ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KARŞI ÇIKTIĞI ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN İÇERİĞİ BİLMEYEN KILIÇDAROĞLU! / Yıldıray Çiçek 1097 okunma - 08 Mart 2017

Teröristbaşı Öcalan ABD tipi başkanlık istiyordu.

Tüm Kandil ve HDP yöneticileri ABD tipi başkanlık istiyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile "Getirin ABD tipi başkanlık modelini destekleyelim" demişti.

Bugün referandumu yapılacak olan "Cumhurbaşkanlığı Sistemine" hepsi çılgınlar gibi karşı çıkmaktadır.

Çünkü üniter yapının korunması, Anayasa'nın ilk dört maddesinin korunması, bugüne kadar savsaklanan terörle mücadelenin yoğun bir şekilde başlatılması hem PKK'yı, hem HDP'ye kol kanat geren CHP'yi çılgına dönüştürmüştür.

"Özerkliği getireceğiz" , "Anayasa'nın 2. ve 3. Maddelerini gelin değiştirelim" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, bunu vaat etmeyen Cumhurbaşkanlığı Sistemini şimdi niçin desteklesin ki? Elbette kendi düşüncesi ve HDP ile olan yakınlığından dolayı karşı çıkacaktır. O da zaten onu yapıyor.

Ama bunu yaparken gaf krallığını da kimseye bırakmıyor. Karşı çıkıyor ama sanırım karşı çıktığı bölümleri bile bilmiyor. Okumamış, araştırmamış, kendisine anlatan hiç olmamış…

Anayasa Değişikliğinin içeriğinden ne kadar uzak olduğunu konuk olduğu Best FM'de şu ifadelerle ortaya koydu: 

"Yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını... Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, başbakan başka bir partinin genel başkanı... Asıl kavga o zaman çıkacak. Niye bunu söylemiyolar millete, neden bu anlatılmıyor millete?"

***

Ne kadar tuhaf değil mi?

Bilmeden karşı çıkmak, bilmeden karşı çıkanları tahrik etmek neyin nesi oluyor o halde Sayın Kılıçdaroğlu?

Bu sözlerden sonra çıkıp Türk milletinden "Ben bilmeden karşı çıktım, sizi de tahrik ettim" diye özür dileyecek misin? 

Düzenlediği CHP mitinglerinde PKK'lı ve FETÖ'cü tutukluların ismini okuyup, mitinge gelen CHP'lilere onları alkışlatan Kemal Kılıçdaroğlu, ABD tipi başkanlık olmayan Cumhurbaşkanlığı sistemine, içeriğini bilmediği halde sırf terör örgütü PKK ve FETÖ karşı çıktığı için mi karşı çıkmaktadır? 

Atatürk'ün kurduğu CHP'nin başındaki bir kişiye bu soruyu sormak ne kadar acı değil mi?

Oysa bu referandum eğer milletten onay alır geçerse, 2019 yılında hem Cumhurbaşkanlığı, hem genel seçimler olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eğer o seçimde tekrar seçilecekse, 600 milletvekilinin tamamını AKP kazanacaksa, zaten Anayasa maddelerini değiştirseniz ne olur, değiştirmezseniz ne olur? Bu mağlubiyet psikolojiyle başlamanın manası nedir?

Millet iradesine sunulan ve MHP gibi bir partinin güvencesinde yapılan Anayasa Değişikliği için ürktüğünüz nokta hangisidir?

PKK ve FETÖ size güvence veriyor, MHP vermiyor öyle mi?

Terör örgütü PKK gibi, ABD tipi başkanlık isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, Türk milletinin huzuruna çıkıp niçin Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıktığını izah etmelidir.

Bir de içeriğini dahi bilmediği Cumhurbaşkanlığı sistemini tekrar okuyup-araştırıp bu konudaki tavrını güncelleyecek midir?

Gazetecilerin "Dün CHP genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'ndan gelen bir laf olarak nitelendirilen bir açıklama var. Referandum sonrasında başbakanlığın devam edeceğini söyledi. Nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna "9 Ocak'tan itibaren geçen süre içinde zannediyorum olayları çok yakınen takip etmediği anlaşılmaktadır. Değerli danışmanları var. Onlarla sohbet etmesinde yarar vardır." şeklinde cevap veren MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin tavsiyelerini dikkate alacak mıdır?

CHP Genel Merkezi'ne gelip kendisine raporlar sunan, danışmanlık yapan FETÖ oğlanı Ümit Özdağ, yeni sistemin içeriği hakkında sana hiç mi rapor sunmadı Kılıçdaroğlu?

Şu Anayasa Değişikliğine dair maddeleri birisi sana iyice anlatsın, maddeleri iyice kavra ve Türk milletini artık tahrik etmeyi bırak…

Ne dersin Kılıçdaroğlu?

 

NEYE KARŞI ÇIKTIĞINI DAHİ BİLMEYEN KEMAL KILIÇDAROĞLU

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1825084177743631/

CHP’Yİ TANIMAYAN CHP KLİBİ

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1823913031194079/

Makaleyi Hemen Yorumla