ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BU NE MHP AŞKIYMIŞ BÖYLE! / Yıldıray Çiçek 5511 okunma - 08 Aralık 2015

Medyada 7 Haziran seçimleri sonrası MHP'ye başlayan saldırılar, 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP'yi dizayn etme çabalarına dönüştü. MHP ile ne bir gönül bağı ne bir oy verme bağı ne de bir destek verme bağı olmayan yazarlar, yorumcular sanki MHP ihalesini almış gibi sürekli MHP'lilere akıl ve yön vermeye çalışan yazılar yazıp, konuşmalar yapıyorlar.

Hepsi adeta bir troll olmuş MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırıyor.

Adam HDP'ye oy veriyor, adeta HDP'nin maskotu olmuş sanki Ülkücü yazar gibi yazılar yazıyor.

Adam HDP'nin imaj uzmanı gibi, HDP'ye sempati kazandırmak için varını yoğunu ortaya koyuyor, sonra çıkıp sunduğu haber bültenlerinde MHP'li gibi yorumlar yapıyor ve twitler atıyor.

Adam, Doğu Perinçek'in gazetesinde yazıyor, televizyonunda program yapıyor, Doğu Perinçek'in partisine oy vereceğini duyuruyor, sonra çıkıp Ülkücü-MHP'li yazar gibi MHP hakkında yorumlar yazıyor.

Adam, en son BBP'deki kongrelerde taraf olmuş, BBP'nin Genel Başkan adaylarından birinin yanında Türkiye'nin her yanını gezmiş ama MHP'li gibi yazılar yazıyor.

Adam, 1992 yılında MHP'yi bölenler içinde yer alıyor, Başbuğ Türkeş'in liderliğine, fikirlerine demediğini bırakmıyor ama şimdi çizgisi hiç kırılmamış gibi yazılar yazıyor.

Adam, milli görüşçü Oğuzhan Asiltürk'ün danışmanlığını yapmış, sonra Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde onlara danışmanlık yapmış ama(!) şimdi MHP'nin 40 yıllık yazarı gibi yazılar yazıyor, ortaya attığı iftiralarla MHP'yi karıştırmaya çalışıyor.

Adam, "cinsel içerikli ve asparagas gazetelerin tiraj uçuranı" sıfatıyla tarihe geçmiş, MHP ile uzaktan-yakından hiçbir bağı yok ama MHP'ye genel başkan belirlemeye çalışıyor, MHP'lilere akıl veriyor.

Adam, AKP'nin havuz gazetesinde AKP ve Recep Tayyip Erdoğan yağlamaları yapıyor ama bakıyorsun MHP'li yazar gibi MHP'lilere yol haritaları vermeye çalışıyor.

Herkes durduğu noktayı bilerek elbette MHP hakkında yorumlar yapabilir, yazılar yazabilir.

Ama oralıyken buralı, buralıyken oralı davranmanın ne mantığı vardır?

HDP, PKK, Öcalan, Barzani, Demirtaş dediğinde ilikleri gevşeyen Ahmet Hakan'ın Ülkü Ocaklarından yetişmiş yazar gibi MHP'yi dizayn etme takıntısına ne diyeceğiz? Rahmetli Ebülfez Elçibey'i darbe ile deviren Aliyev'lere çantacılık yapanları "Elçibey'e" benzetme gafleti de bu gibilerin traji-komik halleri olmaktadır.

7 Haziran seçimleri öncesi HDP'yi şirin çocuk gibi sunan, pazarlayan Fatih Portakal'ın MHP üzerinde hesap yapan kişilerin trollerinden biri gibi yaptığı yorumlara, attığı twitlere ne diyeceğiz?

Bu ne MHP sevgisiymiş, bu ne MHP aşkıymış…

Bir de tüm bunların yazılarını ve yorumlarını paylaşıp, bize "MHP ve Devlet Bahçeli'yi savunan yazılar yazma" diyen tipler var… Onların çoğu da işte oynanan oyundan haberi olmayan ve bugün Doğu Perinçek çıksa ve "Ben MHP Genel Başkan adayıyım" dese gözünü kırpmadan peşinden gidecek tiplerdir. Geçmişi "Solcu" olanları,  ağzından "Ben eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım" çıkmış olanları MHP Genel Başkanı yapma hayalinde koşanlar, niçin Doğu Perinçek'in arkasından gitmesin ki?

MHP bir ideoloji partisi, dava partisi ama bunlar MHP'ye düzen partisi muamelesi yapanlardır.

MHP, 1 Kasım seçimlerinde düzen partisi olmadığı ve dava partisi olduğu için siyasi bedel ödemiştir. MHP 3-5 bakanlık için, 3-5 kırmızı plaka araba için hırsızla, rüşvetçi ile PKK'lılarla da yol yürüseydi işte o zaman MHP'nin misyonu ölürdü. Milliyetçi-ülkücü misyonu anlayanlar var olduğu sürece bu misyon asla ölmeyecektir.

Teşekkür
Yıldıraycığım söyleyene değil söyletene bakacaksın.
Ayhan10.12.2015
DOĞRU SÖZE NE DENİRKİ
YILDIRAY ÇİÇEK SENİ KUTLUYORUM.
ABDULLAH KEPİR9.12.2015
Devlet
Herşey doğru her yazdığınıza katılmamak mümkün değil .Ancak Bahçeli Beyle ancak buraya kadar gelindi,bundan daha ileri gidebilmek pek mümkün görülmüyor.Ben kendi halinde 45 yıldan beri çizgisi hiç değişmeyen bir ülkücüyüm.Benim için liderin kim olacağı pek de önemli değil.Fakat partili veya partisiz herkesin dilinde M.AKŞENER var.MHP,kişisel mücadelelerle yıpratılmadan kurultaya gidilerek yeniden,halka heyecan vererek yoluna devam etmelidir.
Necmettin KALAYCIOĞLU9.12.2015
Kazım ÇOŞKUNOĞLU
Allah ( C.C. Allah ( C.C.) razı olsun. Sevgili kardeşim çok güzel özetlemişsin.
Kazım ÇOŞKUNOĞLU9.12.2015