ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ÜLKÜCÜ HAREKETİ BÖLME KULİSLERİ / Kadir Yıldız 601 okunma - 08 Ocak 2016

Uzun bir müddettir yazıyoruz...

Ülkücülerin arasına fitne sokulmaya, kutuplaştırılmaya, birbirine düşman edilmeye çalışıldığını...

***

Samimi ülkücülerin üzerine çöreklenmeye kalkan dalkavukları ifşa ediyor, hayat çizgisi en az üç noktadan geçen yamukların ülkücülerden çok ülkücü haasasiyete sahip gibi davranmalarını hem yadırgıyor hem de ikazda bulunuyoruz.

Biz bunları yazarken samimi ülkücülerin üzerine çöreklenen yamuklar bizlere hakaret ediyor, ağza alınmayacak küfürleri ardı ardına saymaya başlıyorlar.

***

Bizler, hareketimizin liderini savunduğumuz için kalemşör, tetikçi ve yalaka ilan ediliyoruz ama bu dalkavuklar dava adamı oluveriyorlar. Bunları yadırgamıyorum çünkü bu sözler ülkücü edep ve terbiye almış kişilerin değil, hayatları "yamuk" diye tabir edebileceğimiz kişilerin ağzından dökülüyor. 

***

Samimi ülkücülerin samimi eleştirilerini de görüyorum. Birbirimize ağabey, abla, kardeş diyerek hitap ediyor, seviyeli tartışmalar yapıyoruz. Ama ortaya biranda öyle kişiler çıkıveriyor ki, samimi diye tabir ettiğimiz ülküdaşlarımıza sırtını dayayarak basıyorlar yaygarayı. Ortalık biran da toz duman oluveriyor.

***

Bakın, sizlere Genel Başkanlık hevesine kapılmış isimlerin kulislerinde konuşulanlardan bir kısmını aktarayım. Ülkücüler nasıl parçalara ayrılmak isteniyor sizlerde duyun.

***

Genel Başkanlık hevesine kapılan ilk aday Sinan Oğan ofisinde, "Ben gencim, dinamiğim ve hitabım iyi. Bu yüzden biri Genel Başkan olacaksa bu ben olurum. Zaten MHP'ye kadından Genel Başkan olmaz. Koray bey ise 2012 kongresinden sonra kendini bitirdi, o yüzden onun da şansı yok. Rüzgar benden yana" sözlerini en yakın çalışma arkadaşlarına aktarıyor. İmza aldığı delegelerede bu yönde özel konuşmalar yapıyor. İmza aldığı delegeler ise "Eğer Meral Akşener'i destekleyeceksen biz imzamızı geri çekeriz" diyorlar. Sinan Oğan ise "Öyle şey olmaz. Ama divana alırız. Şimdilik imzaları birleştirelim, ondan sonrasını hallederiz" diye cevap veriyor.

***

Genel Başkanlık hevesine kapılan ikinci isim Koray Aydın ise yakın çalışma arkadaşlarıyla yaptığı kritiklerde "Bizim fi tarihinden gelen bir serüvenimiz var. 2012 kongresinde tek başımıza 450 kadar delegenin desteğini aldık. Adaylar içinde bu harekette en eski benim. Ülkücülerin reyi benden yana olacaktır. Diğer adaylar ise kendini şimdiden bitirdi. İmzaları alalım gerisi bizde" şeklinde değerlendirmelerde bulunuyor. "O zaman ki duruma göre de ikisini de divana alırız, olur biter" diyor. Bu adaya imza veren delegeler ise "Ben sizden başkasını tanımam. Diğerlerine de güvenmiyorum" şeklinde dileklerini iletiyorlar. "Siz yoksanız oy'da yok" diyorlar.

***

Genel Başkanlık hevesine kapılan üçüncü isim Meral Akşener ise Ankara ofisinin başında duran kişi başta olmak üzere yakınındaki kişilere "En çok imzayı ben topladım. Şimdi imzaları birleştireceğiz diye Genel Başkanlığı onlardan birisine bırakacak değilim. Koray Bey'in tecrübesi çok. Ona divanda teşkilat işlerini veririz. Sinan Oğan ise bize zarar verecektir. Mümkün olduğunca uzak tutarız" değerlendirmesini yapıyor. Ardından ise "Hele bi kurultayı toplayalım, ondan sonrası bizim lehimize gelişir zaten" temennisinde bulunuyor. Bu isme imza veren delegeler ise, "Siz Genel Başkan adayı olmasaydınız imza vermezdim. Diğerleri olmaz" diyorlar.

***

Tam bu arada devreye ara bulucu, zamanında Meral Akşener'e "DYP artığı" diyen bir isim giriyor. Görevi ise üç ismi uzlaştırmak...

***

Burada merak ettiğim esas husus ise, bu üç isimin bir araya geldiğinde yüzlerindeki ifadelerin nasıl olacağıdır. Görünüşe göre hepsi birbirine karşı ayrı bir maske taşıyor.

***

Fazla uzatmadan...

Bu kulis bilgilerini neden mi yazdım?

Değişim diye yola çıkanların, yeni bir oluşum peşinde koşanların bu harekete verdiği zararı ve ülkücüleri kaç parçaya ayırdıklarını görün diye...

***

Peki, bu arada hareketin lideri ne yapıyor biliyor musunuz? 

Söylediği her sözde, öngördüğü her olayda yine haklı çıkmaya devam ediyor...

***

Evet! Ülkemizin bölünme sürecinin inşaa edildiği ve yönetim şeklinin tartışmaya açıldığı bu süreçte vakit, mücadele vaktidir. Bugün bir tavır koyulacaksa, hep bir ağızdan ülkücüleri ve ülkemizi bölmeye çalışanlara karşı koyulmalıdır.

***

Yarın, "keşke" dememek için, bugünden safları sıklaştırmanın zamanıdır!

Makaleyi Hemen Yorumla