ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DEVLET BAHÇELİ NE Mİ YAPMAK İSTİYOR? / Burak Özcan 634 okunma - 22 Ağustos 2015

AKP’nin MHP ile koalisyon görüşmesi yapacağını duyar duymaz, “AKP seçmeninin MHP ile bir koalisyon istemediğini” haber yapmaya başladılar.

Oysaki…

AKP’nin CHP ile yürüttüğü, AKP’nin koalisyon bile teklif etmediğini öğrendiğimiz istikşafik koalisyon görüşmeleri devam ederken yaptıkları “AKP seçmeni MHP ile koalisyon istiyor” haberlerinin mürekkebi daha kurumamıştı.

***

AKP ile MHP arasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerinin yapıldığı gün daha görüşme başlamadan yayına çıkan yandaş gazetelerde yer alan köşe yazılarında koalisyonun kurulamayacağı ve bunun sorumlusunun da Devlet Bahçeli olduğu yazılıydı.

MHP Liderinin Davutoğlu’nun şartlarını kabul etmeyerek ülkeyi bir seçim hükümetine mahkum ettiği, bunun sonucunda HDP’lilerin bakan olacağını, HDP ile MHP arasında gizli bir ittifakın olduğunu iddia ediyorlardı.

Yani daha o gün MHP’ye nasıl saldıracaklarını belirlemişlerdi ve halen aşağılık iddialarına devam ediyorlar…

***

Televizyon programlarında…

Gazete köşelerinde…

Kimi AKP’li, kimi CHP’li, kimi bilmem neli olan herkesin tek gündemi MHP…

***

Hangi konuyla konuşmasına, yazısına başlarsa başlarsın…

Cümlelerine Devlet Bahçeli’nin ne yapmak istediklerini anlamadıklarını ve bugünkü siyasi çıkmazın tek sorumlusunun onun olduğunu söyleyerek nokta koyuyorlar.

Peki, MHP Lideri bu ithamları hak edecek ne yaptı?

***

“17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyalarının üzerine gidelim.” dedi.

Yolsuzlukların ve rüşvetin üzerine gitmeyi hangi mantık ülkeyi siyasi çıkmaza sokmak olarak yorumluyor?

Sayın Bahçeli başka ne dedi?

***

“Çözüm süreci derhal bitirilsin ve terörle mücadelede gereken adımlar atılsın.” dedi.

Terörle müzakerenin sonuç vermediğini acı sonuçlarla tecrübe ettiğimiz şu günlerde bu öneriyi hangi mantık HDP’lilerin önünü açmak olarak yorumluyor?

Sayın Bahçeli başka ne dedi?

***

“Cumhurbaşkanının anayasal sınırlara çekilmesi gerekir.” dedi.

Açılışlar bahanesiyle AKP’ye oy istemesi herkes tarafından eleştirilen birinin yasal sınırlarını aşmamasını istemeyi hangi mantık ülkeyi seçim hükümetine mahkum etmek olarak yorumluyor?

Sayın Bahçeli başka ne dedi?

***

“Anayasanın ilk dört maddesini tartıştırtmayız.” dedi.

Cumhuriyetin temellerini dinamitleme hevesinde olanlardan başka kimsenin ağzına almadığı ilk dört madde değişebilir söylemini heveslilerinin ağzına tıkmayı hangi mantık HDP ile ittifak olarak yorumluyor?

PKK’nın her şartını kabul edenlerin MHP’nin dört maddesini kabul edememiş olduğunu gerçeğini çarpıtmaya çalışan mantık MHP’ye saldırmayı kendine hizmet edinmiştir.

***

Maksatları gayet açıktır, MHP seçmeninin aklını çelip AKP’ye yönlendirmeye çalışmaktalardır.

Ne yaparlarsa yapsınlar boşunadır, çünkü unuttukları çok önemli bir detay var…

Siyasi hayatı boyunca önce ülkem ve milletim düşüncesinden sapmayan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin amacının ne olduğunu da, yandaş kalem ve yorumcuların hizmet ettikleri yerin amacının ne olduğunu da Türk milleti çok iyi bilmektedir.

Makaleyi Hemen Yorumla