ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ALİ KINIK İLE SÖYLEŞİ / Burak Özcan 1235 okunma - 20 Eylül 2015

-Ali Bey size ilk sorum Mart ayında sevenlerinizle buluşturduğunuz “Kalbi Kırık Şarkılar” isimli albümünüz hakkında olacak. Albümünüzün ismini neden “Kalbi Kırık Şarkılar” olarak belirlediniz?

Albüm tanıtım yazısında bunu şöyle ifade etmiştim: Biz, bu ülkenin kalbi kırık, başı dik çocuklarıyız. Bu albümde de kendi duygularımdan hareketle bu ülkenin çocuklarının duygularını anlatmaya çalıştım. Biz, millet olarak da, ülkücü camia olarak da onurlu yürüyüşümüzü kalbimiz kırılsa da yıkılmadan devam ettiriyoruz. Ben de bu yürüyüşün şarkılarını, türkülerini, destanlarını, şiirlerini ve marşlarını  söylemeye çalışıyorum.

-Her albümün bir öyküsü vardır. Bu albümünüzün sizin için en anlamlı parçasının hangisi olduğunu ve hikayesini öğrenebilir miyiz?

“Ağla Memleketim” adlı eseri, kapısında Türk Bayrağı asılı olan, ıssız, tenha ve yoksul bir şehit evini gördükten sonra yazmıştım. Nerdesin Reis adlı eser ise, yiğit kardeşim, son şehidimiz Fırat Çakıroğlu kardeşime ithaf edilmiştir. Bu anlamda bunlar benim için daha özel eserlerdir.

-Albümü çıkarmanızdan günümüze kadar geçen süreyi düşününce albümünüze ilgi nasıl?

Bilirsiniz, insanın kendi başarılarını anlatması zordur ama çok şükür, her şey yolunda. Milletimize ve sesimize sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum.

-Eskiden, ülkücü camianın sanatçılarının herkese ulaşamadığı konuşulurdu. Günümüzde bu kabuğun kırıldığını düşünüyor musun?

Kesinlikle evet. Herkesin bildiği gibi, medya desteği ve tanıtım yetersizliklerine rağmen çok şükür bunu başarabildik. Daha fazlasını da inşallah hep beraber yapacağız. Hatırlarsanız, yıllar önce yine sizinle yaptığımız söyleşide“medyanın ve sistemin helvadan yapılmış putlarını yıkacağız” demiştim. Ben o sözümün arkasındayım.

-Eserleriniz içinde kendi sesinizden okuduğunuz şiirlerinize de yer veriyorsunuz. Ali Kınık bir şiir albümü çıkarmayı düşünüyor mu?

İnşallah birkaç albüm sonra bir şiir albümü de yapabiliriz. Ara albümler olarak düşündüğümüz 3-4 farklı proje albümü fikrimiz var. Şiir albümü de bunlardan biri.

-Konserleriniz aracılığıyla Ülkü Ocaklı gençlerle diyalog halinde oluyorsunuz. Genç ülküdaşlarımızın sanata ilgisini nasıl buluyorsunuz?

Çok iyi. Okuyan, yazan, müziğin bir çok alanında çalışan çok yetenekli genç kardeşlerimiz var çok şükür. Bu konuda geleceğe dair hiçbir kaygım yok. Allah yardımcıları olsun. Elimizden ne gelirse onlar için yapmaya da her zaman hazırım.

-Gerçekleştirmiş olduğumuz bu keyifli söyleşi için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey varsa onunla bitirelim.

Çok teşekkür ediyorum. Şahsınızın da yıllarca bu camiaya hizmetinden dolayı, bir ülkücü olarak ayrıca teşekkür ediyorum. Herkese selam ve saygılar, size de iyi çalışmalar diliyorum.

Makaleyi Hemen Yorumla