ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MERAL AKŞENER VE CEVAP BEKLEYEN SORULAR / Bahadır Çoban 2942 okunma - 15 Nisan 2016

Meral Akşener'e "Cemaatle bir bağlantınız var mı" diye sorulduğunda "Olsaydı gururla söylerdim" cevabını vermiş ve bu cevabıyla Ülkücü şüpheleri üzerine çekmişti.

AKP ile 11 yıl boyunca Türkiye'nin anasını ağlatıp sızılmadık devlet kurumu bırakmayan, 2011'de MHP'ye kaset komplosu kurup baraj altına itmeye çalışan malum yapıyla "gurur" kelimesini aynı cümlede kullanmak her babayiğidin ya da anayiğidin harcı değildi.

***

Mesela Meral Akşener'e "PKK ile bir bağlantınız var mı" diye sorulsa muhtemelen Çiller'i anımsatan o ses tonuyla soruyu soranı bir güzel paylar, belki de topuklu ayakkabısını eline aldığı gibi kovalardı. 

Ne var ki fasıl cemaatten açılınca örtülü bir sahiplenme ifadesi olan "gurur" kelimesi araya sıkışıyordu.

***

Cemaatçi olmadığını(!) beyan ederken bile cemaate saygı duruşunda bulunan Meral Akşener'in geçmişte "1980 öncesi Fethullah Gülen'in dinlerarası diyalog modeli uygulanmış olsa sağdan soldan gençler ölmezdi." sözlerini kullanan kişi olması tesadüf olabilir miydi?

Peki, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adaylar arasında neden sadece Meral Akşener'i kast ederek  "Bunlardan birisi vardır ki Fethullah Gülen hareketinin MHP'de görevlendirme girişimidir." demişti?

***

Cemaat'in medya ikonu olan Önder Aytaç ve Nazlı Ilıcak gibi medyatik parselciler MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan isimler arasında yalnızca neden Meral Akşener'i parlatmaya çalışıyordu?

"Kürt devleti kurulsun" ve "Bu seçimde HDP'ye oy verdim" diyen Nazlı Ilıcak hangi samimiyet haliyle Meral Akşener'e "Hiç çekinme çık ortaya" diyebilmişti?

PKK'nın partisine oy veren bu kişi şimdi ne olmuştu da ömrünü terörle mücadeleye adamış ve bu uğurda 4 bin şehit vermiş MHP'yi iktidarda görmek istiyordu?

***

Cemaatin kaçak ajanı Emre Uslu değişimcilerin açtığı davada MHP'ye kayyum atanınca "Unutma baharın en güzel ayıdır Mayıs" mesajını paylaşarak muhayyel olağanüstü kongre tarihine hangi sıfat ve yetkiyle atıfta bulunmuştu?

İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve yakalanmasına yardımcı olana Türk Devletinin 1,5 milyon gibi dudak uçuklatan bir para ödemesi yapacağı bu hukuk kaçkınının MHP'ye birkaç aydır duyduğu ilginin kaynağı neydi?

Emre Uslu'nun bavulcusu Tuncay Opçin kimden aldığı cüretle "MHP'nin kayyumu Devlet Bahçeliydi. Mahkeme yeni kayyum tayin etmiş." açıklamasını yaptı?

***

Değişimci sıfatı taşıyan Sivas eski İl Başkanı mahkemeden 2 hafta önce sosyal paylaşım sitesinden attığı mesajla "Hâkimler kararnamesi yayınlandı ve korktuğumuz olmadı. 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi hâkimi görevine devam edecek. Kongre artık kaçınılmaz" ifadelerini kullanırken mahkeme hâkiminin değişmediği takdirde kurultay kararı çıkacağını nereden bilmişti?

MHP'ye kayyum atayan 12.Sulh Hukuk Mahkemesi Hâkimi Ümran Kaptan'ın gerekçeli kararı ancak birkaç günde açıklayabileceğini söyledikten sadece bir saat sonra kararı kamuoyuna sunmasındaki garabet neyin nesiydi?

MHP Genel Başkan adaylığını açıklayan Koray Aydın "Bozkurt soylu olmayan, bozkurtlara baş olamaz. MHP, ilelebet ve sadece ülkücüler tarafından idare edilecektir. Kimse MHP'yi başkalaştıramaz, dönüştüremez" derken kimi kast ediyordu?

Hedefindeki kişi "MHP'de paradigma değişikliği yapacağız" diyen ve siyasi geçmişinde DYP ve AKP gibi serüvenler bulunan Meral Akşener'den başka kim olabilirdi?

***

Bu ve buna benzer birçok soru bugün hala tatmin edilir cevaplarla muhatapları tarafından yanıtlanabilmiş değildir. Tatmin edilebilir kısmını geçelim, bu sorulara cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyorlar.

Kafasını kuma gömüp bedenini dışarıda unutan devekuşu misali bu uluorta gerçekleri ülkücülerin fark edemeyeceğini düşünmeleri skandal üstüne skandaldır.

Bu kadar emarenin bir araya gelerek tek bir şahıs üzerinde toplanmasına "tesadüf" diyeceksek…

Ortalıkta gezen gaz bulutlarının "tesadüfen" sıkışarak patlamasıyla küçücük bir noktadan kocaman bir evrenin meydana gelmiş olabileceğine de inanmalıyız. Hatta "tesadüfen" oluşan bu canlı âleminde atalarımızın muz peşinde koşan kıllı maymunlar olduğuna da en kalbi duygularımızla iman etmeliyiz.

Ne de olsa "tesadüfler" dünyasında hiçbir şeyin kesinliği yoktur,  değil mi monşer?

Abla
o kadarr.. Bu döneklerin Pesinden gidenleride hayretle takip ediyorum Kardes. Allah bir an evvel uyanmayi nasip etsin bu ÜLKÜCÜ! kardeslerimize. Allaha emanet ol.
idris Sarac27.06.2016