ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KAPATMA DEĞİL, YENİ ATAMA / Yıldıray Çiçek 4415 okunma - 23 Şubat 2016

1 Kasım seçimleri sonrası, milletvekili adayı yapılmayan ve milletvekili seçilemeyen 3 kişinin başlatmış olduğu MHP'de imza toplama gündemi, MHP hakkında en çok çıkan haberlerin başında gelmektedir. Olağan kongre tarihini belirlemiş MHP'yi sürekli bu gündemle meşgul ediyorlar. Türkiye gündemine odaklanması gereken MHP'yi, sürekli yalan ve iftira kaynaklı haberlerle, kara propagandalarla yıpratıyorlar. 8 ay sonra kongre takvimini başlatacak MHP'yi mahkemeye verecek kadar da bir telaş hali, aslında amacın bir intikam duygusundan başka bir şey olmadığını gösteriyor. Yoksa gezmediği parti kalmayanların, geçmişi (Marksist) olduğu ortaya çıkanların "Ülkücülük" ruhu ile ne bir bağı olacak ki, bu telaşlı hallerine fazilet yükleyelim? 


MERAL ABLAYA MEKTUP!

 http://www.yildiraycicek.com/makale/5654/meral_ablaya_mektup.html#.Vswuq5yLTDc

SİYASETTE ORGAN NAKLİ VE GEÇMİŞİ OLMAYANLARIN SAHTE MASALLARI

http://www.yildiraycicek.com/makale/5735/siyasette_organ_nakli_ve_gecmisi_olmayanlarin_sahte_masallari.html#.Vswuy5yLTDc


Zaten imza veren birçok delege de bu durumu bildiği için bu isimleri ne savunuyor, ne sahipleniyor. "Bizim genel başkanımızla bir problemimiz yok" diyerek farklı gerekçeler ortaya koyuyorlar. Yoksa Ülkücü delege "Ben Ülkücü değilim, demokratım" diyeni, Ülkücülerin lideri yapacak değildir.


Bu tartışmalar sürerken, MHP Genel Merkezi 1 Kasım sonrası MHP Lideri Devlet Bahçeli ve MHP yönetimi ile bağını koparan, MHP'nin kurumsal kimliğini tanımayan birçok MHP İL Başkanını görevden aldı. Bu görevden almalar sonucu "Teşkilatlar kapatıldı, teşkilatların kapısına kilit vuruldu" gibi gerçeği yansıtmayan ya da farklı anlamlar çıkarılacak propagandalara başladılar.


Şimdi bir il başkanı görevden alınıp, ertesi gün yeni bir il başkanı göreve atanınca bunun adı nasıl "Teşkilatın kapısına kilit vuruldu" olabiliyor ki?


Bir il başkanı görevden alınıp, o ilin Ülkü Ocakları eski il başkanı göreve atanınca, o MHP İL Başkanlığı nasıl kilitlenmiş oluyor?


Bir il başkanı görevden alınıp, yerine 4 yıl davası için cezaevinde yatıp, idamla yargılanmış birisi il başkanı görevine atanınca, o MHP İL Başkanlığı nasıl kilitlenmiş oluyor?


Bir il başkanı görevden alınıp, yerine o ilde MHP Merkez İlçe Başkanlığı, MHP Meclis üyeliği yapmış ve o ilin MHP Belediye Başkan Adayı olmuş biri atanınca, o MHP İL Başkanlığı nasıl kilitlenmiş oluyor?


Bunun adı o halde "KAPATMA" değil, yeni bir "ATANMA" oluyor.


Sen Liderin emri altındaki il başkanı olacaksın ve 1 Kasım sonrası ülke meseleleri hakkında her söylediği söz haklı çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ait sözleri, açıklamaları kendine ait sosyal medya sitelerinde bir paylaşım dahi yapmayacaksın. Bunların içinde maalesef ameliyat olan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye "Geçmiş olsun" deme nezaketi ve terbiyesi göstermeyenler bile vardı. O nezaketi göstermiş gibi yapanların kendi sayfalarında ise MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye her türlü hakaretin, terbiyesizliğin yapılmasına onay verdiler. Bir il başkanı da sosyal medyadan yazmış, "Bizim olağanüstü kongre imzalarımızı takmayanı, bizde takmıyoruz" diye…

Ülke gündemine odaklanması gereken il başkanı MHP'de "Değişim" için basın toplantıları düzenliyor, "Ben Ülkücü değilim" ifadesi ağzından çıkmış ablalarını MHP Genel Başkanı yapma hayali için propaganda yapıyordu. Bu da yetmiyor, sanki o koltuklara mahkeme kararıyla oturmuşlar gibi, MHP'nin mahkemeye verilme dosyasına imza atmışlardır. Sen o ilin MHP İl Başkanısın, 8 ay sonra MHP'nin ilçe kongreleri başlıyor. Madem MHP'de bir yönetim değişikliği istiyorsun, yap kongrelerini, gel MHP olağan kongresinde demokratik hakkını sandığına gir göster…


Ülkücüleri birbirine düşürmeye çalışan, birliği ve beraberliği zedeleyen bu ortamı niye yaratıyorsun? 


Bu "Değişim" isteyenlere destek verenlerin sayfasına girin, tek tek inceleyin küfür ve hakaret dışında barınan hiçbir şey yoktur.


Adam 40 parti gezmiş ablasını, 4 yıllık MHP'li ve dünü Marksist olduğu ortaya çıkan adamı MHP Genel Başkanı yapmak için, ömrünü davasına, partisine vermiş, her türlü fedakârlıkları yapmış MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye olmadık hakaretler ediyor ve edilmesine müsaade ediyor. Sonra görevden alınınca mağdur ve mazlum edebiyatları yapıyor.


Başbuğ Türkeş, Ülkücülere eğitim verirken "Emirlere mutlak itaat lâzımdır. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz kimselerle dâvamız yürümez. Her şeyde örnek olmak lâzımdır. " diye haykırıyordu. Ülkücü böyle yetişmişti ve böyle yetişmesini istiyordu. Ama şimdi bakıyoruz "Ben eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım" diyenin peşinden gidince ölçüleriniz de değişmiş anlaşılan…


Geçtiğimiz yıllarda yazdığım bir yazımda şöyle seslenmiştim:


"MHP Genel Merkezi'nin kendi çalışma düzenini kurma ve ekibini oluşturma yetkisi de demokratik hakkıdır. MHP Genel Merkezi bu hakkını kullanmıştır.


Değişim cephesinden feryat eden ey Ülkü Ocakları eski başkanı! Sen hiç mi kendine bağlı Ülkü Ocakları İl Başkanı görevden almadın?


Değişim cephesinden feryat eden ey MHP eski İl Başkanı! Sen hiç mi kendine bağlı ilçe başkanını görevden almadın?


Yani nedir bu feryat? Teşkilatların yapısında (sende, sizde) kendinize uyum sağlamayanlara karşı bu tür tavırlar takınmadınız mı?"

 

Ne demişler: Doğruyu söylersen, hiçbir şeyi hatırlamak zorunda kalmazsın.


Türkiye bu halde iken en çok Ülkücüler birliğini, beraberliğini disiplin içinde korumalıdır. Ülkücü şuurda her daim açık olmalıdır.

Mhpnin demokrasi anlayışı
Yıllardan beri yavaş yavaş fikrinden uzaklaşan partimiz son seçimden sonra tavan yaptı artık yavaş yavaş uzaklaşma yok. Genel başkanımız sıkılmış olacak ki yavaş yavaş bu iş bir an önce olsun istiyor. MHP artık bu siyasetle tarihte yerini alacaktır ve saygıyla anılacak tek isim başbuğ Alparslan Türkeş olacaktır. Siz parti binalarına değil milyonlarca ülkücünün kalbine kilit vurmak istiyorsunuz, sizde haklısınız iktidar olmak için siyaset yapmıyorsunuz bari koltuk siyaseti yapayım diyorsunuz. İnşallah bahçeli ve ekibi bu kurultayda gider gitmezse dava gidecek.
Kadir Akatan 23.2.2016
MHP asla kıtle partıı olmamalı
Elli yıllık fikrimın partısıne bir nifak ekildi,7 Hazıranda birlik içinde sıyası ortamda MHP için kesintisiz çalışan Ülkücü kadro 1Kasımda bir ihanet çemberine yenık düştü.neden Bahçeli aşağı Meral yükarı sloganıyle MHP seçmenı uyuşturulurken Genel Merkez suskun Bağlgat,ta adeta uyur vazıyette olmuştur.Bu sayfayla partiye ulaşabildiğim kadar tepkı gösterdim.Çıkın meydana Ülkücü kadro efsunlandı dememe rağmen ses çıkmadı.Sn gn. başkanım Ankara İktisadi ve Ticarı İlimler Akademisinde okurken tanıdığım .Bu oyunları başta bozmalıydı.Koray efendi seçilmış olsaydı 41,vekil bu tepkinın içinde asla olmayacaktı.Parti seçmenı keskin bir ayrışmaya düşmeden Lider Meral hn ve Sinan oğanın tezgahlarını derhal Ülkücü camıaya anlatmalı.Bu tezgah 2018 kongresı beklenmeden erken bir kongre ile sindirilmeli .Geçmişte partiden disiplin suçuyla atılanlar veya fesih olunan sözde ülkücü kadro varını yoğunu kullanıp partıyı yok etmek için sahnede.Benim bulunduğum ilde il merkezınde partili olup yönetime karşı olanları sayıları 5-6 gurup olup tümüde bir birine karşı .İl partı teşkilatı adeta yerın altına sinmiş durumda,ben ölümüne kadar Ülkücü ve MHPlıyım.Benim liderım dürüstlük timsalı Ülkü devi Devlet Bahçelidir
Şinasi Hatinoğlu23.2.2016