ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BABAMIN PARTİSİ / Bahadır Çoban 439 okunma - 03 Eylül 2015

Yeniden tek başına iktidar olma hırsıyla gözü kararan AKP'nin siyaseten ekarte etmek istediği parti sanılanın aksine HDP değildir.

HDP her koşul ve denklem içinde AKP'ye lazım olan yardımcı figürandır.

Düşünün ki Türkiye'de Başkanlık sistemini arzulayan iki baştan birisi Recep Tayyip Erdoğan, diğeri de İmralı'daki hainbaşıdır.

Hal böyleyken Öcalan'ın özgürlüğe kavuşturulmasını onur meselesi addeden HDP'lilerin "Tayyip Bey'in başkanlık sistemini destekleriz" diyen İmralı canisiyle zıt düşmesi mümkün görünmemektedir.

AKP'nin minder dışında bırakmaya çalıştığı parti şüphesiz ki Milliyetçi Hareket Partisi'dir.

Bu düşünceye fikir babalığı yapan kişi de "Bu süreçte MHP'nin engel olmaktan çıkarılması gerekir" diyen PKK'lı Duran Kalkan'dır. 

Çünkü AKP-PKK'nın yıkım ortaklığına karşı kale duvarı misali dik durabilen başka bir siyasi mekanizma daha yoktur. MHP aradan çıkarılmadıkça bölücülerin talepleri hep sekteye uğrayacaktır.

Kaleyi dışarıdan fethedemeyenlerin son umudu ise kendisini soyadıyla anmaktan imtina ettiğimiz Tuğrul Bey olmuştur.

AKP'nin sinsi planı Truva atı misyonu yükledikleri Tuğrul Bey'in soyadını kullanarak Türkiye'yi bölme emellerine MHP'yi ortak etmektir. Fakat bu plan iyi hesaplanmamış, hiçbir getirisi bulunmayan pek güdük bir plandır. Çünkü Tuğrul Bey'in milliyetçi camiada hiçbir karşılığı yoktur.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in "Ülkücülük MHP'de olur" sözüne rağmen MHP'den ayrılıp parti kuran Tuğrul Bey'in MHP'ye dönüşü Sayın Devlet Bahçeli'nin lütfuyla gerçekleşmişti.

Bunun yegâne sebebi de soyadından mütevellit Başbuğ yadigârı olmasıydı.

Fakat şimdi Tuğrul Bey PKK'lı Duran Kalkan'ın MHP'yi engel olmaktan çıkarma fikrine payanda olarak kendisini AKP'nin kollarına bırakmıştır.  Gittiği yerde itibar kazanmak için de MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye AKP ağzıyla saldırıya geçmiştir.

 Tuğrul Bey AKP'nin kollarından "Beni partiden atmaya kimsenin gücü yetmez" diye seslenmektedir.

"MHP Babamın partisi" demektedir.

"Padişah da Atatürk'ü azletmeye kalkmıştı. Padişahın bu girişimi Atatürk'ün değerini ve görevini küçültmedi" örneğini verip Atatürk'ü kendisine idol olarak seçtiğini söylemektedir.

Tuğrul Bey'in idolü Atatürk'se o halde bilmesi icap eder ki Mustafa Kemal Atatürk saltanatı kaldıran kişidir.

46 yıllık kutsal dava hareketi MHP de babadan oğla intikal eden bir saltanat düzeni değil, lider-teşkilat-doktrin esaslarına bağlı bir ideoloji partisidir.

Saltanatçı Tuğrul Bey davasını menfaatleri uğruna satışa çıkaracak,  meclise girsin diye ona oy veren milyonlarca ülkücüyü sırtından bıçaklayacak sonra "Babamın partisi" zırhına bürünüp kendisini korumaya mı alabilecektir?  

Şüphesiz ki bu mümkün değildir.

Talihin ve tarihin bir başka garip cilvesiyse erken seçim tarihinin Atatürk'ün saltanatı kaldırdığı 1 Kasım'a denk gelmesidir.  Yani 93 yıl sonra tarih tekerrür edecek, Türk milleti 1 Kasım erken seçimlerinde tek kişilik saltanat düzenine karşı milli varlık savaşı verecektir. Bu savaşta Tuğrul Bey gibi saltanat yanlısı mirasyediler safını çoktan belirlemiştir. Milliyetçi irade "Dava ne alınır, ne satılır" diyen Türklüğün lideriyle beraberdir.

Makaleyi Hemen Yorumla