ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
FETÖ'NÜN MHP OPERASYONU, BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İN FOTOĞRAFIYLA MEŞRULAŞMAZ! / Yıldıray Çiçek 4908 okunma - 06 Ekim 2016

"Fethullah Gülen ile fotoğrafı olmayan tek lider Devlet Bahçeli'dir" diyerek günümüzü değerlendirdiğim de "Ne yani Alparslan Türkeş'in fotoğrafı var diye FETÖ'cü mü diyorsun?" diyen ve MHP'ye yönelik FETÖ operasyonunun içeriğini ve bu operasyonda kullanılan figüranları yazdığımda ise yine buna benzer tepkilerle karşılaşıyorum.

Evet, Başbuğ Alparslan Türkeş'in Fethullah Gülen'le fotoğrafı ve onunla ilgili geçmişte sözleri var. Bu bir gerçek.

Ama Fethullah Gülen cemaati hiçbir zaman MHP'yi, Başbuğ Alparslan Türkeş'i ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi sevmemiştir.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in Fethullah Gülen ile fotoğrafı ve onunla ilgili sözleri bu gerçeği asla değiştirmeyecektir.

Fethullah Gülen cemaatinin, 1992 yılında MHP BBP aracılığıyla bölünürken özellikle Zaman gazetesi ve camilerde dağıttığı broşürler üzerinden üstlendiği misyon ortadadır.

Fethullah Gülen'in geçmişte cemaat mensuplarına sohbetlerinde söylediği ve kameralara aldırdığı konuşmasında Başbuğ Türkeş'e yönelik aynen şunu diyordu: "Milletin sevdiği bir adamdı. Affetmem ben Menderes'i asmalarını, düşünün 33 sene geçmiş, affedemedim ve asılmasının % 50 vebali Türkeş'in boynunda." 

1995 yılında ise Aksiyon dergisinde "Alparslan Türkeş 1. ve 2. Sıra milletvekilliklerini para ile satıyor. Listelerde Ülkücü yok. ANAP ve DYP kökenlileri partiye doldurdu" gibi iftira ve suçlamalarını yapan yine bu cemaat idi.

Fethullah Gülen cemaati Başbuğ Türkeş'in sağlığında asla yanında yer almadı. Ve cemaat mensupları hiçbir zaman MHP'ye oy vermemiştir. Her zaman iktidar olmuşlara ve olacaklara çalışmışlardır. MHP'nin 1999 yılında iktidar ortağı olduğu seçimlerde bile DSP'ye oy vermişlerdir. 

"Alparslan Türkeş'i asla affetmem" diyen Fethullah Gülen, merhum Bülent Ecevit için "Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkânı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..." diyebilmiştir.

Fethullah Gülen eğer Ülkücüleri sevseydi, Başbuğ Alparslan Türkeş ile arası iyi olsaydı 1980 öncesi vatan, millet, din ve bayrak uğrunda mücadele veren Ülkücülere  şu şekilde terörist hitabında bulunur muydu?:

"Türkiye'de az insan öldürülmedi ki. O grup onu öldürttü, öbür grup diğerini. 12 Mart'ta da millet kanlı bıçaklıydı. Asker geldi müdahale etti. 12 Eylül'de yine millet kanlı bıçaklıydı. Millet birbirini öldürüyordu. Birbirini öldürerek bir yere varmaya çalışılıyordu. Bunların hepsi teröristti. O taraf da teröristti, bu taraf da. Ama ad koyuyorlardı. Biri diyor ki: "Ben Müslümanlık için yapıyorum." Öbürü de diyor ki: "Ben toprağım için, milletim için yapıyorum." Diğeri de diyordu ki: "Ben kapitalizme, sömürüye karşı savaşıyorum." Onların hepsi bir kısım laflardı. Kur'an-ı Kerim aynen "laf" diyor. Hiçbir kıymet-i harbiyesi olmayan şeylerdi. Ama öldüren öldürene. Ve herkes bir mefkûre uğruna öldürüyordu." (Fethullah Gülen ile röportaj /Nuriye Akman, Zaman, 23.03.2004) 

MHP Lideri Devlet Bahçeli tüm bunların tecrübesini yaşadığı için her daim Fethullah Gülen cemaatine mesafe koymuştur. Fethullah Gülen cemaati özellikle 2007 genel seçimleriyle birlikte organize bir şekilde MHP'ye saldırıya geçmiştir. 12 Eylül 2010 referandum dönemi ise MHP'ye yönelik saldırıları zirveye çıkmıştır.

MHP'ye yönelik FETÖ operasyonunu Başbuğ Alparslan Türkeş'in Fethullah Gülen'le olan fotoğrafı üzerinden meşrulaştırmaya çalışanlar, "Alparslan Türkeş'i asla affetmem" diyen Fethullah Gülen'in videosu ortada iken size buradan iş çıkmaz.

Fethullah Gülen'in MHP operasyonunda kullandığı bayan için ise "Onu koruyun, ona sahip çıkın" diyerek cemaat mensuplarına yazdığı notlar şuan FETÖ iddianamelerinde yerini almıştır.

Yazımı da Gazeteci-yazar İlhami Yangın'ın yeni kitabı "Cemaat'in İlk Darbesi" isimli kitabındaki anlattığı şu bilgiyle bitirmek istiyorum.

Gülen'in hayatınının ve ilk teşkilatlanmalarının ayrıntılarıyla gözler önüne serildiği bu kitapta, Fethullah Gülen'in 1993 yılında Başbuğ Alparslan Türkeş'e yaptığı bir teşekkür ziyareti anlatılıyor. İlhami Yangın, Gülen ziyareti sonrasında Alparslan Türkeş'in bürosunda dinleme cihazı arattırdığını yazıyor...

İşte Gülen'in o ziyaretinin "Cemaat'in İlk Darbesi"nde geçen ayrıntıları:

"Cemaat lideri Fethullah Gülen, Türk Kurultayı tamamlandıktan sonra, okul açma çalışmalarına verdiği desteğe teşekkür etmek için, Alparslan Türkeş'i özel bürosunda ziyaret etti.

Fethullah Gülen'le beraber gelen koruma (veya şoför) içerideki odalardan birinde beklemişti.

Ziyaret sonrası Fethullah Gülen bürodan ayrılınca Türkeş, "Aman evlâdım, sağa sola iyice bakın, bu adamlar dinleme uzmanı" diyerek, telaşlı bir şekilde, büronun aranmasını istedi.

*** 

MHP geçmişten günümüze bu cemaatin hiçbir günahında ortak olmamıştır. Belki sosyal ilişkilerinde yanlışı, eksiği olmuştur ama asla millete ihanet noktasında zerre vebali olmamıştır. Başbuğ Alparslan Türkeş'in fotoğrafları ve sözlerine de bu yönüyle bakmakta fayda vardır.

MHP bunların oyuna bile talip olmamıştır.

Bunun delili MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran seçimlerden 1 ay önce milyonların huzurunda "Fethullah Gülen Cemaati ile biz her zaman mesafeli olmuşuzdur.  Onlar da bizi fazla sevemediler." şeklindeki sözleridir.

 

O yüzden hiç kimse Başbuğ Türkeş üzerinden FETÖ'nün MHP operasyonunu meşrulaştırmaya çalışmasın… 

 

FET֒NÜN MHP’DEKİ FİGÜRANI

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1715122992073084/

KİRLİ İLİŞKİLERİNİZİ BU FOTOĞRAFLA MASKELEYEMEZSİNİZ...
---BİZE BU FOTOĞRAFI GÖNDEREN ARKADAŞIM...BU FOTOĞRAFTAN NE ANLADIN...? ---RAHMETLİ BAŞBUĞ BURADA FETO'YA NEYİ VAAD EDİYOR...? ---SEN BENİ MEZARDAKİ ÖLÜLERİNİ BİLE AYAĞA DİKEREK DESTEKLERSEN...DEVLETİ SANA VE ÖRGÜTÜNE TESLİM EDECEĞİM Mİ DİYOR...? ---ŞAKİRTLERİNİ MİLLETVEKİLİ YAPACAĞIM...BAKAN YAPACAĞIM MI DİYOR...? ---SENİN KUCAĞINA OTURUP ÜLKEYİ PARSEL PARSEL SANA PEŞKEŞ ÇEKECEĞİM Mİ DİYOR...? ---GİTTİĞİM BÜTÜN ÜLKELERİN DEVLET ADAMLARINA SENİN İÇİN REFERANS OLACAĞIM MI DİYOR...? ---SEN BU ÜLKEDEN GİDERSEN SANA OLAN HASRETLİĞİM OKYANUS ÖTELERİNE TAŞAR MI DİYOR...? ---TÜRK ORDUSUNU BİRLİKTE TASFİYE EDECEĞİZ...YARGIYA SENİN KULLARINI ATAYACAK...SİLAHLI KUVVETLERDEKİ İKTİDARIMIZA MANİ KOMUTANLARI ZİNDANLARA TIKARKEN BEN DE O DAVALARIN SAVCISI OLACAĞIM MI DİYOR...? ---SENİN KULLARINA ÖZEL ZIRHLI ARAÇLAR...KORUNGANLI MALİKANELER...CEPLERİNE BOL ŞINGIRDAKLI PARALAR KOYACAĞIM MI DİYOR...? ---SÖYLE BAKALIM RAHMETLİ BAŞBUĞ... EFENDİYİN YOL VE BAHT SEVDALISI FETO DALLAMASINA...TÜRK DEVLETİNİN İSTİKLALİNİ...ÜLKENİN TAPUSUNU MU VAADEDİYOR...? ASLOLAN FOTOĞRAFLAR DEĞİL...FOTOĞRAFLARDAKİ YÜKLEM VE BİR ARADA OLUŞ MAHİYETİDİR ARKADAŞ...? ---RAHMETLİ CENNET MEKÂN BAŞBUĞ ALİCENAP BİR ADAMDI...BÖYLE TOPLANTILARDA PROTOKOL GEREĞİ YANINA OTURUP HAL HATIR SORANLARA SEVECEN YAKLAŞIR...GÜLER YÜZ GÖSTERİRDİ...ANCAK HERKES BİLİR Kİ VATAN HAİNLERİNE...TÜRK MİLLETİNİN DÜŞMANLARINA VE TÜRK DEVLETİNE KASTEDENLERE KARŞI ŞİDDETLİ...GAZAPLI BİR TAVIR ALIRDI... BİRAZ AKILLI OLUN...FERASETLİ OLUN... HER GÖRDÜĞÜNÜZ RESME KENDİ İKTİDAR GÜDÜLÜSÜ KOF AKLINIZDAN YORUM YAPMAK İNSANİ DEĞİLDİR... ÜLKÜCÜLERE VE MHP'YE İFTİRA ÜRETECEĞİZ DERKEN KIÇINIZI ZORLARSANIZ TUMANINIZA MIÇARSINIZ... AYIP YAV...
Kasım PAYLAN11.10.2016