ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DYP, ANAP, AKP KAPISINDAN MAHKEME KARARIYLA MI ALDIK SİZİ? / Yıldıray Çiçek 2568 okunma - 27 Ocak 2016

"Her gün bunları yazmayayım, her gün içe dönük mesaj vermekle zamanımı harcamayayım" diyorum. Ama durmuyorlar. Aklımızla, mazimizle dalga geçmeye devam ediyorlar. Üst üste gelen hapis cezaları, açılan davalarla boğuşurken, birde bunlarla meşgul oluyoruz.

MHP, "Türkmen" diyor, MHP, "Türkiye'yi bölmeye çalışıyorlar, uyanın" diyor, MHP, ABD'ye posta koyuyor, MHP, "Kıbrıs Türklüğü" diyor, MHP, "Başkanlık sistemin tehlikelerinden" bahsediyor…

Ama bu uğraştığımız kişiler, MHP'yi mahkemeye vermekten, mahkeme önüne sandalye atmaktan bahsediyor.

Meral Akşener isimli hanımefendi artık nasıl bir hırs içinde ise, kendisine imza veren bazı delegeleri toplayıp "Ülkücülerin hakkının gasp edilmeye kalkılması halinde beni mahkeme önünden jiletle kazıyamazlar. Mahkeme önüne sandalye atıp bekleyeceğim" demiş… 

Meral Akşener hanımefendi, bu hareket sizi DYP, ANAP, AKP kapısından mahkeme kararıyla MHP'ye getirmedi biliyorsunuz değil mi?

Siz, MHP'de mahkeme kararıyla mı milletvekili oldunuz, siz MHP'de mahkeme kararıyla mı TBMM Başkan vekili oldunuz?

Hayırdır Meral Hanım, kendinizi MHP'nin kurucusu, Ülkü Ocaklarının kurucusu falan mı sanıyorsunuz?

Siz, Recep Tayyip Erdoğan'la Türkiye turu yaparken, ağzınızdan "Eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım" çıkmış kişi değil miydiniz?

Siz, diğer partilerden gelip MHP'de siyaset yapan sıradan bir isim iken, bu kadar yüksek perdeden konuşmanızın anlamı nedir? 

Hangi biriniz MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dava adamlığı, yaptığı fedakârlıkları, Ülkücülüğü noktasında onu aştınız ki, şimdi ona karşı MHP'yi mahkemeye vermekten, mahkeme önüne sandalye atmaktan bahsediyorsunuz?

Sizde adınız gibi biliyorsunuz değil mi, MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşmaya karar verdiği gün, o imzaları mahkemeye bırakıp kaçacağınızı? Bir daha MHP ismini dahi ağzınıza almayacağınızı…

Bu zorlama, bu acele, bu telaş neyin ifadesidir? Bu durumda iken bile, sizi kimin baskısı zorluyor?

10 ay sonra MHP kongreleri başlayacakken, size kim mahkeme kapılarını dayatıyor?

MHP'de her şey tüzüğe uygun uygulanırken, MHP bir önceki olağan kongresini usule uygun yapmışken ve son MYK toplantısında olağan kongre kararı resmiyete bağlanmışken, MHP'yi mahkemeye verdiğinizde ne diyeceksiniz? 

"Bizim acelemiz var, bize dayatma var, bir an önce MHP olağanüstü kongresini yapmalıyız" diye mi savunma yapacaksınız?

10 ay sonra MHP kongreleri başlayacak iken, bugün MHP'yi mahkemeye vermekten bahsedenler, sizin davanız nedir, arkanızda baskı yapan irade kimdir?

Mahkeme kapısına sandalye atmaktan bahsedenler, bu parti sizi mahkeme kapılarından toplamadı… Ülkücü gelenek bilmiyorsunuz, bari haddinizi bilin…

 

mhp geleneği
ben iki genel başkan döneminde Beyşehir ilçe başkanlığı yapdım çocuk yaşımızdan beri bu davanın içindeyim biz rahmetli başbuğun terbiyesi ile büyüdük bizim bildiğimiz teşkilatda önce edep ve disiplin vardı kırk harman yeri dişleyip birileri geliyor bize yakışmıyanhareketiçine giriyorlar üzüldüğüm koray beyinde aynı kayıkçı kavgasına bulaşması biri rusyasan diğeri tayyip den icazet alıyor ama koraya nerden desdek geliyor bunlar neyapmak istiyor ibretle seyrediyorum ama kendilerilen değerin kıymetini bilmeyenlere yazıklar olsun onların peşine takılan halizihniyetlilere söylenecek çok şey var onları sllsha havele ediyorum .
nazım parla8.2.2016
MHP ve nefis
Hiçbir ÜLKÜCÜ arkadaşımızı ve kardeşimizi 1980 den önce mücadele vermedi diyerek kınamak lüksümüz yok.Ancak 1980 den önce mücadele yaşında olanlar ÜLKÜCÜ HAREKETİN etrafında yok iken bizler canımızla malımızla hürriyetimizle MÜSLÜMAN TÜRK MİLLET'inin geleceği için mücadele edeceğiz İSTİKBAL ve İKBALİ düşünmeyeceğiz ama birilerin İKBALLERİNİ ceşitli siyasi oluşumlarda temin edecek sonra da MHP yi bugünün TÜRKİYESİNDE ve karşımızdaki bütün EMPERYALİST CEPHEYE karşı yıpratacak işlere girecekler.Ancak bunların birnebzede sorumlusu MHP genel merkezi 40 kere söyledik İL Başkanlarını ince eleyip sık dokuyarak seçin dedik çok demokrası sandıklı işlerde olmaz dedik anlatamadık.Hayırlısı Yüce ALLAH'tan
Ali BAYRAK2.2.2016