ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ROSPİ KARAKTERLERE KEMİK ATIYORUM! / Yıldıray Çiçek 1836 okunma - 10 Şubat 2017

“Rospi çocuğu” diyorum. Birçok kişi “bana diyor” diyerek sahipleniyor. Bu kadar da meraklısı var. Bu bir küfür değil karakter tespitidir. İlginç olanı ise adı geçmeyenlerin “o benim, o benim” diye ortaya atılmasıdır.

Birçok “Rospi çocuğunu” deşifre ettiğim için bunlar kendilerini de iyi biliyorlar. Doğal olarak alınganlık yapıyorlar.

Bu “Rospi çocuklarından” birisi sağda solda hakkımda “Orta mektep kaçkını, diplomanı göster, ona ne danışıyorlar” diye yazıp, konuşuyormuş… “Adı nedir, kim yazıyor, kim böyle konuşuyor?” diye sordum. Onlarda adını bilmiyoruz ama “Bir rospi çocuğudur” dediler.

Söylediklerine göre daha önce de “Cemal Enginyurt diplomanı göster diye de” yazmış, konuşmuş… Kimse bu, oldukça ilginç birisi!

Herhalde bu kişinin “diploma” ile ilgili acı bir anısı var. Acaba diyorum, bir inşaatın önünden geçerken, elmalı şekerle kandırılıp bir tarafına “diploma” mı monte ettiler? Her önüne gelene diploma sorduğuna göre unutamadığı bir anısı var…

Bu rospi çocuğu beni kiminle karıştırıyorsa “Ortaokul kaçkını” diyor. Ben “Kayseri Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi” mezunuyum. Liseden sonra okulumun puan durumuna göre Makine bölümünü kazandığım halde, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nden 2000 yılında “Ankara’ya gel” çağrısına uyarak, Kayseri’den Ankara’ya geldiğimden dolayı üniversiteye kayıtımı dahi yaptıramadım. Bana “Ankara’ya gel, burada hizmet et” diyende dönemin Ülkü Ocakları 2. Başkanı Alişan Satılmış’tı. Okulumuzu, ailemizi ve her şeyimizi geride bırakıp Ankara’ya yerleştik. Ankara’da da Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazandım. 2. Sınıfta iken son Erciyes Zafer Kurultayı dönüşü ağır trafik kazası geçirdiğimden dolayı kayıtımı dondurdum. (O gün beraber trafik kazası yaptığım Duran Parlak Ülküdaşımda geçtiğimiz aylarda acı başka bir olay sonrası hayatını kaybetti. Onu da rahmetle anıyorum)

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde Ortaöğretim başkanlığını, Ülkü Ocakları Dergisi, Genç Arkadaş ve Türkü dergilerinin yayın yönetmenliğini ve Ülkü Ocakları Genel Sekreterliği yaptım. Şimdi de MHP Genel Merkezi’nde görev yapıyorum.

Yani 2000 yılından itibaren Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde, sonrada MHP Genel Merkezi’nde davamıza hizmet ediyoruz. Kayseri Ülkü Ocaklarından Ankara’ya uzanan bir hayat hikâyesi yani anlayacağınız.

Biz Ülkü Ocaklarında mum ışığında ısınıp uyuduğumuz günleri biliriz. Bu rospi çocuğu her kimse belki de dönemin iktidarlarını yalıyor ve patronlarının iş takipçiliğini yapıyordu.

Bazı arkadaşlarım bana çok kızıyor. “Bu rospi çocuklarına niçin bu kadar çok zaman ayırıyorsun, niçin bu kadar uğraşıyorsun” diyorlar… Elbette durduk yere yazmıyoruz. Yazdıklarım genelde hep savunma ve cevap yazısı oluyor. Bu rospi çocukları benim için bir nevi eğlence oluyor.

Bu rospi çocuğunu yakından tanıdığını söyleyen birisi de bir dostum aracılığıyla beni aradı ve “Bu sübyancı, tacizci, kumarbaz, vücudunda kandan çok alkol olan bir zavallıya niçin bu kadar zaman harcıyorsun” dedi. Tiksindim ve haklısınız dedim.

Bizim ahlaksızlık diplomamız yok!

Bizim kumarbaz diplomamız yok!

Bizim alkolik diplomamız yok!

Bizim önüne gelene iftira atma diplomamız yok!

Bizim yazılarımızda yalan yazma diplomamız yok !

Bu rospi çocuğunu tanımıyoruz her kimse, belki de sorsanız bu konuda en yüksek diplomaların sahibidir.

Ama ne güzel söylemişler: Mey biter saki kalır, renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsa da; Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.

Rospi çocukları rezil oldukça cevap veremiyor, bu sefer sadece iftira atarak ve hakaret ederek üste çıkmaya çalışıyorlar.

Allah böyle yapışkan mikroplardan herkesi korusun…

Havlasın dursunlar, her havlayana kemik atma kabiliyetimiz var.

Köpeğe sormuşlar:
— Niçin havlayıp duruyorsun?
— Yürekliliğimden… demiş köpek..
— Öyleyse gerin niçin gelip gidiyor?
Köpek yanıtlamış soruyu:
— Korkumdan!

Makaleyi Hemen Yorumla