ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
PKK'LI LEYLA ZANA'YA SUSANLAR! / Yıldıray Çiçek 2123 okunma - 19 Kasım 2015

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın Genel Kurul'da yemin metni dışına çıkmasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benden almayın" karşılığını vermiş… Bu kadar hassas bir konuda cevap vermeyeceksiniz de hangi konuda vereceksiniz acaba?


Bir MHP milletvekili, "milletvekili yemini" yanında meclis kürsüsünde "Allah’a, Kur-an'a, Bayrağa, Vatana ve Silaha Yemin Olsun. Şehitlerim, Gazilerim Emin Olsun" diye başlayan "Ülkücü Yemini" etse ve kendine bu durum o zaman sorulsa Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP'li milletvekilinin ne kafatasçılığını, ne ırkçılığını bırakmazdı. Ama Leyla Zana bu zihniyet nazarında dokunulmazdır. 


Çünkü PKK'lı Leyla Zana ve ekibini cezaları bitmeden ABD-AB baskısıyla cezaevinden çıkaran AKP iktidarıdır.


PKK'lı Leyla Zana ve ekibi, cezaevinden çıkar çıkmaz ilk iş olarak Abdullah Gül'ü Dışişleri Konutu’nda ziyaret etmek olmuştu. Leyla Zana "Bizim serbest kalmamız için ne kadar çaba gösterdiğinizi çok iyi biliyoruz. Bunun için hapisten çıkar çıkmaz sizin yanınıza gelip, teşekkür etmek istedik'." Demiş, Abdullah Gül'de bunun karşılığında  "Siz uzun süre hapiste kaldınız. Bu süre içinde Türkiye çok değişti. Bundan sonra Kürt sorununun demokratik yollardan çözümü konusunda umarım destek ve katkı verirsiniz" cevabını vermişti.


Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu görüşmeyi "Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün, başbakan yardımcısı sıfatıyla Zana ve arkadaşlarıyla görüşmesi, Türkiye'de çok önemli bir aşamadır"  şeklinde sahiplenmişti.


Bülent Arınç TBMM Başkanı sıfatıyla TBMM Başkanlığı Konutunda PKK'lı Leyla Zana ve ekibini yemekli misafir ediyordu. AKP iktidarı ilgi ve alaka için adeta topyekün seferber olmuştu. İlker Başbuğ, Engin Alan ve birçok komutan cezaevinden çıkınca konutunda ağırlayan, yemekli program yapan bir tane AKP'li olmamıştı. Ama PKK'lı Leyla Zana için AKP iktidarında herkes koşturuyordu.


Ve şimdi bakıyorsunuz Leyla Zana yasalara meclis kürsüsünden ihanet ediyor. Sorulduğunda da "Benden almayın" diyor. Eşlerin doğuracağı çocuk sayısına kadar karışıyorsun da, buna diyecek bir cümlen yok mu?


Çünkü PKK'lı Leyla Zana'da AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'a karşı gönlü boş değildir.


Sözde Kürt Sorunu için "Ben onun bu işi çözeceğine inanıyorum. Buna dair umudumu da, inancımı da asla yitirmedim. Yitirmek de istemiyorum"  diyerek Recep Tayyip Erdoğan'a mesaj veren PKK'lı Leyla Zana'dır.


Başkanlık sistemi için sıcak mesajlar veren PKK'lı Leyla Zana'dır.


"Silah Kürtlerin sigortasıdır" diyerek PKK'yı Kürtlerin temsilcisi gibi gösteren PKK'lı Leyla Zana'dır.


"Talabani, Barzani ve Öcalan önderimiz" diyen PKK'lı Leyla Zana'dır.


Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olduğu 2012 yılında PKK'lı böyle biriyle Başbakanlık konutunda bir görüşme yapmıştı. O görüşme sonrası da "Görüşme gayet iyi geçti. Gayet verimli olduğuna inanıyorum. Konuyla ilgili Leyla Hanım, zannediyorum yarın (bugün) bir basın açıklaması yapacak, artık onu kendisi açıklayacak. Dolayısıyla benim bunun ötesinde bir açıklama yapmam doğru değil" demişti.


Demem o ki, PKK'lı Leyla Zana ve AKP her zaman adeta iç içe geçmiştir.


PKK'lı Leyla Zana, yasaları,  kuralları ihlal etse bile Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin bir şey diyemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan'ın "Benden almayın" ifadesi de bunun ispatıdır.


Söz konusu milliyetçi, vatansever olunca saldırmak için coşanlar, PKK'lılar karşısında susmaktadır.


HDP "Başkanlık Sistemi" için sıcak mesaj verince elbette ilikleri gevşeyenlerden PKK'lı Leyla Zana'ya tepki göstermesini beklemek boşa zaman kaybıdır. Gören gözlere, duyan kulaklara her şey ortadadır.

Yazık
Yıldıray bey böyle yazılarla ülkücüleri ve mhp ye oy verenleri bıktırıyorsunuz. Acaba bahçelinin HDP lilere ve bölücülere gösterdigi samimiyeti ülkücülerden esirgemesi size ne hissettiriyor. Sakın böyle bir şey yok demeyin. Birinci mecliste Pkk lı Hasip Kaplan ın elinden tutup samimi poz vermesi yalnızca bir örnek.
Mustafa Tuğaç12.12.2015