ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KEMAL KILIÇDAROĞLU, DOĞU PERİNÇEK MİLLİYETÇİLERİ! / Yıldıray Çiçek 8851 okunma - 21 Şubat 2017

Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz aylarda "Benim hayret ettiğim şu, 'Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyorum' diyen kişiyle nasıl Milliyetçi Hareket Partisi yan yana geliyor? Benim aklımın almadığı bu." Şeklinde bir açıklaması olmuştu. "Hayır" cephesinde yer alan, MHP'den ihraç edilip CHP'nin ve Doğu Perinçek'in çatısı altına sığınanlarda hep bu tür cümleler kurarak MHP'ye saldırıyorlar. Bunlarla hiçbir bağı olmayan kimi samimi Ülkücü de Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte söylediği sözlerden dolayı bu durumu elbette sorguluyor. Onları bu şer cephesinden ayrı tutuyoruz.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti, MHP'nin de verdiği sonsuz destekle birlikte şu an PKK ve FETÖ mücadelesinde üzerine düşeni yapıyor.


Doğu ve Güneydoğu'da bölücülük faaliyeti yapacak hiçbir adıma izin verilmiyor ve adeta kuş uçurulmuyor. Bozkurt yürekli asker ve polisler Doğu ve Güneydoğu'da alan hâkimiyetini tamamen kazanmış ve her yer büyük bir temizlikten geçmektedir.


Dün "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti terörle mücadele de bu noktaya gelirken Kemal Kılıçdaroğlu ise hangi noktadadır?

Kemal Kılıçdaroğlu ise yine terör örgütleri PKK'nın, FETÖ'nün, DHKP-C'nin yanındadır.


Hem de 15 Temmuz sonrası bu durumu daha çok yoğunlaşmıştır. CHP'nin mitinginde PKK'lı, FETÖ'cü tutukluların ismini okuyup, mitinge katılan CHP'lilere alkışlatan Kemal Kılıçdaroğlu şimdi ne milliyetçiliğinden bahsetmektedir?


PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile 2-3 yıldır attığı her adım birbirine uyumlu olan ve HDP'yi de yanına alıp MHP'ye 7 Haziran sonrası koalisyon kurmayı teklif eden Kemal Kılıçdaroğlu milliyetçilik üzerine yorumlarını hangi kafayla yapmıştır?


Çünkü gerçekten normal sağlıklı bir kafayla yapılacak bir açıklama değildir bunlar…


7 Haziran seçimlerinde PKK'nın partisi HDP'nin barajı aşması için CHP Genel Başkan Yardımcılarının bile oy verdiği düşünüldüğünde, "HDP'nin barajı aşmasını elbette isterim" diyen Kemal Kılıçdaroğlu PKK milliyetçisi dışında ne olabilir?


"Dün Recep Tayyip Erdoğan PKK ve FETÖ ile yanyana yürüdü, birçok tavizler verdi." diyorsunuz. Elbette bunu inkâr eden taş olur. İyi de bugün PKK ve FETÖ ile direkt yanyana olan, onların her konuda avukatlığını yapan siz değil misiniz Kemal Kılıçdaroğlu?


Hadi çıksın bir tane Allah'ın kulu "CHP PKK'nın, FETÖ'nün yanında değil" desin!


Aklınızı, zekâsını sorgulatacak adımı atabilecek birisi var mı?


CHP'nin sponsorluğunda geçtiğimiz günlerde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen "Türk milliyetçileri Hayır diyor" konulu toplantıda sözcü olarak konuşan Yusuf Halaçoğlu  "Cumhurbaşkanı'nın "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" dediğini unutmadık" demiş…


Ey Yusuf Halaçoğlu!


CHP'nin sponsorluğunda toplantı yaptığınız için mi Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ABD tipi başkanlığı getirin destekleriz" dediğini, PKK'nın kapatılan IMC televizyonunda "Anayasa'nın 2. Ve 3. Maddelerini değiştireceğiz" dediğini, Güneydoğu mitinglerinde ve CHP kongresinde "Özerkliği getireceğiz" dediğini unuttun?


Anayasa'nın 2. ve 3. Maddesinin bunlar olduğunu biliyorsunuz değil mi Yusuf Halaçoğlu?


***

II. Cumhuriyetin nitelikleri

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmi dili, bayrağı, milli marşı ve başkenti.

Madde 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ayyıldızlı al bayraktır.

Milli marşı 'İstiklal Marşı' dır.

Başkenti Ankara'dır.

***


PKK'nın televizyon kanalında bunları değiştireceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu yeni önderiniz mi oluyor?


Mesela yanındaki FETÖ oğlanı, CHP Genel Merkezi'ne Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyarete gittiğinde "Gitme çok komik duruma düşüyoruz" diye uyardın mı?


Bir tarafta PKK ve FETÖ ile MHP'nin istediği şekilde mücadele etme noktasına gelen AKP, diğer tarafta hala PKK'nın ve FETÖ'nün yanında duran CHP!


Siz de işte bu CHP'nin yanındasınız. CHP'nin Halk TV'sinden çıkmıyorsunuz. CHP Genel Merkezi'ni yol eylediniz. CHP'nin hazırladığı videoları paylaşıyorsunuz.


Samimi değilsiniz. Sadece kendinizi rezil ediyorsunuz. Gözünüzü bürüyen sadece Devlet Bahçeli düşmanlığıdır…


"Cumhurbaşkanı'nın "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" dediğini unutmadık" sözünüz, PKK'nın ve FETÖ'nün yanında duran Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında durarak çürümektedir.


Madem "Cumhurbaşkanı'nın "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" dediğini unutmadık" diyorsunuz, o halde Doğu Perinçek'in kadim dostu Sadi Somuncuoğlu'nun önderliğinde ve CHP'nin sponsorluğunda niçin "Türk milliyetçileri Hayır diyor" toplantısı düzenliyorsunuz?


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini unutmadınız da, Doğu Perinçek'in bu sözlerini niye unuttunuz? 


***


"Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti... Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir..."  (2000'e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991)

***

 

"Türk milliyetçiliğine karşıyız. Mecbur değilim Atatürk milliyetçisi olmaya... Partimiz milliyetçiliği bir ideoloji olarak benimsemiyor ve Türkiye'nin ihtiyaçlarına da uygun görmüyor." (Sosyalist Parti'nin Kapatma Davası)

***  

 

Anayasa Değişikliğini bu argümanlarla değerlendirmeye ve Devlet Bahçeli düşmanlığını bunlar üzerinden yapmaya kalkarsanız görüldüğü gibi altında kalır ezilirsiniz.

 

Hem Halk TV'den çıkmayacaksınız, hem Ulusal Kanal'dan çıkmayacaksınız. CHP ve Doğu Perinçek'le irtibat halinde programlar yapacaksınız, sonra milliyetçilik üzerinden nutuklar atacaksınız…


Aptal ve ahmak kandırma potansiyeliniz olabilir de, akıllı adamı nasıl kandıracaksınız?


Biz ne Recep Tayyip Erdoğan'ın, ne Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ne Doğu Perinçek'in sözlerini, ne de sizlerin sözlerini unuttuk.


Şu an PKK ve FETÖ mücadelesini yapan ve yapılması için duruş sergileyen Recep Tayyip Erdoğan bu çizgisinden tekrar çıkarsa zaten CHP'nin yani sizin beraber olduğunuz çizgiye gelmiş olur.


Bundan da en çok sizin mutluluk duymanız gerekir…


Artık Kemal Kılıçdaroğlu ve Doğu Perinçek yanında "Milliyetçilik" nutukları atmayın. Hem komik, hem de rezil oluyorsunuz…

 

MHP ATIYOR, CHP YAKALIYOR

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1804855639766485/

FEDERASYON, ÖZERKLİK, ABD TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ İSTEYEN CHP

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1807485082836874/

DOĞU PERİNÇEK:

"PKK'lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın"

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1772691392982910/

Makaleyi Hemen Yorumla