ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SURUǒTAN İSTİKLAL’E UZANAN İSTİKRAR / Burak Özcan 579 okunma - 22 Mart 2016

“Şimdi bu ülkede halkımızın geleceğine güvenle bakabilmesi için istikrar şart. Hele hele, dikkat ediniz, ülkemizde bölücü terörün de, ekonomik terörün de en azgın dönemleri o koalisyon dönemlerinde yaşanmıştır. 2002 yılsonundan bugüne kadar elde edilen kazanımlar, sağladığımız istikrar ve güven ortamı sayesinde gerçekleşti. Biz şimdi diyoruz ki, gelin Türkiye’nin bu istikrar ve güven iklimini kalıcı hale getirelim.”

***

“Bizim 12 yılımızda dikkat ederseniz iki sihirli kavram var; birisi bunun istikrardır, bir diğeri güvendir. Eğer güven ve istikrar olmazsa uluslararası sermaye buraya gelmez, böyle geliyor. Ve kalkınmamızın altında yatan gerçek bu, ama Türkiye’de muhalefet hala bunu çözememiş.”

***

“Türkiye’ye bu zenginliği nasıl kazandırdık, istikrar ve güven ortamı sayesinde. Banka hortumlamalarına, faiz lobilerine, IMF çetelerine, yanlış yatırımlara son verdik. 25 banka batırdı bizden öncekiler, zarar neydi, 40 milyar dolar. Kimlerin iktidarda olduğunu biliyorsunuz, anlatmama gerek var mı? Lafla milliyetçilik olmaz. Milliyetçilik bu ülkeye hizmetle olur.”

***

“Herkes gidip gerçekten çok çok kutsal olan görevini yapıp bu ülkenin milli, manevi değerlerine sadık, hakikaten istikrar ve güvenine katkı sağlayacak adımı atması lazım, şu süreci bence güçlendirerek devam ettirmekte fayda var.”

***

“Şunu net söyleyeyim. 12 yıl başbakan olarak, bir koalisyon hükümetine başbakanlık yapmadım. Tek partili bir hükümette başbakanlık yürüttüm. Ülkeme olan faydalarını gördüm. Bu başarının temelinde siyasi istikrarın, güvenin olması vardır. Koalisyonlarda ise bu istikrarı ve güveni göremezsiniz.”

***

“Bunlardan ülkemiz için fayda bekliyorsak boşuna bekliyoruz. İstikrar ve güven olmazsa yatırım gelmez.”

***

“Eğer istikrar istiyorsak, eğer güven istiyorsak, eğer huzur istiyorsak, gerçekten yerli ve milli bir yapı istiyorsak, milletçe vereceğimiz oyun neyi belirleyeceğini çok iyi düşünmemiz lazım.”

***

Dün “istikrar ve güven” vurgusu yapan bu cümleleri kuruyordu.

AKP’de “biz tek başına iktidara gelmezsek ülke felakete sürüklenir” tezini savunuyordu.

İnandın, tek başına hükmetme yetkisini verdin.

Ve ülkeyi getirdikleri nokta ortada; terör, ekonomi, kalkınma, huzur adına dün ne dedilerse tam tersi oldu.

***

Bugün aynı adam “ben gidersem devlet çöker” diyor.

AKP’de “başkanlık gelmezse her şey daha kötü olacak” furyasını başlattı.

Dün ile bugünün kıyaslamasını iyi yap; Suruç’tan İstiklal’e uzanan istikrarı doğru oku…

Bari bu sefer inanma, aldanma!..

Makaleyi Hemen Yorumla