ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SORUMLU KİM DİYE SORMA KARAKTERSİZLİĞİ… / Burak Özcan 531 okunma - 08 Eylül 2015

Terör örgütü PKK 20 Temmuz’dan bu yana hain saldırılarına devam etmekte…

20 Temmuz’dan önce yol kestikleri, kimlik kontrolleri yaptıkları, vergi topladıkları ve her türlü asayişsizliğe imza attıkları bilenen PKK, 20 Temmuz’dan bu yana silahlı saldırılarına başladı.

20 Temmuz’dan sonra hemen hemen her gün haince saldırmakta, askerlerimizi şehit etmekte, ocaklara ateş düşürmektedir.

***

Terör örgütü PKK’nın geçtiğimiz Pazar günü Dağlıca’da düzenlediği saldırı yine yüreklerimizi dağladı.

Yazımı yazdığım öğlen saatlerinde saldırının üzerinden neredeyse 24 saat geçmiş olmasına rağmen henüz Dağlıca’da ne olduğu hakkında, şehit ve yaralı askerlerimiz ile ilgili net bir açıklama yoktu.

Şuan için tek bildiğimiz hainlerin yola döşedikleri patlayıcılarla askeri konvoya saldırdıkları, ilk şehidimizin Tabur Komutanı Yarbay İlker Çelikcan olduğu ve operasyonlara devam edildiği…

***

Şehit sayısının açıklanamama nedeni de,  saldırının üzerinden onca saat geçmesine rağmen halen saldırıya uğrayan askerlerimize ulaşılamaması olarak ifade ediliyordu.

Şuan için elimizden şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar dilemekten, olumsuz hava koşullarına rağmen düzenlenen operasyonlarda yer alan kahraman Mehmetçiklere Allah yardım etsin diyerek dualar etmekten başka bir şey elimizden gelmiyor.

Tabii ki birde koskoca Türk devletini kendi toprağında kendi askerine saatlerce ulaşamayacak kadar içler acısı durumlara kimin getirdiğini düşürmekten başka…

***

Bu soruyu sormak direkt AKP karşılığı olarak yorumlanmakta, bu soruyu soran herkes “ne yani PKK ile alakası yok mu” şeklindeki sorulara muhatap kalmaktadır.

Evet…

PKK haindir, PKK şerefsizdir, PKK teröristtir.

***

Ama onları ellerini kollarını sallayarak eylem yapacak kadar güce kavuşturan imkanları kim vermiştir?

Bu soruyu soranların “karakteri bozuk” olduğunu söylediler…

Yüreği acılarla kavrulan bir şehit babası olsa bile…

***

Saldırı haberini aldığım saatten beri feryat ediyorum, hükümetin yanlış politikalarının yaşanılan acılara sebep olduğunu düşünüyorum.

Vatan sana canım feda derken bile karakteri bozuk (!) şehit babaları ile aynı soruyu soruyorum…

Yapılan tüm uyarılara “Çözüm sürecinde verilen bir taviz yok, PKK silah bırakıyor” diyenler bugün “Çözüm sürecinde PKK silah stokladı” diyorsa, çözüm sürecinin başarısızlığını kendi ağızlarıyla duyuruyorsa ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu kim sorunu sorma karaktersizliğini herkes yapmalıdır.

Makaleyi Hemen Yorumla