ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
GERÇEKLERE KUNDAKÇI'LIK YAPMAYIN! / Yıldıray Çiçek 1149 okunma - 14 Mart 2017

Türkiye'de Mustafa Kemal Atatürk aleyhinde faaliyet yürütmemiş, ona saygısızlık yapmamış tek siyasi parti MHP'dir. MHP bu konuda zerre sicil sahibi değildir. Gerek MHP'nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş, gerekse MHP Lideri Devlet Bahçeli Atatürk'e yürekten bağlı ve saygılı olmuştur. Zaten Milliyetçi-Ülkücü olmanın özünde de bu yatar.

Ama AKP'ye, CHP'ye, HDP'ye bakın Atatürk'e saygısızlık, onun çizgisine ihanet noktasında sicili bir hayli kabarıktır.

Bir de şimdi geçmişi ortada olduğu halde kendini Atatürkçü göstermeye çalışan Vatan Partisi isminde "Doğu Perinçek'i Sevenler Derneği" var…

Dün Atatürk düşmanlığı yapmışken, şimdi 'Atatürk'ün izinden giden parti' imajı çizmeye çalışıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde "Tamburalı Paşa" olarak tanınan Hasan Kundakçı Vatan Partisi'ne katıldı. Katıldıktan hemen sonra Aydınlık gazetesine röportaj veren Hasan Kundakçı "Vatan Partisi Atatürk'ün izinden gidiyor" demiş…

Doğu Perinçek'in Vatan Partisi "Emekli asker derneği" gibidir. Hasan Kundakçı gibi birçok emekli komutan akıl almaz bir şekilde Vatan partisine katılmaktadır.

Doğu Perinçek partisine katılan her emekli komutana teröristbaşı Öcalan'la olan fotoğraflarını albüm olarak hediye ediyor mu bilmiyoruz. Ya da geçmişte çıkardığı yayın organlarında terör örgütü PKK'ya verdiği desteklerle sunum yapıyor mu onu da bilmiyoruz. Yani bilmediğimiz ve tuhaf gelen çok konu var…

"Vatan Partisi Atatürk'ün izinden gidiyor" diyen Hasan Kundakçı ve onun gibilere sormak gerekiyor.

Sosyalist Parti'nin kapatma davasında şunları söylemiş, dergilerde, kitaplarda şunları yazmış olan Doğu Perinçek mi Atatürk'ün izindedir: 

· "Türk milliyetçiliğine karşıyız. Mecbur değilim Atatürk milliyetçisi olmaya... Partimiz milliyetçiliği bir ideoloji olarak benimsemiyor ve Türkiye'nin ihtiyaçlarına da uygun görmüyor."

· "Lozan'da emperyalistlerle uzlaşan Kemalist burjuvazi, devlet imkânlarını kullanarak hızla büyüdü. İşçi ve köylüleri insafsızca sömürdü.

· Mücadelenin siyasi önderleri Kurtuluş Savaşı sonunda büyük topraklar ve servetler ele geçirdiler. Yerli ve yabancı birçok şirkete ortak oldular. Madenler ve fabrikalar işlettiler. Vurgun ve talanın en ön safında yer aldılar. 

· Kemalist burjuvazi işçiler ve köylüler üzerindeki diktarörlüğünü sağlamlaştırmak için gerekli hukuki ve siyasi tedbirleri gerçekleştirdi. 1924 anayasasıyla yürütme güçlendirildi ve Meclis'in yetkileri kısıldı. 

· Kurtuluş Savaşı'nın burjuva önderliği halk kitleleriyle birleşmedi; tam tersine toprak ağalarıyla ittifak yaparak halkı baskı altına alan bir diktatörlük kurdu. Sovyetler Birliği ve dünya halklarıyla dostluğunu sağlamlaştırmadı; tam tersine emperyalistlerle uzlaştı."   

 

Bu sözlerdeki Atatürk düşmanlığı, kimi zaman Doğu Perinçek'in savunmalarında, kimi zaman dergilerinde, kimi zaman kitaplarında ifade edilmiştir. Elbette Atatürk düşmanlığına dair bunlar sadece okyanusta damladır.

Şimdi bu emekli komutanlar, Atatürk hakkında bu düşüncelere sahip Doğu Perinçek ve kadrosu hakkında "Evet, geçmişte Atatürk düşmanlığı yapıyorlardı, şimdi değiller" ya da "Biz yaptıkları bu Atatürk düşmanlıklardan hiç haberimiz olmadı" diyorlarsa bilemeyiz.

Ama Türkiye'de Atatürk'e en çok saldıran Doğu Perinçek ve tayfası olmuştur. Bu durum gerçeklere Kundakçı'lık yapanların imaj çalışmasıyla düzelmez.

Bugün AKP ve CHP'yi eleştirdiğimiz hangi gayrı-milli konusu varsa Türkiye'de tüm bunların ilk başlangıcını yapan Doğu Perinçek'tir.

Doğu Perinçek tüm emekli komutanları partisine doldursa da bu geçmişini temizlemesi mümkün değildir. Emekli komutanlar partiye sadece imaj süsü olacaktır.

 

DOĞU PERİNÇEK : PKK'LILAR AFFEDİLSİN, ÖCALAN SERBEST BIRAKILSIN.

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1826782097573839/

Makaleyi Hemen Yorumla