ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
UYDURDU UYDURDU ŞİMDİ İNKAR EDİYOR! / Yıldıray Çiçek 1152 okunma - 31 Ocak 2017

Ben bu müptezel Sabahattin Önkibar konusunun peşini bırakmayacağım. Vatan Partisi beslemesi bu Doğu Perinçek çocuğunun yalanlarını, ikiyüzlülüklerini,  Başbuğ Türkeş'e olan hakaretlerini, Devlet Bahçeli'ye iftiralarını, MHP ve Ülkü Ocakları düşmanlıklarını sürekli deşifre edeceğim. Ülkücü Hareket kendisine saldıran bu müptezelleri iyi tanısın…

Bu müptezel iki yıl önce "İşte İslam'ın ve Türklüğün Katilleri" isimli bir kitap çıkarmış ve o kitapta Başbuğ Türkeş'e aynen şu cümlelerle hakaret etmişti: -

 

 "Türkeş'in ABD serüveni sorgulanmaya muhtaçtır."

***

 

- "Türkeş katıksız bir ihtilalciydi ve pragmatikti. Diyeceksiniz ki, madem Türkeş komitacı yani ihtilalci o zaman sonra neden demokrasiyi tercih edip partilere girdi ve siyaset yaptı? Başka yolu kalmadığı için."

***

 

- "Alparslan Türkeş pragmatistti ve uluslararası güç dengesini biliyordu. Dolayısıyla onun kendini ve gençliği kullandırması iktidara ulaşma adınaydı. Kuşkusuz bu yapılan asla doğru değildi. Hele hele ülkücü gençler hiçbir şeyin farkında değildi."

***

 

- "Türk milliyetçiliğini cephe ideolojisi yapması iyi olmamış ve esası vatanseverlik ile bağımsızlıkçılık olan milliyetçiliğin faşizm gibi algılanmasına katkı sunarak aslında onu bir bakıma hedefe oturtmuştur."

***

 

- "Parayla ilişkisi iyiydi yani pek severdi."

***

 

- "Gelelim hükme!

Türkeş dava adamı mıydı?

Dürüst olmam gerekirse gözü kapalı olarak öyleydi diyemem.

İnancı, ahlakı ve fikirleri vardı ama uğruna canını verecek bir davası olduğuna inanmam!

Fikri Türkiye'deki pek çok politikacı gibi konjonktüre göre değişti ya da şekillendi."

***

 

- "Alparslan Türkeş de o liderler misali değişen zamana göre ayrı bir kalıba giriyordu. Bir dönem Turancı, komitacı ve ihtilalci, bir dönem Türkçü, bir dönem Türk/İslam sentezcisi, bir dönem darbe karşıtı demokrat ve bir dönem çoğulcu ve de Atatürkçüydü. Sahici olan hangisiydi? Hepsi ya da hiçbiri… Dedik ya iklime ve şartlara göre şekillendi. MHP'yi dükkânı gibi görürdü. Ülkücüleri de önce kendisinin sonra da ülkenin fedaileri. Derinliği yani entelektüel tarafı yoktu. Derviş hiç değildi. Hep asker ve komitacılık tarafı ağır bastı. Hesapları sürekli kendi şahsi eksenindeydi."

***

 

- "Benden sonra MHP ne olur ya da ülke nereye gider gibi açıktan görülebilen bir tasası yoktu. Değil lider adaylarını yetiştirmek, yeni ve iddialı bir kadro kurmak gibi arayışlara hiç girmedi. Milliyetçilik ideolojisini metotlaştıramadı. Milliyetçi bir burjuva ve aydın sınıfını yaratamadı. Mütedeyyin çevrelere güven veremedi."

***

 

- "Yaşlanan Türkeş Türk milliyetçiliğini zenginleştirip metotlaştırmadı ve vizyonlu kadroları yetiştiremedi."

***

 

- "Daha da önemlisi gençliği motive edecek yeni rüzgâr yaratamadı ve MHP milliyetçiliği 90'lı yıllarda tamamen maziyle avunan bir kimliğine büründü. 90'lı yılların MHP'si büyük davaların hareketi değil de Türkeş beyin şeref madalyası kimlikli mütevazı bir dükkânı hüviyetindeydi."

***

 

Kitabın ismi "İşte İslam'ın ve Türklüğün Katilleri" Başbuğ Türkeş'le ilgili içindeki yazılarda bunlar…

Yani bu müptezele göre Başbuğ Türkeş "Türk-İslam" değerlerinin katili…

Köşeye sıkışan müptezel geçen gün köşesinde benim bunları tekrar hatırlatmam, oynadığı oyunu deşifre etmem üzerine aynen şu cümleyi yazdı: 

"Bu arada kitapta olmayan merhum  Türkeş'le ilgili  bazı şeyler, sırf propaganda adına uydurulup yazılıyor haberiniz ola!"

***

"Kitapta olmayan" olmayan diyor! O kitabı sen yazmadın mı, unuttun yazdıklarını…

"Uydurulup yazılıyor" diyor! Hadi ispat et, "kitapta böyle cümlelerim yok" diye…

"Benim Alparslan Türkeş hakkında böyle yazılarım yok" diyemiyor. Yazdıklarına bile "uydurulup yazılıyor" diyor.

Bu adam ya ağır derecede hasta, ya dünyanın en büyük yalancısı, ya bu kitapları başkası yazıp eline veriyor.

Daha önce de belirtmiştim bir kişi hakkında yazı yazıyor, aradan kısa bir süre sonra aynı kişi hakkında bir önceki yazdığının tam tersi yazılar yazıyordu. O yüzden bu müptezelin yazılarını iki ayrı kişi mi yazıyor diye de sormuştum.

Düşünün Başbuğ Türkeş'e bu hakaretleri etmiş bu müptezelin kitaplarını "Eminim çok iyi kitap olacak" diyerek MHP'den ihraç edilmiş Meral Akşener ve yine MHP'den ihraç edilen şu aralar CHP Genel Merkezi'nden çıkmayan ve Halk Tv'de yatılı kalan Ümit Özdağ programlarda elinde sallayarak reklamını yapıyor. 

Çünkü bu isimlerde aynı cümlelerle MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırdığı için onunla tatmin oluyorlar.

Kaldı ki, şimdi de "ABD tipi başkanlığı getirin destekleriz", "Anayasa'nın 2. Ve 3. Maddelerini değiştireceğiz", "Özerkliği getireceğiz" diyen CHP'de operasyon peşinde koşan Ümit Özdağ, Başbuğ Türkeş'e "DİKTATÖR", MHP'ye "ANTİ-DEMOKRAT" diyerek aynı Sabahattin Önkibar'ın baktığı pencereden bakan ve şunları yazan birisiydi.

 "Radikal Türk milliyetçiliğin siyasal organizasyonu olan CKMP/MHP hareketinin Türk demokrasisinin gelişmesine doğrudan katkıda bulanmak gibi bir fikri eksen üzerinde olmadığı açıktır. Ancak parti pratiğinden çok, parti önderlerinin zaman zaman hedefi aşan ve/veya gereksiz açıklamaları, CKMP/MHP hareketini neredeyse Türkiye'deki tek anti-demokratik tavır sergileyen siyasal parti olarak ön plana çıkarmıştır. Örneğin radikal dinciliğin temsilcisi olma iddiasını taşıyan MSP/RP çizgisinde, lider hegemonyası CKMP/MHP den çok daha güçlü iken, CKMP/MHP'nin lider olgusunu sürekli vurgulayışı CKMP/MHP'yi parti içi demokrasiden yoksun tek parti konumuna düşürmüştür. Keza devletin demokrasiden daha önemli olduğu şeklindeki açıklamalar, partiyi, proleterya diktatörlüğünü savunan veya milli egemenliği reddeden partilerden daha anti-demokrat bir konuma itmiştir ." (ÜMİT ÖZDAĞ)

(Sosyo-Politik Yaklaşım Dergisi /1993 /Şubat- Mart Sayısı/ 57-58 ve 59. Sayfa)

*** 

Arkana bunların desteğini de alan müptezel Sabahattin Önkibar haydi çık, "Benim "İşte İslam'ın ve Türklüğün Katilleri" isimli bir kitabım ve Alparslan Türkeş ile ilgili hiç öyle yazılarım yok" desene…

Kim uyduruyor herkes görsün…

O kitapla ilgili iki yıl önce "SALDIRMADIĞI BİR BAŞBUĞ TÜRKEŞ KALMIŞTI!" diye yazdığımda niye sesin, soluğun çıkmamıştı. Şimdi köşeye sıkışınca inkâr ediyorsun…


ÖNKİBAR’IN KİTABINI REKLAM İÇİN ELİNDE SALLAYAN ÜMİT ÖZDAĞ !

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1805747433010639/

Makaleyi Hemen Yorumla