ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CHP GENEL MERKEZİ'NDE BARZANİ'NİN SÖZCÜSÜ İLE GÖRÜŞEN PARTİNİN SÖZCÜSÜ ! / Yıldıray Çiçek 1089 okunma - 02 Mart 2017

Hafta sonu çapulcu Barzani Türkiye'ye geldi. Bugüne kadar asılmayan Barzani'nin sözde Kürdistan Bölgesel yönetim paçavraları havaalanlarına asıldı. Doğal olarak her Türk evladı bu manzaraya tepki gösterdi. Ama doğal olmayan başka bir durum ise, Apo ve PKK paçavraları altında HDP ile ortaklaşa miting düzenlemiş olan, havaalanlarında paçavralara sarılmış terörist cenazeleri karşılayan CHP'nin tepkisiydi. Kendilerini mutlu etmesi gereken bir duruma niye tepki gösterdiler henüz anlayamadık!

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin başına gelen her olayda büyük üzüntüler yaşayan, bunalıma giren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selin Sayek Böke, sözde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'nin, İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne gelişi sırasında kapının önündeki direğe çekilen paçavrayla ilgili "Her konuda bir sözü olan Sayın Bahçeli'nin belki de kendi seçmenlerine anlatacağı bir şey olabilir. Henüz bir şey duymadık kendisinden" diyerek aklınca siyasi kurnazlık yapmaya çalışmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'de bir gün sonra grup toplantısında "26-27 Şubat'ta peşmerge başı Barzani önce İstanbul'a gelerek Mabeyn Köşkü'nde Cumhurbaşkanıyla, sonra da Ankara'da Başbakanla görüşmüştür. Bu ziyaretin neden ve sonuçları şimdilik değerlendirmelerimiz arasında değildir.

Zira daha önemli bir durumun varlığı söz konusudur.

26 Şubat 2017 Pazar günü, Barzani'nin ziyareti üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak direklerinden birisine sözde Kürdistan bayrağı asılmıştır.

Cumhurbaşkanı veya Başbakan'ın Erbil'e ziyaretleri esnasında, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adı altında bir bayrağın Irak bayrağıyla birlikte asıldığı görülmüş ve yaşanmıştır.

Bu Irak'ın kendi iç meselesidir, bizi doğrudan ilgilendirmeyecektir.

Ama aynı bayrağın Türkiye'de, Türk bayrağına eş tutularak asılması skandaldır, aymazlıktır, rezalettir.

İstanbul'da bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir?

Barzani bayrağının dalgalanması bir bürokrat şuursuzluğunun mu eseridir? Yoksa önü arkası düşünülmüş bir komplonun mu parçasıdır?

Sayın Cumhurbaşkanı bundan haberdar mıdır?

Sayın Başbakan, Çankaya'da Barzani'yle konuşurken, arkasına dönüp de nedir bu bayrak, kim koydu buraya diyebilmiş midir?

Peşmerge ne zaman bayrağa sahip olmuştur?

Ve Türkiye ne zamandır Irak'ın kuzeyinde bağımsızlık için referandum yapmaktan bahseden, tutuklu HDP'lilerin bırakılmasıyla ilgili görüş sarfeden peşmerge kalıntısının bayrağını tanımıştır?

Bizim Barzani'nin bayrağını vatan semalarında, Başbakanlık odalarında görmeye tahammülümüz kesinlikle yoktur.

Bu şahıs önce PKK'ya desteğinin ve şehitlerimizin hesabını vermeli, Türkiye'ye kurduğu tuzakların bedelini ödemelidir.

Türk milletine kefen biçen bir çürümüşün, Türkiye'de bir şey yokmuş gibi ağırlanması milli gururu incitmiş, milli vicdanı sarsmış ve rahatsız etmiştir." sözleriyle çok net tepkisini göstermişti.

Selin Sayek Böke bu açıklamalardan tatmin oldu mu bilmiyoruz. Ama biz kendisine bazı hatırlatmalar yapacağız. Bakalım kendisi bizi nasıl tatmin edecek?

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Sözcüsü Sefin Dizayi CHP Genel Merkezi'ni ziyaret edip, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile görüştüğünde sende o anda CHP Genel Merkezi'nde miydin Selin Sayek Böke?

İstanbul-Maltepe'de PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile PKK ve Apo paçavraları altında, CHP milletvekillerinin katılımıyla "Teslim olmayacağız" mitingi yaptığınızda Selin Sayek Böke hangi duyguları yaşamıştın? 

CHP milletvekilleri Gamze Akkuş İlgezdi ve Sezgin Tanrıkulu Suriye'de öldürülen PKK'lı terörist   Aziz Güler'in cenazesini havaalanında karşılayıp, gözyaşı döktüğünde Selin Sayek Böke evinde mi ağıtlar yakıyordun?

CHP milletvekilleri "Kürdistan'ı kuracağız, Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmişti. Selin Sayek Böke yoksa cezaevine sende gizlice mi gitmiştin?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi "Katil devlet" sloganlarının atıldığı, paçavraların dalgalandığı DHKP-C'li teröristin cenaze törenine katıldığında Selin Sayek Böke'de ona eşlik etmiş miydin?

PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile koalisyon kurma düşüncesi hangi güçlerin projesiydi ki, 7 Haziran'dan beri sırf bu yüzden MHP'ye saldırıyorsunuz Selin Sayek Böke?

3 ay önce CHP'nin Adana mitinginde PKK'lı ve FETÖ suçlamasıyla tutuklananların ismi niçin Kemal Kılıçdaroğlu tarafından okundu ve onlar alkışlatıldı?

PKK ve FETÖ avukatı siz misiniz Selin Sayek Böke?

PKK'nın kapatılan televizyonunda "Anayasanın 2. ve 3. Maddesini gelin değiştirelim" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na bu aklı sen mi verdin Selin Sayek Böke?

Her platformda "Özerkliği getireceğiz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu Barzani'ye mi yoksa Öcalan'a mı sinyal veriyor Selin Sayek Böke?

Suriye'deki PKK'nın silahlı uzantıları YPG-PYD için "Onları terör örgütü olarak görmüyoruz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'yı, Fetö'yü, DHKP-C'yi terör örgütü olarak görmüyorsa, size göre terör örgütü kimlerden oluşuyor Selin Sayek Böke? 

PKK'nın uzantısı HDP ile her türlü işbirliğini yapıp Devlet Bahçeli'den cevap bekleyen Selin Sayek Böke, sen bize bunların cevabını ne zaman vereceksin?

Hadi tatmin et bizi… 

Susma, konuş Böke…

Siyasi günahların çoğalıyor. Yine bir kiliseye gidip, rahibelere günah çıkarma günlerin gelmiş senin Selin Sayek Böke!

 

VIDI VIDI BÖKE !

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1821275518124497/

CHP-AKP BU KÜRTÇÜLÜKTEN NE ZAMAN KURTULACAK?

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1819752258276823/

BARZANİ ALÇAKLIKTAN AKLANACAK NE YAPTI?

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1821296838122365/

Makaleyi Hemen Yorumla