ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MHP’Yİ KURTARMADAN TÜRKİYE’Yİ KURTARAMAYIZ DEMEMEK İÇİN… / Burak Özcan 408 okunma - 02 Şubat 2016

Son günlerde CHP’li köşe yazarlarının kaleme aldıkları yazıları okuyor musunuz?

Gerçekleşen kongre sonrası bile büyük bir çoğunluğunda geleceğe dair umutsuzluk hakim.

Partilerinin önümüzdeki dönemlerde gerçekleşecek olan seçimlerde de başarısız olacağını düşünüyorlar.

***

Hatta “CHP’yi kurtarmadan Türkiye’yi kurtaramayız” diyenler bile var.

***

CHP’ye kurtarma operasyonu yapılması gerektiğini söyleyen köşe yazarları CHP’nin Atatürk çizgisinden uzaklaşmasından şikayetçi.

Gerçekten de Türkiye’nin kurucu iradesini savunması gereken CHP artık tabanından tavanına kadar PKK sevicilerin sirayet ettiği bir parti.

Tepede PKK’yı içinde “barış” gibi süslü kelimeler geçen cümlelerle öven genel başkan yardımcılarından tutunda, tabanda hendeklere destek veren gençlik kolları başkanlarına kadar birçok CHP’li örnek mevcuttu.

Kim olduğunu saklıyorlar ama bir CHP milletvekilinin odasındaki Atatürk portresini “artık bazı şeyler değişmeli”diyerek söküp çöpe attığı da ayyuka çıktı.

***

CHP’ye sirayet eden hastalığın teşhisini yıllar yıllar önce Başbuğ Alparslan Türkeş “Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben Milliyetçi Hareket Partisi’ni kurmazdım” diyerek koymuş ve MHP’yi kurarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma ülküsüne sahip insanlara bir kapı açmıştır.

***

CHP’li köşe yazarların feryatlarını görünce MHP’deki “değişim” masalcıları aklıma geliyor, korkuyorum.

Korkumun sebebi MHP’nin de tıpkı CHP gibi iktidar olmak için tavizler veren insanların eline geçerek, ilkelerinden ve ülkülerinden uzaklaştırılacak olmasıdır.

***

Cemaatin tek çıkış yolu haline dönüşerek maddi desteğini alan, aynı zamanda da Erdoğanların aile dostu olduğu bilinen kişiye bu yüzden karşıyım.

HDP’yi ve Demirtaş’ı süslü cümlelerle pazarlamış kişiye de bu yüzden karşıyım.

***

Atalar ne demiş; ayinesi iştir kişinin lafı bakılmaz.

Seçim ofisi olarak duyurduğu büroya görevinin başında olan Genel Başkan’ın fotoğrafını asmayanların yarın Allah korusun MHP Genel Başkanı olduğunda Başbuğ’un portesini duvardan indirmeyeceğinin garantisini kimse veremez.

Yarın “MHP’yi kurtarmadan Türkiye’yi kurtaramayız” dememek için bugün oynanan oyunların farkında olmalıyız.

Makaleyi Hemen Yorumla