ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DALDAN DALA ATLAYAN MAYMUNLARIN İFTİRALARI / Bahadır Çoban 1015 okunma - 04 Şubat 2016

Hikâye şöyle başlıyor…

Beş maymunu büyük bir kafesin içine koyan bilim adamları kafesin üstüne bir salkım muz, kafesin ortasına da bir merdiven koyarlar. Her bir maymun merdivenleri çıkarak muzlara ulaşmak istediğinde dışarıdan üzerine tazyikli su sıkılır. 

Yere düşen ve sırılsıklam ıslanan maymunun yerine bir yenisi atılır. O da aynı şekilde tazyikli suya maruz kalır. Beş maymunun da sırayla denemeleri başarısızlıkla sonuçlanınca maymunlar bir daha muzları almaya cesaret edemezler.

Su kapatılıp maymunlardan birisi dışarı alınır, yerine yeni bir maymun konulur.  Yeni maymunun ilk yaptığı iş, koşup tepedeki muzlara ulaşmak için merdivene tırmanmak olur. Fakat diğer dört ıslak maymun buna izin vermez ve bir de yeni maymunu döverler. 

Daha sonra maymunlardan biri daha yeni bir maymunla değiştirilir. O da merdivene ilk yaptığı atakta dayak yer. Bu maymunu en şiddetli ve istekli döven de biraz önce diğerleri tarafından engellenen ve ilk dayağı yiyen yeni maymundur.

Islak maymunlardan üçüncüsü de değiştirilir. Bu da ilk atağında diğerleri tarafından cezalandırılır. Diğer dört maymundan yeni gelen ikisinin, en yeni gelen maymunu niye dövdükleri konusunda hiçbir fikirleri yoktur ama en iştahlı dövenler de onlardır. 

Sonra en başta ıslanan maymunların dördüncü ve beşincisi de yenileriyle değiştirilir. Bu maymunlar da muzları almaya yeltendiklerinde onlardan önce değiştirilmiş maymunlar tarafından dövülerek yukarı çıkmaları engellenir. 

Tepelerinde duran muza neden uzanmamaları gerektiğini bilmedikleri halde hiçbir maymun merdivene yaklaşmaz. 

***

Günümüzde insan kılığında dolaşan öyle maymunlar var ki Darwin'in evrim teorisini haklı çıkarmak için geri zekalılıkta birbirleriyle yarışıyorlar. 

Maymunun biri çıkıyor "Devlet Bahçeli MİT ajanıdır" diye bir yalan üfürüyor. Kafese sonradan eklenen maymunlar işin aslını astarını öğrenmeden bu edepsiz yalanın borazanlığını üstleniyor.

Maymunun biri çıkıyor "Devlet Bahçeli Cuma namazı kılmıyor" diyor. Maymunlar haberin gerçekliğini dahi sorgulamadan gönüllü tellallığa soyunup iftirayı her köşeye yayıyor.

Maymunun biri çıkıyor "Devlet Bahçeli uçağa binmekten korkuyor" diyor. 57.hükümet zamanındaki Türk dünyası ziyaretinden bu yana Sayın Bahçeli birçok defa uçakla seyahat etti, ama gel de maymuna anlat! Zekâ yok ki... Önceki maymunlardan gördüğünü okumaya devam ediyor.

Maymunun biri çıkıyor " Devlet Bahçeli Recep Tayyip Erdoğan'la bir evde gizlice görüştü" diyor. İspatla, kanıt göster diyorsun; maymun o kulak tırmalayan ciyaklamasını yapıp ormana doğru kaçıyor.

Maymunun biri çıkıyor  "Devlet Bahçeli genel merkezde evlilik programları izliyor" diyor.

"Sabahtan akşama kadar evlilik programı izleyen bir lider Türkiye'nin meselelerini nasıl bu kadar detaylı tahlil edebilir" diye soruyorsun, beyin kıvrımları iptidai kalan maymun cevap veremiyor.

Devlet Bahçeli'ye atılan iftiraların en hararetli savunucuları kafese sonradan giren maymunlar oluyor. Neyi neden savunduğunu bilmeden birilerinin attığı yalanın peşine takılan cahil, ahmak, beyinsiz maymunlar!

***

Bilirsiniz, maymunların en önemli meziyetlerinden birisi de menfaatleri için daldan dala atlamalarıdır. Bir maymunun hayatı ağaçtan ağaca yemiş aramakla geçer.  MHP lideri Devlet Bahçeli'ye çamur sıçratmaya kalkanların geçmişlerini irdeleyince de görüyoruz ki ömürleri menfaat için daldan dala atlayarak, parti parti gezerek geçmiş.

Kimisi Abdullah Gül'ün ve Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı…

Kimisi ANAP'ın eski milletvekili…

Kimisi hala Demokrat Parti üyesi…

Kimisi de ulusalcı geçinen Yeniçağ'dan Maocu Aydınlık'a transfer olmuş!

Kafese sonradan sokulan maymunlardan olan Rahmi Turan geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı hakaret dolu yazısının satır aralarında Devlet Bahçeli'ye övgüler yağdırmayı da ihmal etmiyor. Sayın Bahçeli'nin milletvekili maaşını hiç almadığını, hayır kurumlarına bağışladığını söylüyor.

"Devlet Bahçeli, insan olarak namuslu biri" diyor.

"Hırsızlığın revaçta olduğu, sahtekârların, rüşvetçilerin, ahlaksızların el üstünde taşındığı günümüzde, dürüst kalmak önemli bir özellik." diye de ekliyor.

Sadece o değil…

MHP'de olağanüstü kurultay için harekete geçen genel başkan adayları bile lafa başlamadan önce besmele çeker gibi Devlet Bahçeli'nin dürüstlüğünü, dava adamlığını, vatanseverliğini anlatmak zorunda kalıyor. 

İyi de bu kadar güzel meziyetlerini saydığınız bir lidere bu kadar çirkin ithamları nasıl reva görebiliyorsunuz ey maymunlar!

Menfaat maymunluğu yaptığınız kadar biraz da insan olmayı deneseniz…

Makaleyi Hemen Yorumla