ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MHP İLE KOALİSYONA NEDEN YANAŞMADIKLARINI HERKES BİLİYOR! / Burak Özcan 520 okunma - 19 Ağustos 2015

Ahmet Davutoğlu ile Devlet Bahçeli arasında gerçekleştirilen son görüşme sonrası da koalisyon kararı çıkmadı.

Aslında çıkmayacağı en başından beri belliydi.

Çünkü MHP Lideri son görüşmede dile getirdiği koalisyon şartlarını seçimlerin hemen sonrasında duyurmuş, MHP’nin şartlarını duyan AKP “MHP ile koalisyon ihtimali az” diyerek CHP ile görüşmelere yönelmişti.

***

O yüzden bugün “MHP ile koalisyonu çok arzuladık” edebiyatı yapmaları boşunadır.

Aynı zamanda…

Samimi ve dürüst görüşme olarak adlandırdıkları görüşmeden sonra “Bütün yolları denedik, Bahçeli ‘mümkün görünmüyor’ dedi. Bu nedenle MHP ile koalisyon görünmüyor.” diyerek koalisyonun kurulamama sorumluluğunu MHP Liderine yüklemek…

***

Yandaş TV’lerden…

“Bahçeli MHP’yi ordu disipliniyle yönetiyor.”

“MHP’nin bugün aldığı karar parti yönetimine hükmeden bir üst akıla ait.”

***

“Bahçeli, MHP için oldukça sorun çıkaracak bir yolda ilerliyor.”

“2002’den bu yana MHP tabanı ulusalcı çizgide ilerledi.”

“MHP lideri Devlet Bahçeli, koalisyon kurma konusunda başından beri olumsuz bir çizgi izledi.” diyerek mesnetsiz iftiralarla saldırmak deli saçmasıdır.

***

Çünkü tüm dünya biliyor ki AKP çıkıp…

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyalarının sonuna kadar gidelim, çözüm sürecini bitirelim, Cumhurbaşkanı’nı anayasal çizgiye çekelim, Anayasa’nın ilk dört maddesini korumak zaten asli vazifemiz dese…

Bugün AKP ile MHP arasında koalisyon kurulmasının en önemli aşamalarından biri atlanılmış olacak, ülke hükümetsiz kalmayacaktı.

***

Uzun lafın kısası; Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de PKK’nın her istediğini veren AKP, MHP’nin nerden bakarsanız bakın ülkemiz ve milletimiz için istediği görülecek 4 maddesini kabul etmemiştir.

Hadi bu maddeleri kabul etmediler anlıyorum da, geçmişte isteklerini bir bir gerçekleştirdikleri PKK’ya sırtına dayamış HDP ile niye koalisyon kurmuyorlar anlamıyorum.

Neyse görünen o ki bir seçim hükümeti kurulacak, belki orda zaten siyasi partner olacaklarından bugün koalisyon düşünmüyorlardır.

Makaleyi Hemen Yorumla