ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP'NİN HÜKÜMET ORTAĞI TÜRK MİLLETİ'NE SOYKIRIMCI DEDİ / İsmail Özdemir 533 okunma - 02 Eylül 2015

PKK'lı hükümet ilk meyvesini verdi.

Üstelik en sinsi, en aşağılık ve en fütursuz yerinden...

Ülkenin bölünmesi, içeriden çözülmesinin yanı sıra uluslararası alanda Türkiye'yi suçlu gösterecek faaliyetlere başlanmış gözüküyor.

Artık Türkiye'nin kucağında 1915'le ilgili hakikatleri bir yana bırakıp, koskoca milleti katliamcı olarak göstermeye çalışanlarla, Türkiye'nin karşısında duranlarla aynı düşünceye sahip bir hükümet üyesi bulunuyor!

AB Bakanı ve aynı zamanda Türkiye'nin AB Baş müzakerecisi (!) olan PKK'nın siyasi uzantısı HDP'li Ali Haydar Konca, 1915 olayları ile ilgili "Sözde, özde fark etmiyor ama bir katliam yapıldığı çok açık ve nettir" diyerek Ermenilerin katledildiğini söylemiş!

Yani bu ülkenin bakanı "soykırım var" demiş!

Yani Türk Milleti suçlu demiş!

Tarihi hakikati bir yana bırakanları, vicdanı olmayanları, Türk'ün binlerce yıllık mazisinde soykırıma dair hiçbir konunun bulunmadığını kabul etmeyip, milleti buradan vurmaya yeltenenleri anlaşılan o ki hükümette aramanın vakti gelmiş! 

Bu sözler Türkiye'nin uluslararası alanda bu zamana kadar sunduğu haklı gerekçelerin (Recep Tayyip Erdoğan'ın geride bıraktığımız yıllarda yazdığı mektubu saymazsak!) hiçbir öneminin bulunmadığına kapı aralayacaktır.

Bu saatten sonra herhangi bir ülke parlamentosundan 1915 ile ilgili Türkiye'yi suçlu gösterici ifadelerle alakalı karar geçtiğinde, söyleyeceğimiz sözümüz olsa da, acaba bizi dinleyecek kimse bulabilir miyiz?

Elin adamı demez mi, senin kendi bakanın dahi "soykırım yapıldı diyor" diye?

* * *

Anlaşılan o ki uzaklara gitmeye, mesela Fransa'ya seslenmeye, her yıl Nisan ayı geldiğinde ABD'ye nasıl tepki göstereceğimize gerek kalmamış!

Yıllardır Türkiye'yi 1915 olayları ile ilgili olarak suçlamaya ve bunun neticesinde sözde uluslararası mevzuata göre Ermenistan'a tazminat ödemeye mahkum etmek için gayret sarf edenler emin olun artık ellerini ovuşturmuş bekliyorlardır.

Bu şeref doğrudan doğruya AKP'ye aittir.

Yıllardır besleyip büyüttükleri terör örgütünü ve siyasi uzantılarını önce çözüm masallarıyla masa ve kader arkadaşı yapanlar, şimdi onları iktidara taşıyarak Türkiye'nin çözülmesi için yakılan ateşi daha da körüklemiş bulunuyorlar.

Sen PKK'yı iktidar yaptıysan, bil ki bunun arkası gelecektir.

Ermeni terör örgütü olan ASALA'nın ardından türetilmiş olan PKK'nın iktidardaki ilk söyleminin de 1915 ile ilgili sözler olması ve sözde soykırımı temel alması kimseye tesadüf gelmemelidir.

Şurası açık ki, bugün 1915'e dayalı asılsız iddiaları dillendirenleri kendi elinde iktidar ortağı yapıp, bakanlığa getirdiysen, yarın öbür gün Doğu ve Güneydoğu'nun Türkiye'ye ait olmadığı sözlerinin gelmesini de bekleyeceksin!

Bir yandan Ermenistan'ın 1915 üzerinden yürüttüğü ve oluşturmaya çalıştığı uluslar arası kamuoyu ile Türkiye'den tazminat ve toprak elde etme çabası varken, öbür yandan PKK'da Türkiye'yi bölmeye çalışırken, AKP'nin bu zihniyetin tarafı olan birisini bakan yapmış olmasının kasıttan başka izahı mümkün değildir.

Bu şeref (!) doğrudan doğruya AKP'den başkasına ait değildir.

HDP'nin hükümete girmesini doğrudan doğruya AKP arzu etmiştir.

* * *

Şayet bunu istememiş olsalardı MHP'nin şartlarına "evet" der ve bugün böylesi ağır koşullarla ülke karşı karşıyayken MHP gibi millet nazarında ülkenin bölünmez bütünlüğüyle ilgili sarsılmaz ve kesin duruşu mutlak kabul gören güçlü bir hükümetten yana taraf olurlardı.

Milletin haline kulak verenler MHP ile yol yürür, MHP ile millet için sorumluluk üstlenirlerdi.

Ama AKP bunu yapmamıştır.

MHP'nin Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü, huzur ve refahı için sunmuş olduğu şartları kabul etmeyenler PKK ve HDP'nin rezilce açıklamalarını kabul etmiş, onlarla aynı hükümette bulunmuşlardır.

MHP'ye hayır diyenler, PKK'ya, bölücülüğe, Türk Milleti'ni soykırımcı olarak göstermeye yeltenenlere ve Türkiye'yi bölmek isteyenlere evet demişlerdir.

Bugün AKP eliyle Pontusçular iktidardadır, Ermeni çeteleri ve komitacıları hükümettedir, sözde büyük Kürdistan hayali kuranlar ülkeyi yönetmektedir.

Kısacası Türk Milleti ile hasım olan kim varsa hepsi bir aradadır!

AKP'ye göre revaçta olup, değer görenler 1915'te eri evde yokken hunharca katledilen masum Karslı hanımların çilesinin ne olduğunu bilenler değildir, Erzurum'da toplu mezarlara gömülen Ermeni çetelerinin toplu mezarlara gömdüğü Nene Hatun'un torunları değildir, henüz daha anne karnında olup doğmamışken PKK'nın kalleş kurşunlarıyla öldürülmüş olan bebeklerin acısını yüreğinde taşıyanlar değildir...

Bugün iktidarda Türk Milleti'ne karşı hasım olan kimler ve hangi işbirlikçileri ile  satılmış ruhlular varsa AKP sayesinde bir araya toplanmışlardır.

HDP'yi hükümete çıkaranların bu millete yaşattığı zillet açık ki burada kalmayacaktır.

Türk Milleti'nin yaşadığı zulmü ve hatta gerçek soykırımı bir yana bırakıp, Türkiye'yi bölme hesabında olanların kepazeliklerine daha çok tanıklık edeceğiz.

Asıl mesele buna bu necip milletin nereye kadar katlanabileceğidir...

Makaleyi Hemen Yorumla