ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MEHMETÇİĞE KURŞUN SIKAN İLE ŞEHİT YAKININA SALDIRAN ARASINDA NE FARK VAR? / Burak Özcan 593 okunma - 25 Ağustos 2015

Öncelikle PKK’lı teröristlerin roket atar ve otomatik silahlar ile saldırdığı Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Karakolunda kahramanca çatıştıktan sonra şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ı rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Türk milletinin başı sağ olsun, Allah kederli ailesine sabırlar ihsan eylesin.

***

Türk milletinin başı sağ olsun derken, tabii ki bir kısım AKP’lileri ayrı tutuyorum.

Çünkü benim gözümde Mehmetçiğe kurşun sıkan şerefsizler ile şehidimizin arkasından bir rahmet okumadığı gibi üstüne birde şehit yakınına saldırma şerefsizliğini yapanlar arasında dirhem fark yoktur.

İkisi de soysuzdur, şerefsizdir, karakterizdir, zavallıdır…

***

Ulan soysuzlar…

Sizin genel başkan yardımcınız çıkıp “Devlet 2,5 yıldır operasyon yapmıyor. Devletin operasyon yapmadığı dönemde örgüt her tarafa yığınak yapıyor, terör estiriyor, insanları kaçırıyor, adam öldürüyor, kaç tane korucu öldürüldü biliyor musunuz? Sadece çözüm süreci başladığından bu yana 20 tane köy korucusu öldürüldü.” demedi mi?

Dedi.

***

Ulan şerefsizler…

Sizin bakanınız çıkıp “PKK çözüm sürecini yeniden güçlenmek, silahlanmak, serhildan için fırsat kollamak, devrimci halk ayaklanması için uygun ortamı bulmak amacıyla sinsi bir biçimde kullandı. PKK bu süreci tamamen ileriye bir hazırlık olarak düşündü. Bizi aldatmış kabul edebilirler, biz kendimiz aldanmadık.”demedi mi?

Dedi.

***

Ulan karaktersizler…

Sizin başbakanınız çıkıp “PKK silah bırakmadı, süreci zaman kazanmak için kullandı.” demedi mi?

Dedi.

***

Peki…

Savunmaya kalktığınız bu adamlar yaşanan bunca acının çözüm sürecinin başarısızlığı sonucu olduğunu itiraf eden açıklamalar yapmışken…

Siz hangi akıl ve mantığa dayanarak şehit cenazesinde ön saflara geçmeye çalışan AKP’lilere “ne yüzle ön safa geçiyorsunuz” diyerek tepki gösteren şehit ailesine aşağılık iftiralarla saldırırsınız?

***

Ulan zavallılar…

Sizin başkomutanınız çıkıp “Dicle’nin kenarında bir koyunu kurt kapsa bunun hesabı bizim üzerimizdedir. Kurttan banane, koyundan banane makamında değiliz. Hiç kimse bizi kurt koyunu kaptı diye suçlamasa bile bizim bunu kendimize dert etmemiz, bunun muhasebesini yapmamız, bunu acaba nasıl önleyebilirdim diye kendimiz sormamız gerekir.” demedi mi?

Dedi.

***

O zaman…

Yüreği gardaş acısıyla paramparça olmuş bir Yarbay’ın “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor.” diye sorma hakkı varmış, değil mi?

Yerden göğe kadar hem de…

***

Neden bu haklı sorunun cevabını veremiyorsunuz?

Neden bir şehit yakının feryadını duydunuz da hemen köpekleşiyor, şehit yakını hakkında “paralelci”,“dolandırıcı”, hatta “terörist” olduğunu iddia edip, “zaten alevi” diyecek kadar çirkefleşiyorsunuz?

Yoksa çok sevdiğiniz AKP’nizin oyları düşmesin diye mi bunları yapıyorsunuz?

***

Evet siz tüm bu kahpeliklere, şehit cenazelerinden yükselen feryadın AKP’nin oylarını düşüreceğinden korktuğunuz için imza atıyorsunuz.

Vatan feryadını şov yapmak, siyaset yapmak olarak yorumlayıp, şehidimizin ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’ın ordudan atılması gerektiğini savunuyorsunuz ya…

İnanın gözlerinizin bu kadar kör, yüreklerinizin bu kadar mühürlü olması bizleri hiç şaşırtmıyor.

***

Çünkü sizler taziye için gittiği Soma’da şehit olan madencilerin yakınlarını tokatlayan, küfreden, tekmeleten zihniyetin veledi zinalarısınız…

Allah sizleri Kahhar ismiyle kahretsin…

Tez elden inşallah…

Makaleyi Hemen Yorumla