ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ANINDA "DEĞİŞİM" YAŞAYANLAR! / Yıldıray Çiçek 2609 okunma - 7 Ocak 2016

Adı Bilge Erol.. 

Eski konsolos. Semra Özal'ın çok yakınında biriydi. Semra Özal'ın kurduğu Papatyalar ekibi içindeydi. Sonra Semra Özal ile büyük kavgalara tutuştu. Mahkemelik oldu. Hakkında birçok soruşturma açıldı. Lakabı da "Korkunç Yenge" idi. 

Kim aracı oldu, nasıl olduysa bu Bilge Erol isimli hanımefendi 1987 yılında MÇP'ye üye olduktan sonra MÇP'den İstanbul milletvekili adayı oldu.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in Genel Başkanlık makamına getirildiği MÇP olağanüstü kongresine bu Bilge Erol'de katılmıştı. İsmi anons edildiğinde yer yerinden oynuyor, en çok alkışı o alıyordu.

Birde konuşma yapan Bilge Erol "Sayın Ülküdaşlarım merhaba" diye başladığı konuşmasında sık sık Özal ailesini eleştirerek, şunları söylüyordu: Sayın Özal Türk gençliğine sahip çıktığını söylüyor. Senin sahip çıktığın gençlik Zeynep, Ahmet ve Efe'dir. Sen sokaktaki çocuğa sahip çıkmadan önce kendi çocuklarına sahip çık. Bizden kimse korkmasın, çekinmesin. Biz yeraltı dünyasının değil, Ahmet'lerin, Ayşe'lerin, Fatma'ların partisiyiz."

Konuşmalardan sonra seçimlere geçilmiş ve kongrede kendince şov yapan Bilge Erol, MÇP'nin MYKY üyeliğine aday gösterilmediği için sinirlenerek o gün partiden ve adaylıktan istifa etmişti.

Bilge Erol istifasından sonrada şu çirkin açıklamayı yapmıştı: Almanya'da MÇP'ye üye olmam için ısrar eden Türkeş, bana dış ilişkilerden sorumlu başkan yardımcılığı ve erken seçimlerde aday olma teklifi yapmıştı. Ben de kabul ettim. Kongre de Ülkücüler beni çılgınca destekledi ve alkışladı. Ama Türkeş MYKY üyeliğimi kabul ettiremedi. Türkeş, önce benim toparlayıcı olmamı istedi. Şimdi gördüm ki, parti içinde hiçbir gücü yok. Türkeş ile davası arasında sancılar var."

Bilge Erol MÇP'den istifa ettikten hemen sonra Aykut Edibali'nin IDP isimli partisine "Aykut Edibali'nin liderliğine duyduğum ilgiden dolayı "diyerek katılmıştı. Daha sonraki yıllarda da önce Fazilet Partisi'ne katılmış, ondan sonrada DYP'den milletvekili adaylık girişimlerinde bulunmuştu.

Tarihten bu örneği niye verdim? 

MHP'nin günümüzde yaşadıklarına ışık tutsun diye… 

Özellikle de 1 Kasım seçimlerinden sonra yaşananlara ışık tutması temennimdir.

"Sayın Ülküdaşlarım merhaba" diye MÇP kongresinde konuşmaya başlayan, kongrede "MÇP'nin MYKY üyesi seçilemedim" diye anında istifa eden böyle portrelere günümüzde de rastlıyoruz.

MHP'de şuan "Değişim" etiketiyle dolaşan birçok kişinin de "Milletvekili adayı yapılmadım, sıralamada üst sıralamalara konulmadım" ifadeleriyle nasıl bir kişilik, karakter, düşünce değişimine uğradığını ibretle görüyoruz.

MHP'de tartışılan "Türk milliyetçiliğinin, Ülkücülüğün zafere giden yolu" olması gerekirken, dava ve ülkü partisinde "Milletvekili adayı yapılmadım, milletvekili seçilemedim" gürültüsüyle MHP'yi meşgul edenlerin varlığına şahit olmaktayız. Her şey yapılıp bir türlü doyuma ulaşamayanlarda cabası…

Milletvekili yapılırken, milletvekili adayı yapılırken "Devlet Bahçeli çok iyi lider", yapılmadığı vakit ise içlerindeki Bilge Erol'ü açığa çıkaran karakterler…

Dün Başbuğ Türkeş bu basitliklerle uğraşacak Lider değildi, bugün ise MHP Lideri Devlet Bahçeli bu basitlikle muhatap edilecek bir lider değildir…

Maalesef MHP'de muhalefet olma anlayışı her dönem "Milletvekili oldum-olamadım" anlayışı ile ortaya çıkıyor ve MHP'yi meşgul ediyor. Hele birde 40 parti gezenlerle, bu davada geçmişi olmayanların MHP Genel Başkanı olma hayalleri de birleşince ortaya tam bir trajedi çıkıyor.

MHP'de makam, mevki peşinde koşanlara değil, samimi bir şekilde eksiklik, yanlışlık onaran bir iç muhalefete ihtiyacı vardır. MHP yönetimi de böyle bir muhalefet anlayışı oluşursa, onların ortaya koyduğu onarım düşüncesini de uygulamaya geçirmelidir. İşte o zaman zaferin yolu da daha hızlı açılacaktır.

MHP'ye oy vermeyen, oy vermeme çağrısı yapan, seçimlerden önce Türkiye genelinde ulaşabildiklerini arayıp "boş verin seçimi, kongreye hazırlanın" şeklinde organize eden, "gel şurada çalış" denildiğinde evinden dışarı çıkmayanlar, bugün "MHP'de muhalifim" diye ortalıklarda dolaşmaktadır. 

Dünya görüşü "koltuk" olanların hepsi, aslında bu yüzden birer Bilge Erol'dür. Karakterini anlık yansıtan Bilge Erol hem de…

ilginç
o dönemi biliyor olman imkansız birilerinden edindiğin bilgilerle yazmışsın yazın güzel bu güne ışık tutacak derecede eleştirdiğinizi sandığınız kişiler istifa etmedi partiyi karalamadı peki şu an sizin gibi koltukları dolduranlar bu koltuklarda oturmadıkları zaman ne yapacak ozaman partinin avukatlarıda olmayacak emrinizde önüne geleni mahkemeye veresiniz 9 bin satan gazetenizi 3 bine kadar düşürdünüz görüşünüzü kim merak edip alsın
oflu31.3.2016
DIŞLAMA
Bu gün Meral Akşener'in karşısına çıkan MYK o zamanda varmış varmış demek. Seçimlerde %20 bile ulaşamayışımızın sebebi de budur belki!...
Lokman Ateş19.1.2016