ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ÇÖLAŞAN VE SELVİ'NİN PROVAKATÖR ARTIKLIĞI! / Yıldıray Çiçek 988 okunma - 06 Mart 2017

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin her sözü, her cümlesi Türkiye'de gündem olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta MHP'yi Kürt kökenli vatandaşlarımıza düşman gibi göstermeye çalışan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi hakkında MHP grup toplantısında şunları söylemişti:

"Bab-ı Ali yokuşunda dip bucak asıl maksadını saklayan ve kafasındaki bulanıklığın esiri olan bir şahsın geçen hafta ardı arkasına yazdığı makaleler ibret ve esef vericidir.

Doğan Medyasının bu Selvi'si 21 Şubat'ta diyor ki; "Ak Parti açısından MHP iki ucu keskin bıçak. Çünkü AK Parti'nin çok önemli bir Kürt seçmeni var. Kürtlerden iki oy alan parti var. Biri HDP, diğeri AK Parti."

22 Şubat'ta ise çıtayı yükseltip şunları zırvalıyor: "AK Parti önemli oranda Kürt seçmene sahip olduğu için MHP ile mesafesinde dikkatli olması lazım."

Biz Selvi'nin soy isim olduğunu düşünürken, araştırıp at arabalarının yanlarındaki küçük direkler olduğunu da öğrenmiş olduk.

Bu zatın şuursuz ve ucube sözleri bizim nezdimizde küçücük kalmaya, ufalanmaya, çiğnenmeye mecbur ve mahkûmdur.

Tam bir inançla söylüyorum ki; MHP'yi Kürt kardeşlerimizin karşısında gösteren, bu bahaneyle kaleminden zehir damlayan her kim varsa hem bölücü hem de su katılmamış bir Türkiye düşmanıdır.

Bu kalem ve kılıç artığı şahsın MHP'ye menfi tutumu hadi bellidir diyelim; peki AKP'ye dost mu, yoksa hasım mıdır? Bu sorunun cevabı ise belirsizdir.

Milliyetçilik, bir millete mensubiyet duygusunun sevgi ve hayranlıkla pekişmesi, şuur ve sadakatle perçinlenmesidir.

Türk milliyetçiliği, Türk milletinin ruh kökünden doğmuş, tarihimizin mahsulü olan milli kimlik ve kişilik vasıflarıyla ülkülerinin rotasını çizmiştir.

Anlamını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği milli ve manevi ahlakla bezenmiş, vatan ve millet sevdasıyla varlığını tescillemiştir.

Bu millet ki; kökeni, dili, yöresi ne olursa olsun herkesin ortak paydası, ortak değeri, haysiyet ve ümit vahasıdır.

Biz Türk-Kürt diye ayırmaz, ötekileştirmeyiz.

Herkes eşittir Türkiye deriz, herkesi Türk milleti üst kimliğinde görürüz.

Irkçı değiliz, hiç olmadık.

Milleti biyolojik analizlerde, laboratuvar deneylerinde bulmadık.

Biz milletimizin her evladını; doğulusunu batılısını, kuzeylisini güneylisini Cenab-ı Allah'ın bir emanet ve manevi kıymeti kabul ederiz.

Kürt kökenli kardeşlerimiz, Türk milletinin asli, eşit, onurlu fertleridir; onlarsız ne vatanın, ne milletin, ne de gelecek hayallerimizin anlamı vardır.

Türk-Kürt arasına nifak sokan ya teröristtir, ya casustur, ya şerefsizdir, ya da zalimlerin kuklası,  zulmün oyuncağıdır.

Sait Mollalar başlarını kaldıramayacaktır.

Kandil'den sufle alıp söz veya yazıyla servis edenler, MHP'ye Kürt karşıtlığı elbisesi giydirmeye çalışanlar ne bu dünyada ne de öteki dünyada yatacak yerleri olmayan günahkârlardır.

Şimdi anlandınız mı bay Selvi ve onun gibi düşünenler?

Kürt kökenli kardeşlerim oyuna gelmeyecek, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara aldanmayacaktır."

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu sözleri üzerine Abdülkadir Selvi dava açacağını belirtmişti. Bunun üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden de "MHP'yi, Kürt kökenli kardeşlerimin karşısında göstermeye çalışan bir zavallı kalem yobazı da, şahsımı mahkemeye verecekmiş. Durmasın! Değil bu dünyada, Mahkem-i Kübra'da bile bin yıllık kardeşliği bozmaya çalışanlardan asıl ben davacıyım. Bunlarla da millet adına yüzleşeceğim. Türk-Kürt ayrımını kışkırtanlardan, MHP'ye kara çalanlardan alacaklıyım. Toprak olsam yine peşlerindeyim, yakalarından tutacağım."  Açıklamasını yapmıştı.

Bu açıklamalar içinde öne çıkarılan tek cümle "Kılıç artığı" sıfatı olmuştur. Hiç kimse Abdülkadir Selvi'nin MHP'yi Kürt düşmanı gösterme gayretine değinmemiştir.

Emin Çölaşan gibi MHP ve Devlet Bahçeli düşmanları da "buradan bize iş çıkar mı" diye konuya dalmış ama saçmaladıkça saçmalamışlardır. Neymiş "Abdülkadir Selvi Alevi imiş ondan kılıç artığı" denmiş… 

Zekâ seviyesine, provokatörlüğe bakar mısınız?

Emin Çölaşan aynen şunu yazmış :"Kılıç artığı…" Çok tehlikeli ve hatta yüz kızartıcı bir tanımlama. Google'dan dün baktım, anlamı aynen şöyle veriliyor: "Müslümanlar tarafından ele geçirilen bir ülkede yaşamları bağışlanmış olan kimseler." Yani Aleviler"

İslam'a bakışı çok iyi bilenen Emin Çölaşan'a göre Aleviler Müslüman değil…

Kendini Müslüman görmeyen Alevi var mı?

"Kılıç artığı" ifadesi hiçbir yerde Alevilere yönelik geçmez. Genelde Türk milletine düşmanlık yapan Ermeni'lere, Rumlara ve Haçlı Ordularının kalıntılarına deniyor.

Emin Çölaşan Alevi'leri tahrik etmek ve provokatörlük yapmak için "Kılıç artığı" ifadesini farklı alanlara çekmeye çalışmaktadır.

"MHP, CHP ve HDP ile koalisyon kurmadı" diye 7 Haziran'dan bu yana kudurmaya devam eden Emin Çölaşan'ın beyin hücreleri çoktan ölmüş ama henüz gömeni yok…

MHP'yi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışarak bölücülük yapana söyleyecek sözü olmayıp, hiç sevmediği Abdülkadir Selvi üzerinden Alevileri kışkırtmaya çalışan Emin Çölaşan gerçekten zavallı bir halde kalemini süründürmektedir.

Emin Çölaşan gibi Abdülkadir Selvi'de bir MHP düşmanıdır. Ortak noktaları budur.

MHP'ye kaset operasyonları yapıldığında "MHP Genel Merkezi karşısına siyah camlı arabamla geçip, binayı izledim" diyen birinin normal biri olmadığını biz çoktan anlamıştık. O günlerde MHP Genel Merkezi içindeki odalarda konuşulanları köşesinde nasıl yazabildiğini, telekulak çetesiyle bir bağının olup olmadığını sormuştuk. Baktık ki, onunda Pensilvanya'da FETÖ ile pozları varmış!

"Kürtler kadar aşağılık bir topluluk yok, en ufak hatalarında kafalarını ezeceksin, yoksa laf dinletemezsin" diyen teröristbaşı için  ''Öcalan bu süreçte çok sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. Çözüm sürecinin ilerleyen aşamalarında Öcalan'ın konumunu Türkiye artık tartışmalı'' diyeceksin ama kardeşliği korumak için en ince ayrıntıları bile uygulayan MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi Kürt kökenli kardeşlerimizin düşmanı olarak göstereceksin. İşte bu örnek bile Abdülkadir Selvi'nin niyetini ortaya koymaya yetmiyor mu?

Hz. Ali'nin kılıcı Zülfikar'la elinde gururla poz veren MHP Lideri Devlet Bahçeli Alevilere laf söyleyecek… Buna kim inanır?

Bunu ancak beyin hücreleri çoktan ölmüş Emin Çölaşan yazabilirdi, o da bunu yaptı.

"HDP ile koalisyon kurulsun" diye yırtınan Emin Çölaşan ile "Öcalan serbest bırakılsın" diyen Abdülkadir Selvi tam da birbirine yakışan provokatörlük yapmaktadır.

 

Makaleyi Hemen Yorumla