ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
"OLSUN, BEN YENİ DUYDUM!" / Yıldıray Çiçek 5362 okunma - 22 Ocak 2016

Yeniçeri ağası, bir Yahudiye takmış:  "Siz Hazreti İsa'yı da çarmıha germiştiniz!"

Yahudi ellerini açmış:

"İnsaf ağam, iki bin yıl önce olmuş!"

"Olsun, ben yeni duydum!"


Bu fıkrayı niye anlattım?


Bunu Gaziantep MHP milletvekili Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın 1 Kasım seçimleri sonrası MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesinden sonra, özellikle sosyal medyada "Ümit Özdağ için neler yazdınız, neler söylediniz MHP Genel Başkan yardımcısı yaptınız?" şeklinde başlayan propagandalarla alakasını kurmak için anlattım.


Prof.Dr. Ümit Özdağ, 2011 seçimlerinde MHP İstanbul 4. Sıra milletvekili adayıdır.


Prof.Dr. Ümit Özdağ, 21 Mart 2015 günü yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda MHP MYK Üyesi olarak seçildi.


Prof.Dr. Ümit Özdağ, 7 Haziran seçimlerinde Gaziantep'te 1. sıradan MHP milletvekili olarak seçilmiştir.


Prof.Dr. Ümit Özdağ, 1 Kasım seçimlerinde yine Gaziantep'te 1. sıradan MHP milletvekili olarak seçilmiştir.


Yani zaten kendisi parti yönetimindeydi. 1 Kasım seçimleri sonrası, birden dışarıdan getirilip MHP Genel Başkan yardımcısı yapılmamıştır.


Sayın Prof.Dr. Ümit Özdağ'a geçmişte en çok yazı yazanlar biriyim. Onun da MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye ve MHP yönetimine geçmişte yönelttiği birçok suçlama var. Tek taraflı suçlama kesinlikle olmamıştır. "CİA-Cemaat-Yıldıray Çiçek" başlıklı yazımda uzun bir şekilde yazılarımın sebeplerini ve kaynaklarını yazdım. Şimdi tekrarını yaparak vaktinizi almak istemiyorum. Okumak isteyen okuyucularımız

http://www.yildiraycicek.com/makale/5566/cia_cemaat_ve_yildiray_cicek.html#.VqXrYyqLTDc adresinden okuyabilir.


Prof.Dr. Ümit Özdağ geçmişte MHP Genel Başkan Adayı olmuş bir kişidir. O dönemlerde dediğim gibi karşılıklı suçlamalar yaşandı. Buna herkes şahittir. Ne bizler, ne Sayın Prof.Dr. Ümit Özdağ bunları inkâr edemez.


Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın tekrar partiye döndüğü güne bakarsak "geçmişte şunu söylediler, bunu yazdılar" sözlerinin bir anlamı kalmayacaktır.


MHP Lideri Devlet Bahçeli "Millet ve Devlet Bekası İçin "GÜÇ BİRLİĞİ" adını verdiği süreçte, geçmişte ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin, MHP içinde kendini muhalif olarak nitelendiren herkese kapısını açmış, partiye davet etmiş ve bu kişilerle bire bir görüşmeler yaparak, MHP içinde alan açmıştı. 2009 yılında imza toplayarak MHP'ye yine Kayyum atatmaya çalıştığı halde Koray Aydın'ı, birçok iftira ve yalan habere imza attığı halde Yeniçağ Gazetesi'nin sahibini bile tekrar partiye davet etmişti. MHP yönetimine etmediği küfür ve hakaret bırakmayan Ozan Arif'i bile o dönemde telefonla aramıştı. Daha birçok kişiyi davet etmişti. Bu davet edilenler arasında geçmişte yaptığı suçlamalar, davranışlar ne olursa olsun Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın da kendisi vardı.


Ama her davet edilen kişinin ortak özelliği 12 Eylül 2010 referandum sürecinde "Hayır" duruşu sergilemesiydi. 


Böyle bir süreç sonrası "Sen ona bunu dedin, o size bunu dedi" şeklinde tartışmayı sırf siyasi menfaatlere yol açmak için sıcak tutmak anlamsızdır. İradenin ortaya konuluşu, sebepleri, sonuçları bu şekilde ortadadır.


Kendi zafiyetlerini tartıştırmamak için "Ümit Özdağ" üzerinden savunma yapmaya çalışanlar, bakın Prof.Dr. Ümit Özdağ, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yanında Kıbrıs Türklüğü, Türkmenler davasının mücadelesini veriyor.  Ya siz "Milletvekili olamadım" diye intikam çığlıkları atmaktan başka ne yapıyorsunuz?


Mesele "MHP Genel Başkan adayı olanlar dışlanıyor" olsaydı, Prof.Dr. Ümit Özdağ, Koray Aydın, Tuğrul Türkeş bizzat MHP'ye davet edilerek niye 1. Sıradan milletvekili yapılsın, niye MHP Genel Başkan yardımcısı yapılsın? Böyle bir demokrasi hangi partide var?


Bu aşamada şimdi ortada "MHP Genel Başkan Adayıyım" diye dolaşan birisi 2011 yılında milletvekili yapılıp, 2012'de üzeri çizilip, sonrada "kendine parti bul, dilediğin partiye gidebilirsin" deniliyorsa burada sorgulanması gereken başka hallerdir.


Ya da bir başkası, 3 dönem milletvekili ve TBMM Başkan vekili yapılıp son seçimde aday gösterilmiyorsa, burada da sorgulanması gereken haller vardır. 


Bunların bundan önce MHP içinde bir muhalefeti var mı? Elbette yok…


Bunlar daha önce MHP Genel Başkan adayı mı oldu? Elbette hayır…


Bu basit sorgulama bile, herkesi gerçek bilgiye ve sonuca götürecektir.


O yüzden olayları değerlendirirken takıntılarla değil, siyasi hesaplarla değil, biraz gerçekçi ve mantıklı yaklaşımlar sergilemeliyiz. Aksi halde Ülkücü Hareketin birliğine ve beraberliğine çok büyük zarar veririz.


Geçmişten günümüze olayları şöyle bir değerlendirin, MHP içindeki demokrasiyi çok net göreceksiniz. Burada anlaşılması gereken MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "ketum" hali, bazen herşeyi herkesle paylaşmama ölçüsüdür.


Zaman herşeyin ilacı ve herşeyin öğreticisidir. Zamanla bunu herkes görecektir.

devlet millet elele
devlet millet elele gerisi yalan
mehmedim 29.1.2016
MUHALEFET
GÜNCEL KALMAYI, FİKİR VE FELSEFENİN GELİŞİMİ MUHALET SAĞLAR. MUHALEFET KURUMLAR ZAMANA DİRENÇ GÖSTEREMEYİP, ZAMAN İÇİN ERİYİP GİDERLER!..
Lokman Ateş26.1.2016