli'nin şartlarını kabul etsin, ya da ihanetlerinin altında ezilsin!"

Akitlerin merak duyduğu birkaç konu umarım giderilmiştir. Fazla merak baş ağrısı yapar! 

Ya taraktan ya meraktan…

***

"Bahçeli bu vebalin altında kalır" diyenler; 17-25 Aralık'ta yolsuzluk ve rüşvete bulaşan, çözüm süreci ile özerk Kürdistan'a giden kapıları bir bir aralayan ve şehitlerin kanı eline bulaşan AKP, ihanet oyunlarının altında kalmayacak mı?

***

19 Ağustos'ta MHP'ye saldırı talimatı ile görevlendirilen paçavra gazetenin yazarlarından Mehmet Koçak, Abdurrahman Dilipak ve Ali İhsan Karahasanoğlu asılsız söylem ve tenkitlerle MHP'nin devlet ve toplum düzeninin sağlanması yönünde öngördüğü koalisyon şartlarına da muhalif görüşler beyan etmekle, HDP'nin çizgisinde olduklarını alenen göstermişler  ve  AKP'nin çanağını yalayan mesnetsizler olarak bir kez daha kendilerini ifade etmişlerdir.

***

Paçavra Gazete 19 Ağustos'tan sonra çemkirmesini durdurdu mu peki? Ne cüret!

Aldıkları yal o kadar fazla geldi ki "devam edelim" diye karar kıldılar.

***

20 Ağustos'ta "Bahçeli harakiri yapıyor" diye başlık attılar. Yazı detayında da ülkücülerin tepkili olduğunu söylüyorlar ama haberin baş aktörünün AKP'den Ankara 1. bölge milletvekili aday adayı olduğunu es geçiyorlar. Söyleyemiyorlar! Çünkü haberin maksadı karalama kampanyası… AKP'den aday adayı olmuş birini ülkücü gibi göstererek "ülkücüler tepki gösteriyor" diye haber yapmak basın hayatının en absürt haberi olsa gerek. "Ülkücüler ne diyor, ne düşüyor?" diye gerçekten merak ediyorsanız size en yakın ülkü ocaklarına veya MHP teşkilatına gidin ve ne dediklerini, ne düşündüklerini öğrenin. Tabi amacınız doğru ve nitelikli haber yapmaksa! Yok değilse, çemkirmenin âlemi ne? 

***

Bu paçavra gazeteye göre "HDP kabineye girerse sorumlusu CHP ve MHP" imiş. Bu mesnetsiz haberi yapanların ilk önce Dolmabahçe'de Öcalan'ın mutabakat metnini diz dize okuyanların kim olduğunu bilmesi gerek. Ya da HDP'yi "flu" gören ve "yok sayan" partinin hangi parti olduğunu? Olmadı mı? Oslo'da, Kandil'de PKK ile müzakere ve pazarlık yapmak için müsteşar ve özel temsilci görevlendirenin hangi parti olduğunu?

Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, ağabeylerinize veya size saldırı talimatı veren beyefendinize sorun o size DTP-BDP-HDP ile nasıl kucak kucağa gezdiklerini detaylı bir şekilde anlatsınlar. Ya da çok uzağa gitmeden PKK'nın gazetesini AKİT matbaasında basarak terör örgütüne nasıl hizmet ettiğinizden bahsedin.

***

Tüy diktiğiniz gazeteciliğinizle "Yeni" diye adlandırdığınız paçavra gazeteniz, AKP'nin "Yeni Türkiye" olarak planladığı bölünmüş ve sosyal refahın harap olduğu bir Türkiye'den farksızdır.  AKP'nin teröristleri baş tacı yaptığı "Yeni Türkiye" manzarasının kurma kolu haline getirdiği "yeni" adlı gazetesi de ancak bu kadar olur.

***

Yeni AKİT!

Her gün "yeni" bir karalama kampanyasıyla bayilerde…

Satmayı unutmayın!

Makaleyi Hemen Yorumla