ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TSK'DAKİ İHANETİN ABİLERİ, İMAMLARI! / Yıldıray Çiçek 3781 okunma - 26 Temmuz 2016

15 Temmuz'da gerçekleştirilen alçak darbe girişimin arkasındaki merkezi organizenin Fetullahçı Terör Örgütü olduğu her yönüyle anlaşılmıştır. Her bilgi, her gelişme, her ifade bu örgütü işaret etmektedir. İktidarlar eliyle yargıda, emniyette ve devletin birçok kurumunda güçlendikleri anlaşılıyordu da, TSK içinde bu şekilde hücre kurduklarını, kimse bu derecede düşünemiyordu. TSK'da birçok komutan ve asker cemaatin "abileri ve imamları" tarafından yönetilmiş ve yönlendirilmiş… Ne kadar acı, ne kadar dehşet bir durum!

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın darbe girişimi hakkında gözaltında verdiği şu ifade, acının ve dehşetin boyutunu göstermektedir:

 

"Özel Paşa'nın son üç ayında emir subayı oldum. Genelkurmay'da emir subayı görevine başladıktan sonra Cemaat yapılanması adına bana verilen örgütsel görevleri de yerine getirmeye başladım. Özel Paşa'yı dinleme cihazıyla sürekli dinliyordum. Murat abiden önceki ismini hatırlayamadığım Türk Telekom'da çalışan abi, bana dinleme cihazını verip Paşa'nın sesini kaydetmem talimatını verdi. Paşa'nın her gün sesini kaydettim. Necdet Özel Paşa döneminde iki yıl Hulusi Akar Paşa, iki yıl da Yaşar Güler Paşa Genelkurmay 2. Başkanlığı görevini yürütmüşlerdi. Her ikisinin de emir subayı arkadaşım Binbaşı Mehmet Akkurt'tu. Mehmet Akkurt da Gülen Cemaati'nin bir mensubudur. Ses kayıtlarını onunla birlikte yaptık."

 

***  

İfade veren diğer darbeci komutan ve askerlerin ifadeleri de bundan farklı değil. Onlarda "Cemaat üyesiyim" diyor. Onlarda "Abilerden, imamlardan" bahsediyorlar. Asker ve komutan dendiği vakit Mustafa Kemal Atatürk'ü akla getirmesi gerekenler, örgüt lideri Fethullah Gülen'le anılıyor. TSK için bundan daha büyük kara leke olabilir mi?


Fethullah Gülen'den emir ve talimat alanlar, 15 Temmuz gecesi insan olmadıklarını kanlı darbe girişimiyle göstermişlerdir. Darbe girişiminde bu kadar alçaklık gösterenler, darbe tam gerçekleşseydi sanırım daha büyük bir vahşete imza atacaklardı.


Canavarlık konusunda PKK'lı teröristlerden ne farkı kalmıştır darbeci bu asker ve komutanların?


Kendi halkını tankla ezen, kurşuna dizen, bombalayan asker mi olur?


Gazi meclisi bombalamak nasıl bir ruh hastalığıdır?


MİT'i, Emniyeti, Özel Harekâtı bombalamak nasıl bir manyaklıktır?


Türk milletinin iradesi,  büyük bir tehlikenin önüne geçmiştir. Darbe girişimi başarılı olsaydı işte bu ruh hastaları, işte bu manyaklar Türkiye'nin yönetiminde söz sahibi olacaktı.


Bu zihniyet başta TSK'da olmak üzere, Türk devletinin her kademesinde kurutulmalıdır. Askerlik ruhu ve üniformasını, Fethullah Gülen ile yanyana getirme alçaklığı bir daha asla yaşatılmamalıdır.


Türk devleti bu mücadeleyi yaparken diğer terör örgütlerine alan açacak boşlukta yaratmamalıdır. Her türlü terör örgütünün rahat hareket ettiği alan olan Türkiye bu manada her yönüyle dikkatli olmalıdır. Özellikle PKK ve IŞİD şimdi asker ve polisin durumundan fırsat kolluyordur. Provokasyona en açık günleri yaşıyoruz.


15 Temmuz darbe girişimi bu yönüyle de çok büyük vatana ihanettir. 

Ülkücü farkı
Ülkücüler gibi aslında her yönetici yanındakı emrndeki herkese fulu bakmalı sonuçta fulu bakılan takipten uzak edilmemelidir. İşte fark burada...
Ahmet Güler30.7.2016
Tebrik
Sayın Çiçek ağzınıza yüreyiğinize sağlık,milliyeçi aydın olmanın farkı bu olsa gerek
Mehmet uyar26.7.2016