ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
FETÖ SEVDALISI, CHP'NİN AÇIKTAN AŞKI, HDP'NİN GİZLİ AŞKINA BAK SEN ! / Yıldıray Çiçek 1248 okunma - 12 Aralık 2016

"Türkiye'nin önemli gazetelerinden Yeniçağ'a yapılan alçakça saldırı sonrasında bekledim ki Genel Başkanlık Meşruiyetini kaybeden Devlet Bahçeli ya da MHP Genel Merkezi bir kınama yayınlasın.

Heyhat.

Nerede bu Devlet?

Bekledim ki Başbakan, Hükümet Sözcüsü, İçişleri Bakanı ya da herhangi bir Bakan bir kınama yayınlasın.

Heyhat.

Nerede bu Devlet?"

***

Bu sözlerin yazarı, Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu…

Bu seslendiği yerlerden bir ses gelmedi. Fakat CHP ve HDP kendilerine sahip çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizzat gazeteye giderek, HDP'nin sözcüsü PKK'lı Ayhan Bilgin "Yeniçağ gazetesinin yayın çizgisini desteklemiyoruz ama Ankara'daki AKP-MHP ittifakını eleştiren bir yayının basılmasını da kınıyoruz" twitini atarak, HDP MYK Üyesi Murad Mıhçı "Yeniçağ'daki tüm gazetecilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. " demek için KRT isimli televizyona canlı yayına bağlanarak, Yeniçağ'a bu zor günlerinde (!) destek oldu.

Zaten "Nerede bu Devlet" gibi basit yazıların sahibi olan Orhan Uğuroğlu da, MHP'ye "CHP-HDP koalisyon teklifini kabul etmedi" diye sürekli saldıran bir yazardı. Dost gördükleri de görüldüğü gibi kendilerine sahip çıkmıştır.

Yeniçağ gazetesinde yazı yazmasına kim aracı olduysa bir köşe vermişler, basit basit mantık kurgularıyla bu yazarın yapabildiği ise sadece MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığıdır.

Fakat bu şahıs, aynı zamanda Ankara'da yayın hayatını sürdüren Sonsöz isimli bir gazetenin de hem Genel Yayın Koordinatörü hem de Sorumlu Yazı İşleri Müdürüdür. 

Yeniçağ gazetesinde, AKP ve MHP'nin "terörle mücadelede, Anayasa Değişikliğinde ve milli politikalarda" yanyana gelmesine çıldırmış gibi saldırırken,  kendisi CHP'li ve HDP'li koalisyonlar arzularken, ne hikmetse yöneticisi olduğu Sonsöz gazetesinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan yalakalığı yapmaktadır.

Cinsel İstismar Tasarının tartışıldığı ve tasarının tekrar geri çekildiği günlerde, gazetesine "İŞTE REİS" manşeti atıp, "Bir cümlesi ile cinsel istismar affı rafa kalktı" diye Recep Tayyip Erdoğan'ı yücelten de bu şahıstı.

24 saat MHP'ye hakaret edeceksin, iftira atacaksın, saldıracaksın sonra "Nerede bu Devlet?" hikâyeleri yazacaksın…

Sen CHP'ye, HDP'ye, FETÖ'ye sahip çıkıyorsun. Onlarda sana. Meselenin özeti budur.

Eh tabii, sen "MHP, CHP ve HDP'nin koalisyon teklifini kabul etmedi" diye ağıtlar yakarsan…

Bir başka Yeniçağ yazarı, CHP'nin televizyon kanalı Halk Tv'ye çıkıp "Şu gerçeği hep beraber kabul edelim. HDP bir siyasi gerçektir. Birçok MHP'li arkadaşım, akrabam bile HDP'ye oy verdi" şeklinde konuşursa…

"HDP'nin mecliste olması gerektiğini düşünüyor musunuz? Baraj olmasa, baraj %7 olsa mesela" şeklindeki soruya "Benim için bir mahsuru yok" şeklinde cevap veren, Kürdistan haber sitesi yazarını kendine danışman yapan birini, MHP Genel Başkanı yapmaya kalkan bir gazete olursan…

HDP'li belediyelere kayyum atanırken feryat eden, HDP'liler tutuklanırken kendinden geçen, PKK'lı Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmeyen CHP'li kalmamışken, "Anayasa'nın 2. Ve 3. Maddelerini değiştireceğiz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu gerçeği ortada iken  "Devlet Bahçeli'ye mi saygı duyalım; yoksa ''böldürtmeyiz'' diyen Kılıçdaroğlu'na mı?" şeklindeki yazılarına ''CHP dışında yer kalmadı'' başlıkları atan yazarların olursa…

Elbette sana CHP ve HDP sahip çıkacaktır.

Tüm bunlar bir medya kuruluşuna saldırıyı onayladığım anlamına elbette gelmemeli. Basın özgürlüğü konusunda bende bir yazar olarak hassasım. Türkiye'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en çok dava açtığı yazarım. Onun dışında başkaları tarafından da yüzlerce ceza ve tazminat davası açılmış yazarım. Yıllar yaşadığımız tehditlerde bu işin zorlu kısmıdır.

Ama 24 saat MHP'ye saldırıp, safını da CHP-HDP olarak belirlediysen, elbette sana sevdiklerin, dostların sahip çıkacaktır.

"Nerede bu Devlet" diye soracağınıza, birisi PKK'nın büyük partisi olmaya çalışan, diğeri PKK'nın direkt partisi olan "CHP-HDP niçin bizim yanımızda?" diye kendinizi sorgulayın. Zaten FETÖ sevdanız hala gizemini koruyor. Battıkça batmayın…

Anayasanın omurgası, kalbi ve herşeyi olan ilk dört maddeyi koruyan MHP'ye saldıracaksın, "Anayasanın 2. ve 3. maddelerini değiştireceğiz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya çalışan HDP'ye sahip çıkacaksın… FETÖ'yü eleştiren herkesin yazısını sansürleyecek ve o yazarlarla yollarını ayıracaksın…

Sonra adın milliyetçi-ülkücü gazete olacak. Vay be…

YENİÇAĞ GAZETESİNE CHP-HDP SAHİP ÇIKTI

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1781190558799660/

Bilge insan Cok yasa
Beyniniz ihanetden başka düşünceleri barındırmaz sizler için enbuyuk tehlike bilge lider bahçeli çünkü bütün haince yaptığınız oyunları bozuyor çünkü bahçeli şartlar ne olursa olsun önce vatan diyebilen başka düşünceleri barındırmayan büyük bir lider ve devlet adamı.
Nuri Ateş17.12.2016