ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KORSAN KONGRENİN FETÖCÜ HÂKİMİ BURHAN YAZ'I HAPİSTE ZİYARET EDİN! NANKÖR OLMAYIN! / Yıldıray Çiçek 10207 okunma - 10 Şubat 2017

1 Kasım seçimleri sonrası MHP'de birçok çevrenin katılımıyla bir operasyon gerçekleştirilmek istendi. Ama bu operasyonun başını FETÖ çekiyordu. Ortada daha 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi olmadan bu operasyonlara dikkat çeken yüzlerce yazı yazdık. FETÖ tehlikesini Türkiye'de en erken gören ve alarm sistemi gibi uyaran lider Devlet Bahçeli olmuştur. Yıllardır FETÖ'nün Türkiye ve MHP üzerindeki oyunları adına hangi uyarıları yaptıysa hepsinde de haklı çıkmıştır.

1 Kasım seçimleri sonrası FETÖ'nün medya, sermaye, yargı başta olmak üzere tüm unsurları MHP üzerinde operasyon için harekete geçtiğinde MHP Lideri Devlet Bahçeli "Bunların içerisinde birisi vardır ki, gelecekte hep beraber göreceksiniz. Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP'de görevlendirilme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın." diyerek MHP üzerinde oynanmak istenen oyunlara dikkat çekmişti.

Biz 15 Temmuz darbe girişimi öncesi birçok olaya canlı şahit olduk. Bunlardan birisi de yargı üzerinden MHP'ye kurulan kumpasla başlamıştır. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'ye atadığı kayyum kararı bu manada işaret fişeği olmuştu. O dönem nasıl bir ilişkiler ağıyla MHP'ye kayyum atandığını yer, olay, diyalog olarak her yönüyle deşifre etmiştik. Birileri sulandırmaya çalışsa da deşifre karşısında cevap dahi verememişlerdi. MHP'ye kayyum atayan hâkimin,15 Temmuz sonrası ilişkiler ağının ortaya çıkmasıyla beraber bu durumun kendisine zarar vereceğini düşünerek yargıdaki yakın çevresine "Hukuken hatalı davrandım kabul ediyorum" şeklindeki günah çıkarmaya çalıştığının duyulması da konunun ilk noktasında durumun ne olduğunu göstermektedir.

Yaşanan bu süreçte en bomba ve arşivlerde muhakkak yer alması gereken konuda MHP'nin Olağanüstü Büyük Kongresi ile ilgili Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından ihtiyati tedbir kararı alınması ve Ankara 25. İcra Dairesi'de Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği tedbir kararını işleme koyması karşısında FETÖ bağlantılarını devreye sokan sözde MHP'li muhaliflerin Ankara 2. İcra Mahkemesi'nden ihtiyati tedbir kararırı kaldıran bir karar aldırması olmuştu.

Tabi bu kararın bir öncesi var. Karar Cuma günü 13 Mayıs 2016 tarihinde, saat 16.30'da alınmıştı. 10 Mayıs Salı günü yani karardan 3 gün önce MHP Genel Merkezi avukatı Yücel Bulut'la sohbet ettiğimde zaten böyle bir karar çıkacağını biliyor ve " Bu hakim cemaatin beyin kadrosunda kesinlikle vazifesi olmadığı halde müdahil olacak. Biz odasına gidip yetkisi olmadığı halde niçin karıştığını sorduğumuzda cevap veremedi. Biz senin cemaatçi olduğunu biliyoruz dediğimde de neredeyse korkudan masanın arkasına atlayacak duruma geldi" diye bilgi veriyordu. Ben bu durumu bildiğim için FETÖ'cü hakim Burhan Yaz 13 Mayıs 2016 tarihinde kararı verdikten hemen sonra, sonuna gülme işareti koyarak "Cemaat vurdu ve gol oldu :)" mesajını sosyal medya hesabımdan atmıştım.

Akşam saatlerinde de MHP Genel Merkezi avukatı Yücel Bulut basın toplantısı düzenleyerek bu hâkimin kime hizmet ettiğini çok net ortaya koyan şu cümleleri kurmuştu: "Kararların işleme alınmasının hemen ardından, Burhan Yaz tarafından henüz ortada açılmış dava dosyası yokken, fotokopileri istemiştir. Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesi, önünde açılan dava dosyası olmadığı halde kararların infazına ilişkin yakından takip etmektedir. Hakimin kimliği partimizce çok iyi bilinmektedir. Hafta mesaisine dakikalar kala verdiği kararın hangi amaca hizmet ettiği tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Mesai bitimine 1 saat kala alınan kararla ilgili mahkeme üyesi hakkında HSYK'ya gerekli şikayet başvurumuzu yapacağız. Ankara 2. İcra Mahkemesi'nin görevli olmadığı halde bu kararı alacağı tarafımızca önceden öngörülmüştü. "

***

15 Temmuz darbe girişimi gerçekleştikten sonra her şey daha net anlaşılmıştır. Hâkim Burhan Yaz'ın gerçekten tam manada FETÖ'nün beyin kadrosunda olduğu, Şemdinli Savcısı olarak bilinen ve TSK'ya kumpas kurmakla anılan Savcı Ferhat Sarıkaya'nın Cumhuriyet gazetesinde çıkan röportajındaki şu ifadelerden daha net anlaşılmıştı:

"Hâkimden 20 bin lira: Ankara'ya yarı yıl tatilinde (Ocak 2007) ailemle birlikte geldim. Hâkim Burhan Yaz (MHP davasında muhalifler lehine kongre kararı veren icra hâkimi) o tarihlerde müfettişti. Benimle irtibat kurdu. Hakkımda suikast iddiaları olduğunu, yurtdışına çıkmam gerektiğini söyledi. Jitem'in suikast yapacağını anlattı. Bir süre benimle Adalet Müfettişi Burhan Yaz ilgilendi. Bana yurtdışına gitmek için 15- 20 bin TL kadar para getirdi."

***

Bu derece de FETÖ'nün içinde yer alan Burhan Yaz 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra saklandığı köyünde yakalandı ve şimdi tutuklu olarak cezaevindedir. Burhan Yaz'ın konuşmaması için cezaevine mesajlar ulaştırıldığı da gelen bilgiler arasındadır. Görevi ve sorumluluğu olmadığı halde bu FETÖ'cü hakimi MHP'de korsan kongre yaptırma için zorlayan kişiler ortaya çıkacak çünkü… Önümüzdeki günlerde gerçekten aksiyon dolu manzaralar yaşayacağız.

Yargıtay'da MHP kongresi için 5-0 karar veren Yargıtay üyelerin ikisinin tutuklu, ikisinin de ihraç olması zaten MHP üzerindeki FETÖ oyunlarının başka bir yüzüdür. Bütün gelişmeleri FETÖ'nün istihbarat toplanma merkezi Fuat Avni'nin an ve an yazması da MHP'ye nasıl bir kumpas kurulduğunun işareti olmuştu.

MHP'deki sözde muhaliflerin onlara karşı da nankör olmaması için önce FETÖ'den tutuklu hakim Burhan Yaz'ı, daha sonra tutuklu Yargıtay üyelerini cezaevinde ziyaret etmeleri anlamlı olacaktır. Kendileri için bu kadar didinen FETÖ'cüler bu yalnızlığı hak etmemektedir!

Hala "MHP'ye yönelik operasyonlarda FETÖ iddiaları yalan" diyenlerin de önce beyin sağlığı, daha sonra da şeref kontrolü yapılmalıdır.

15 Temmuz öncesi MHP, 15 Temmuz günü Türkiye FETÖ'nün elinden kurtarılmıştır. O yüzden  Ülkücüler ve Türk milleti MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye çok şey borçludur.

 

Makaleyi Hemen Yorumla