ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KAYYUM TAKINTISI VE MHP ÜZERİNDEKİ HESAPLAR ! / Yıldıray Çiçek 3476 okunma - 12 Ocak 2016

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında Kızılcahamam'da 8-9-10 Ocak 2016 tarihlerinde toplanan Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, TBMM Grubu toplantıları sonucu çıkan karara göre, 12. Olağan Büyük Kongre'nin 18 Mart 2018 tarihinde yapılmasına, ilçe kongrelerinin 30 Nisan 2017 tarihinde tamamlanmasına, il kongrelerinin 5 Kasım 2017 tarihinde tamamlanmasına resmi olarak karar verilmiştir. Yani 9 Ekim 2016'da MHP ilçe kongreleri ile birlikte MHP olağan kongre süreci başlamış olacak…

MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu karar anının açıklandığı basın toplantısında, bu konular hakkında sorulan bir soruya da "Bugüne kadar genel merkezimize olağanüstü kongre talebinde bulunan yasaya ve tüzüğe uygun tarzda imzaları toplanıp gönderilmemiştir. Önümüzdeki günlerde bu uygulanırsa MHP, Siyasi Partiler Yasası ve tüzük çerçevesinde gereğini yapacaktır. Bu ille de imzalar geçerli kabul edilip olağanüstü kongre yapacağız anlamı taşımaz. Başkalarının imza toplama hakkı kadar parti yönetimi de partiyi kargaşaya, birtakım kırgınlıklara sebebiyet vermeyecek bir anlayış içinde hareket etme görevi vardır. MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır. Ondan öncesi bizi ilgilendiren bir konu değildir. İmzayı kim ne kadar toplarsa toplasın müracaatı halinde kabulü mümkün olmayacak ve yasal haklarını kullanma yolu da açık olacaktır. Bizimle değil, mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz" cevabını vermiştir.

Haftalardır "İmzaların gereği yapılmazsa MHP'yi mahkemeye vereceğiz" diye propaganda yapanlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasından sonra "Ülkücülere mahkeme yolunu gösterdi" şeklinde klasik ikiyüzlülüğe sarılmıştır.

Oysa Kızılcahamam toplantısından 3 gün önce ve daha ortada bu kongre kararı alınmadan "Bir kayyum atanmasını talep edeceğiz." açıklamasını MHP içinde yıllardır imza toplama hastalığını bir türlü bırakamamış Koray Aydın yapmıştı.

Koray Aydın "MHP'yi mahkemeye vereceğiz" dediğinde alkışlıyorsunuz da, MHP Lideri Devlet Bahçeli 2016 yılında kongreleri başlatıp, olağanüstü geleneğinin MHP'de olmadığını vurgulayarak, bu amaç peşinde koşanlara haklarını mahkeme de aramasını tavsiye etmesini niye çıldırmış gibi karşılıyorsunuz?

Zaten MHP Lideri Devlet Bahçeli daha konuşmadan, bir karar almadan MHP'ye "Kayyum talep edeceğiz" demek rezillik ötesi bir şeydir. Maalesef bunu DYP'den istifa edip, ANAP'ın kapısına giden, orası olmayınca AKP'nin yeni oluşumuna katılan, oradan da ayrılıp MHP'ye gelen siyasetin profesyoneli Meral Akşener değil, 2009 yılından itibaren hedefi MHP'ye "Kayyum atattırmak olan" Koray Aydın yapmaktadır.

Koray Aydın'ın yapısı böyle… Vefa ve ölçü gibi kavramlar anladığımız kadarıyla ona henüz uğramamıştır.

Koray Aydın'ın "92 yılındaki MHP kongresinde Türkeş Bey'in listesine karşı parti içinde liste çıkarmış birisiyim. Kavgalar oldu, yakınlarım salon içinde itilip kakıldı." açıklaması zaten Başbuğ Türkeş'e de aynısını yaptığının itirafıdır. Anlattığı bu olay sonrası her ne kadar o da DYP'nin kapısından geri döndürüldü ise de, MHP dışında başka partiye gitmemiştir. Ama MHP içinde kaldığı sürede de hep bu işlerle uğraşmıştır.

2009 yılında MHP'ye "Kayyum atatmak" için de çok çabalamıştı. Yine başaramamıştı. 2010 yılında MHP Lideri Devlet Bahçeli geçmişte ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin adı muhalif olan birçok kişiye partide af çıkarmış ve partide alan açmıştı. Bunlardan biri de Sayın Koray Aydın idi. Koray Aydın partiye tekrar döndüğünde  "Ben siyaseti bırakmış, işime -gücüme bakan biriydim ama yine elimizden tuttu, sahip çıktı, demek ki Lider dediğin böyle oluyor" diyordu. Ve bir gazeteye verdiği röportajda da "Ne Genel Başkanlıkta gözüm var, ne makamda, ne mevkide; ülkeme ve ülkemin garantisi gördüğüm partime faydam dokunsun yeter!" açıklamasını yapıyordu. Bu sözlerine ve 2009 yılında "Kayyum atatma" çabasına rağmen, 2012 yılında yine çıkıp Genel Başkan Adayı olmuştu. Demokrasi açısından olabilir ama vefasızlığı da böylece bir kez daha zirve yapmıştı. Ama MHP Lideri Devlet Bahçeli, her şeye rağmen ona karşı hep vefalı davranmıştır.

İşin en acı ve kendi adına hüzünlü tarafı da "Bir kayyum atanmasını talep edeceğiz."  açıklamasını yapan Koray Aydın, her ne kadar MHP ve Ülkücü çizgisini bozmamış olsa da, imza toplama işinde 40 parti gezen ile geçmişi Ülkücü olmayan diğer şahıstan daha az imza topladığı yönündeki iddiadır.

Diğer toplayanların yanındaki irtibatta olduğumuz kişilere sorduk, onlarda bu durumu doğruladı.

Koray Aydın vefasızlığın hüzünlü mağlubiyetine doğru sürüklenmektedir.

"Bir kayyum atanmasını talep edeceğiz." Sözü hayata geçse mutluluk onun için büyük zafer olacaktı herhalde… Onu ortada "MHP Genel Başkan adayıyım" diye gezen ve Ülkücü olmadıklarını ağızlarıyla itiraf etmiş olanlarla bir tutmuyoruz ama bu ayıp onun siyasi tarihinde kara leke olarak hep kalacaktır.

10 ay sonra, yani 9 Ekim 2016'da MHP ilçe kongreleri başlıyor. Olağan kongre geleneği olan MHP'de demokratik yarış için herkesin alanı olacaktır. Bu alan dışına çıkmak isteyen kim olursa olsun bilin ki, MHP'de yapılmak istenen bir operasyonun parçasıdır. Ganimet avcısı, fırsat düşkünü ve Ülkücüleri birbirine düşürmeye çalışan provokatördür. 

Ülkücüler arasında birliği, beraberliği ve kardeşlik hukukunu bozmak isteyen bir cephe oluşturulmuştur.  Bunlar karşısında her Ülkücü dikkatli olmalıdır.

MHP'nin 1 Kasım'da düşen oyu üzerinden "milletvekili adayı yapılmadım ya da milletvekili seçilemedim" düşüncesini tatmin etmek için dört koldan saldıranlar, şunu anlayın ve kavrayın ki, MHP siyasi namussuzluktan oyunu kaybetmedi, herhangi siyasi bir şerefsizliğe bulaşmadı. O yüzden MHP'nin milli çizgisini, her konuda haklılığını sen anlamadıysan, kime ne anlatmaya çalışıyorsun?

MHP'deki demokrasi birliği, beraberliği güçlendirmek için kullanılır, Ülkücüler arasında kavgayı körüklemek için değil…

"Değişim" adı altında dolaşanların ortaya koyduğu ölçülere, ilişkilerine ve diline bakın zaten anlaşılmayan kalmayacaktır.

Zaferini Söylemeden
Peki yıldıray bey siz hiç sokağa cikmiyormusunuz.veya genel merkez dekiler sayın bahçe liye sokaktan bahsetmiyorlar mi anlamadiginiz bir şey var millet mhp de bir kan değişimi diyor yok kayyum yok 18 mayis 2018 asilsiz vesizin gibiler zarar veriyor bu harekete
Mehmet acer19.1.2016