ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İMZA TOPLAYANLARIN SİCİLİNE BAK, MHP VE ÜLKÜCÜ ÇİZGİNİ KORU! / Yıldıray Çiçek 3630 okunma - 09 Şubat 2016

Olağan kongre kararını almış, kongre tarihini belirlemiş ve 9 ay sonra ilçe kongrelerini başlatacak MHP'yi fırsat düşkünü gibi mahkemeye taşımak, MHP'yi ele geçirmek isteyenlere yakışan bir davranıştı, onu yaptılar.


"Bize MHP Lideri Devlet Bahçeli, mahkeme yolunu gösterdi" diyenler, 1 Kasım seçim akşamından beri ya söylediklerini hatırlamıyorlar, ya da Ülkücülerle dalga geçiyorlar. Daha imzaları teslim etmeden, hatta imza toplamaya başlamadan "Biz imzaları vereceğiz, karşılık bulamazsak MHP'yi mahkemeye vereceğiz, kayyum talep edeceğiz" diyenin kendileri olduğunu unutuyorlar. Olağan kongre tarihini resmi olarak belirlemiş bir partinin genel başkanı bu süreçte başka ne diyebilir ki? Zaten olağanüstü kongre talebi ile hedeflenen gayet net değil mi?


65 MHP il başkanı, 700 delege imza vermemiş ama sanki onlar Ülkücü iradenin bir parçası değilmiş gibi bir atmosfer oluşturuluyor. 16 İl başkanı ve imza veren delege Ülkücü de, imza vermeyenler değil mi?


İmza veren delegeyi ötekileştiren bir üslup kullanmaya da gerek yok… 


İmza verenler içinde konuştuğumuz birçok delege var, birçoğunun imza atma gerekçesi de farklı… İçlerinde gerçekten samimiyeti istismar edilen birçok kişi var… Geçmişte de böyle oldu, şimdi de aynısı yaşanıyor.


"Demokratik haktır, tüzük maddesidir" bunları bir yana bırakıp, sadece MHP'de bu imza toplama işini geleneksel hale getirenlerin kimliğini sorgulamak istiyorum. Ortak özellikleri çok parti gezen ve geçmişi Ülkücü olmayanlardır.


Bunlardan sadece Koray Aydın'ı ayrı tutuyorum. Her ne kadar yaşadığı bir olaydan sonra DYP'nin kapısından geri dönse de, MHP'den hiç ayrılmamış ama bu işleri kendine huy haline getirmiş birisidir. 1 Kasım seçimleri sonrası bir haber sitesine verdiği röportajdaki "92 yılındaki MHP kongresinde Türkeş Bey'in listesine karşı parti içinde liste çıkarmış birisiyim. Kavgalar oldu, yakınlarım salon içinde itilip kakıldı." cümlesiyle de bu huyunu itiraf etmiştir.


Bu imza toplama işini 2005 yılında ilk organize eden kişiler, Ramiz Ongun ve Namık Kemal Zeybek idi. İkisinin ortak özelliği çok parti gezmeleri ve sürekli çizgi kırıklığı içinde olmalarıdır.


Hatta Değişimcilerin sesi olan Yeniçağ gazetesi, Büyük Kurultay ismi ile çıktığı günlerde Ramiz Ongun'u manşetten "12 Eylül 1980 sonrası hareketten fiilen uzak kalışı ve yaklaşık 17 yıl sonra tekrar bütünleşmesi… Ayrılığı sırasında Almanya ve Avrupa'daki hareket ve teşkilatlanmada üstlendiği aktif olumsuzlukları… Son genel seçimlerde Adana'dan DYP içinde adaylık yarışına girmesi. Geçmişte MÇP veya MHP hakkında belirttiği ifadeler" cümleleriyle tarif etmişti. Sonradan gidip bu tarifteki Ramiz Ongun'u desteklediler, o da ayrı bir durum tabi…


ANAP, DYP, MHP, DP, BBP gibi gezmediği parti kalmayan ve geçmişte verdiği bir röportajda


"MHP bitti, misyonunu tamamladı ve tarihteki yerini aldı diye bakıyorum." 


"Ülkücü Hareket de görevini yapmış ve tarihe karışmıştır. 1980'den sonra kendisine "Ülkücü" diyen bir hareket zaten görünmüyor." cümlelerini sarf eden Namık Kemal Zeybek de diğer isimdir.


Bu iki isim önderliğinde bile maalesef o tarihlerde 250-300 imza toplanmıştı. O zaman bu isimlerde hedeflerine ulaşamamıştı.


2009 yılında imza toplama işine bu sefer "92 yılındaki MHP kongresinde Türkeş Bey'in listesine karşı parti içinde liste çıkarmış birisiyim." diyen Koray Aydın dahil oldu… O da o zaman hedefinde başarılı olamamıştı.


Yıl 2016… Yine imza meselesi ve MHP yeniden meşgul ediliyor.


Bu seferde DYP'de siyasete başlayan, ANAP kapısından dönen, AKP'nin kuruluş aşamasında Recep Tayyip Erdoğan ile tüm Türkiye'yi birlikte gezen, son olarak MHP'ye gelen ve ismi şimdilerde AKP içinden kurulacak 5. Parti içinde anılan Meral Akşener bu imza toplama işinde başı çekmektedir. Bir yanına bu işleri huy haline getirmiş birini, diğer yanına da 2011 yılına kadar MHP içinde kimsenin tanımadığı, kayınbabası aracılığı ile MHP'ye gelmiş ve geçmişi solcu olduğu ortaya çıkan birini takviye olarak almış, böylece samimi Ülkücülerin duygularını üzerinden yol almaya çalışmaktadır. 


Dün Ramiz Ongun ve Namık Kemal gibi zihniyetlere 250-300 imza verenler, bugünde imzalarını bu tür profil sahibi olanlara vermektedir. İlginçtir bugüne kadar MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin karşısına MHP ve Ülkücü çizgiyi hiç bozmamış, Başbuğ Türkeş'e saygı ve sevgide hiç kusur işlememiş birisi aday olarak çıkmamıştır.


Ortak özellik ya çok partili olanlar, ya Ülkücü olmayanlar, ya da bu işi huy edinerek Başbuğ Türkeş'in karşısına bile dikilmiş olanlardan çıkmasıdır.


Ve hepsinin ortak başka bir başka özelliği de milletvekili olamamak ya da milletvekili adayı gösterilmemektir.


İlk imza toplayan Ramiz Ongun'u en son olarak AKP'yi referandum ve Kürt açılımında desteklerken Recep Tayyip Erdoğan'ın yemek masasında gördük…


Namık Kemal Zeybek'i ise en son "Şu an da bir parti var desteklenecek oy verilecek o da İşçi Partisi" diyerek Doğu Perinçek'in medyasında maskot olmuş olarak gördük.


Aslında bu isimlerin bu harekete bulaştırdığı imza toplama hastalığı günümüzdekilere çok büyük dersler vermiş olmalıydı. Ama ders çıkarmayan çok…


DYP'de iken "Bozkurt" yapan çocukları gördüğünde onlara bu işareti yapmamalarını öğütleyen…


AKP'ye geçtiğinde "Ben Ülkücü değilim, demokratım" diyen…


Teröristbaşı Öcalan'a "Ermeni dölü" dediği için sonradan "Abdullah Öcalan'a "Ermeni dölü" demiştim. Şimdi bunu hatırlarken bile tüylerim diken diken oluyor. Çok ayıp ettim. Çok utanıyorum. Özür diledim, ama hala büyük utanç duyuyorum" şeklinde defalarca özür dileyen…


Dinlerarası diyalogu kendi düşüncelerine referans yapan…


Velhasıl böyle birine MHP'yi teslim etmek adına imza ve destek verenler, başınızı iki eliniz arasına alıp düşünün bakalım…


MHP ve Ülkücü Hareket kendi özünden çıkınca, ruhsuz bir cesetten farkı kalır mı?


Böyle bir hale getirilecek parti üzerinden "İktidarrrrr" naraları atmak yerine, hazır AKP iktidarını değerlendirmeniz gerekmiyor mu o halde?


"Ülkücü değilim" diyen MHP'yi yönetemez.


18 Mart 2018 tarihinde gerçekleşecek MHP kongresinde, MHP ve Ülkü Ocakları kökeninden gelen ne kadar aday varsa, isteyen Ülkücü istediği adayı bu kongrede desteklemelidir.


Olağanüstü kongre MHP üzerinde oynayan oyunun ve hesabın adıdır. MHP'yi mahkemeye verenler bunu taçlandırmıştır.


Olağan kongre ise MHP'nin demokrasi bayramı olacaktır.

Fildişi Kulede Siyaset Olmaz. Başbuğu Örnek Alın!
Mesele yazdıklarınızın hiçbiri değil. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Asıl mesele 40 yıllık bir hareket, herşeye rağmen kutlu bir dava ve son 20 yılda gelinen başarısız netice. Herkes kötü, herkes aptal, herkes ajan, herkes bilmem ne? İhraçlar, kırgınlar, küskünler, kıyılarda köşelerde unutulanlar... Ülkücüler sahipsiz, kadrolar sürgün, akademisyenler, ogretmenler, amirler, memurlar tarumar... Gençlerimiz işsiz, hedefsiz, sahipsiz, AKP gençlik kollarına kaptırılmış. AKP il ve ilçe teşkilatları sizlerin eseri "eski ülkücü"ler ile doldu. Rahmetli Başbuğumuzu o zamanın zor şartları ve maddi imkânsızlıklarına rağmen Çanakkale ilimizde defalarca ağırlamamıza rağmen; bunca maddi devlet ödeneği ve günümüzün imkânları çok fazla iken Milliyetçi Hareket niçin Balgat'a hapsedilir? Türk Milleti ile temas etmeden, millet ile buluşmadan nasıl iktidar olunur? Başbuğumuz Yahudi Haham Başı ile bile görüşür, devlet meselelerinde başbakanmış gibi davranırdı. Devlet adamlığı da budur. Kedini kulesine hapseden, milletinden kopuk, iletişimi kopuk, empati yok, sempati yok... Siyaseti Allah aşkına kime yapıyorsunuz. Balgat'ta birbirinize siyaset ile iktidar olunmaz... Haydi eyvallah.
Mehmet Vehbi TAYYAR8.3.2016
Delegeler ??
Sizin bu haberinizden anladığımız delegelerin yarıdan fazlasının sicilinin bozuk olduğu, böyle bir durumda dahi sayın bahçelinin istifa etmesi lazım ki delegelerini bile tanıyamıyor ??
???18.2.2016
yakışmıyor..
yıldıray bey yıllardır sızı takıp ederım.mhp lı oluşumuz ve cızgımıde hıç sapma olmadı .ıl delegelıgı .belde ve ilçe görevlerı .belçıka turk fed görevlerınde bulundum.aılecek demeyımde sulalecek mhp lıyızdır.mhp lı oluşumuzun cezalarını çekıyoruz.temmuz secımın sabahı ilçe beledıyesı mhp ye çalıstı dıye iş yerıme sudan bahane ile muhur vurdular.tekrar açmak zorunda kaldılar..kendımızı anlata mıyoruz..istişareler terk edıldı.atama ile sucu bucu dıye ayrımcılıkla ugrasmaktan partıcılık ve dava suurunu istişareyı unuttuk.danışma toplantılarını unuttuk teşkılat zıyaretlerını unttuk.8 vekıllı 12 vekıllı dönemlerde bıle teşkılatlar acıktı .secımden secıme teskılat ve secmen zıyaretı olmaz secım bıttı kapıya kılıt vur secım önü olmaz ...bu tur cekırdek kabugunu doldurmayacak işlerle ugrasmayacak kadar buyuk bır camı ve partıyız.kendımızı ve durusumuzu haklılıgımızı anlatamıyoruz...herkes kendı zemının tutmaya çalısıyor secmene ve partılıye hızmet yok.daha çok şeyler var ama yazılmıyor...diğer partıler ilçe ilçe gezıyor istişareler edıyor.bız ise bakıyoruz. gec kalıyoruz önumuzdekı secımler var şimdiden kongre yapılsa yapılmış olsa ardından aday belırleme ve ılçe kongre çalısmalarını 2017 mayısına kadar bıtırmış olsak kötümü olur .kendı delegemız oy kullanacak neden 2018 kadar zaman atılıyor neden 2018 zemın ve secmen kaybedıyoruz .hızlı ve istişarelı bır çalısma başlatılmalı kendı kongremızden nedn yapamaz olduk .mesele devlet bey lıder meselesı değil .partıye ulaşamamak istişare ve kadrolar...elımızın altında kayıp gıdıyor...isterdık kı mıllette bunu beklıyordu ama olmadı devlet bey kongre kararı almalıydı.alabılseydı karşısında adayda olmazdı .bu durumlarada gelınmezdı lutfen adaylarımıza karalama sucu bucu gıbı yaftalama işlerınde vaz gecelım hepsı bızım degerımız lutfen saygı duyalım..MERAL HANIM...SÜLEYMAN BEY...SINAN BEY...KORAY BEY...NIDAI BEY...SELIM BEY ...HEPSI BIZIM DEGERIMIZ KARALAMA VE sucu bucu yaftalaması bıze ve camıamıza yakışmıyor.kendı camıamıza haın damgası vuruluyor ayıp oluyor yakışmıyor..
Ahmet BAYKARA16.2.2016
ulkucumu turkucumu ?
Bunlar kasarlanmis MHPyi bu,duruma dusurmek icin secimde bilerek calismayi kehren yapmislardi aday gosterilmeyenler bahceliyi basarisiz olsun diye basbugun rahmetinden sonra yapilan kurultayi unutmamislardir insallah.
nuri ates9.2.2016